6 причин, чому може перегрітися телефон

381

Знаючи, чому нагрівається телефон, користувач може спробувати знизити його температуру.

Це допоможе вирішити одну з найпоширеніших проблем гаджетів на базі Android – хоча з нею стикаються і власники пристроїв і на інших платформах.

Якщо залишити питання невирішеним, смартфон може не тільки втратити частину своєї функціональності, але і передчасно вийти з ладу.

Зміст:

Небезпека перегріву

Виробники смартфонів передбачають можливість нагріву своєї продукції в деяких ситуаціях – при запуску ресурсоємних додатків, під час зарядки або інтернет-серфінгу.

Іноді це навіть вважається нормою і не вимагає ніяких дій по усуненню проблеми з боку користувачів.

Але, якщо корпус смартфона нагрівається постійно (навіть коли їм не користуються) варто спробувати зменшити нагрів спочатку своїми силами, а, якщо проблема стає критичною – звернутися в сервіс.

6 причин, чому може перегрітися телефон

Рис. 1. Перегрів може стати причиною виходу смартфона з ладу.

Небезпека гріється смартфона (а нагріваються, в першу чергу, процесор і батарея) полягає у можливості помітного зниження ресурсу акумулятора. Через півроку період роботи гаджета без підзарядки зменшується в 1,5–2 рази. Іноді його батарея може навіть вибухнути або самозайматися.

Причини перегріву

До основних причин перегріву сучасного смартфона можна віднести:

 • Поява проблем з платформою, на якій працює пристрій (включаючи роботу фонових додатків і зараження вірусами);
 • Занадто високу яскравість, встановлену користувачем;
 • Перевантажений з-за запуску «важких» додатків процесор;
 • Роботу модулів бездротових мереж;
 • Неправильний підхід до зарядки смартфона;
 • Невідповідний чохол.

Зіткнутися з будь-якої з цих причин може практично кожен користувач. Більш того, зазвичай декілька з них одночасно впливають на показники нагрівання корпусу телефону.

Однак впоратися з більшістю таких причин не так складно – достатньо приділити своєму смартфону більше уваги, ніж зазвичай.

Проблеми з операційною системою

Причинами підвищення температури смартфона часто стають збої операційної системи та програмного забезпечення.

У процесі використання гаджета, установки і видалення програм, внутрішня пам’ять заповнюється залишковими файлами, які іноді впливають на температуру процесора.

Ще серйозніше вплив на нагрівання телефону робота відкритих фонових додатків, що знижують продуктивність пристрою і швидше витрачають заряд батареї – закрити їх можна, скориставшись вбудованими або сторонніми «диспетчерами завдань».

Проблема може полягати і в прошивці – особливо, якщо вона переустановлене користувачем самостійно. Помилки в програмному коді призводять до перегріву процесора і акумулятора. Вирішити проблему з переустановленої платформою можна, повернувши гаджет до заводських налаштувань або откатив систему до попередньої версії (якщо така можливість передбачена), при роботі якої не спостерігалося таких проблем. Якщо телефон нагрівається саме в тій версії, яка була встановлена за замовчуванням, можливо, варто виконати її оновлення.

Якщо жодна з рад не допомагає вирішити проблему, не виключено, що система заражена вірусом – швидше за все, «хробаком», передає особисті дані користувача стороннім особам.

З-за цього смартфон може нагріватися, а конфіденційність знаходиться в його пам’яті інформації перебуває під загрозою.

Проблема вирішується установкою хорошого антивіруса (наприклад, ESET NOD 32, Антивірус Касперського Kaspersky Mobile Security – у кожної з цих програм є безкоштовні версії) і скануванням системи.

Параметри екрану

Однією з відповідей на питання про перегрів, можуть бути і параметри екрана.

Максимальна яскравість, яку часто встановлюють при використанні смартфона на сонячному світлі, знижує ємність акумулятора в 1,5 рази швидше, ніж при стандартних налаштуваннях.

При цьому пасивна система охолодження гаджетів не справляється зі збільшенням швидкості, і пристрій гріється сильніше.

6 причин, чому може перегрітися телефон

Рис. 2. Зміна яскравості дисплея при недостатньому заряді.

Для вирішення проблеми слід використовувати автоматичні настройки яскравості. Якщо ж ці показники не влаштовують користувача, можна змінювати їх самостійно – збільшуючи при перегляді відео або під час гри, зменшуючи при звичайному застосуванні.

Сильна завантаженість процесора

Центральний процесор смартфона найчастіше завантажується, якщо користувач включає сучасні ресурсомісткі ігри.

Наприклад, 3D-шутери, гонки та інші симулятори – тобто всі ті програми, в яких використовуються новітні програмні рішення в області фізики.

Проблему вирішують кількома способами:

1Періодично робити перерви в грі – не рекомендується грати частіше 1-1,5 годин;

2Знизити якість графіки в грі – результатом стане зниження максимальної частоти процесора, хоча одночасно псується враження від ігрового процесу;

3Не запускати такі ігри, мінімальні вимоги для яких збігаються з характеристиками смартфона. Кожному пристрою відповідають свої ігрові програми – і, хоча з-за цього користувач втратить можливість запускати нові ігри на початківців застарівати гаджетах.

6 причин, чому може перегрітися телефон

Рис. 3. Використання смартфона в якості ігрової приставки.

Існують і такі смартфони процесори, які не обов’язково завантажувати ресурсоємними іграми і додатками. Так, що вийшов в кінці 2014-го року чіп Snapdragon 810 став практично повним провалом компанії Qualcomm – з-за сильного перегріву цієї деталі постраждали продажі моделей Sony Xperia Z3+, HTC One M9 і LG G Flex 2.

Тактова частота нагрівається процесора знижувала продуктивність мобільних гаджетів.

З-за цього смартфони, дійсно, холоднішими, але працювати на них ставало важче.

Бездротові мережі

Використання бездротових мереж типу GPS, Wi-Fi, Bluetooth і мобільного інтернету теж призводить до збільшення енергоспоживання пристрою.

Акумулятор гріється швидше, нагріваючи весь корпус смартфона. При цьому деякі з бездротових мереж навіть не використовуються власником смартфона.

Знизити споживання енергії можна за допомогою таких дій:

 • відключивши мережа GPS – при роботі навігаційних додатків вона зазвичай запускається автоматично;
 • не користуючись мобільними даними в тих приміщеннях, де є Wi-Fi. Енергоефективність мереж Вай-Фай вище порівняно з 2G, 3G або 4G.

Не рекомендується постійно тримати включеним і Bluetooth.

З одного боку, бездротова мережа в сплячому режимі витрачає занадто багато енергії, з іншого – все одно сприяє нагріванню акумулятора.

Неправильна зарядка

У тих ситуаціях, коли акумулятор найбільше гріється, заряджаючись, слід врахувати особливості застосовується технології.

Якщо використовується швидка зарядка, швидкий нагрів практично неминучий. І для зниження температури пристрою бажано дотримуватися такі рекомендації:

 • користуватися тільки сумісними зарядними пристроями – краще всього вибирати фірмові заводські зарядки, а, коли вони зламалися, купувати аналогічні за характеристиками;
 • не дозволяти батареї повністю розряджатися і не заряджати їх на 100%;
 • не користуватися гаджетом, коли він заряджається – не грати, не запускати ніяких додатків.

Крім того, не рекомендується накривати телефон під час зарядки. Не слід залишати його і в чохлі.

6 причин, чому може перегрітися телефон

Рис. 4. Перегрів смартфона при зарядці.

Невідповідні чохли

Чохол для смартфона повинен мати такі характеристики:

 • міцність для захисту пристрою від подряпин і механічних впливів;
 • зручність для того щоб не заважати використанню телефону;
 • наявність отворів, що дозволяють гаджету охолоджуватися.
6 причин, чому може перегрітися телефон

Рис. 5. Кращі чохли в плані охолодження батареї.

Непоганим вибором є шкіряні чохли. Хоча застосування шкіри не дозволяють смартфону охолоджуватися, і його апаратна частина нагрівається дуже швидко. У такій ситуації краще користуватися так званими «бамперами», що захищають тільки бічні грані – навіть з урахуванням того, що з-за цього страждає захист смартфона.

Читайте також:

Планшети, який краще вибрати? Поради в підборі гаджета

AnTuTu рейтинг 2017: 10 кращих смартфонів і планшетів червня

Як відключити розташування в Android, iOS і Windows — докладні інструкції

ТОП-12 захищених смартфонів IP68. Докладний огляд характеристик

Контроль температури і охолодження перегрітого смартфона

Перевіряти ступінь нагрівання смартфона краще всього за допомогою спеціальних програм – наприклад, CPU-Z.

Нормальною вважається температура не вище 45 градусів, критичною – вище 50 градусів.

Якщо гаджет нагрівається сильніше, і ні один із способів виправити ситуацію не допомагає, слід закрити всі програми, включити режим польоту і почекати близько чверті години.

Відключився з-за перегріву смартфон може вимкнутися. Після цього варто залишити гаджет в спокої, спробувавши включити не раніше ніж через 20-30 хвилин. У ряді випадків проблема зникає після включення.

Висновки

Виконавши всі поради по зниженню температури смартфона, користувач у більшості випадків досягає бажаного результату.

Винятком може стати тільки проблема з апаратною частиною, вирішити які самостійно не вийде. Однак рішенням може стати звернення в сервіс.

Відео: