8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

287

Всі сучасні відеоігри розробляються виключно під 64-бітні процесори. Гри на 32 бітну операційну систему в останні роки практично не робляться. Чому?

Давайте розберемося з цим питанням, а також складемо топ комп’ютерних розваг минулих років, в які можна пограти на Windows x86.

Зміст:

В чому різниця?

Більшості користувачів відомо, що 32-бітні програми на 64-розрядній системі запустити можна, а от навпаки чомусь немає. Відповідь на питання досить простий.

Зважаючи на поширення більш продуктивних 64-розрядних центральних процесорів сучасні ігри і програми розробляються, орієнтуючись на них.

По-перше, продуктивність вище, по-друге, 64-бітна Windows підтримує в рази більший обсяг оперативної пам’яті.

Якщо у x86 адресного простору вистачає для адресації тільки 232 байт оперативної пам’яті, Windows 64 bit здатна працювати з максимальним об’ємом ОЗУ, обмеженим 264 байт. Наскільки це велика різниця, можна порахувати на калькуляторі. Так що при наявності 4 і більше ГБ оперативної пам’яті 32-бітна операційна система визначить тільки в ~3,25 ГБ ОЗУ, інша пам’ять (750 мегабайт її залишається, 4.75 ГБ або більше) просто не буде використовуватися

Так, адаптація ігор під Windows нижчої розрядності справа трудомістка і витратна, а ще в такій системі додаток отримає не більше 2 гігабайт оперативної пам’яті (решта витрачається для роботи сторонніх програм, файлів, служб, драйверів і інших компонентів ОС).

Через брак ОЗП ігровий процес починає скидати непотрібні в даний момент файли на жорсткий диск в так званий файл підкачки, якщо він є.

Продуктивність гри знижується, з’являються гальма і глюки. А якщо файл підкачки знаходиться на SSD, це ще і твердотільний накопичувач зношує.

Та й різниця в продуктивності процесорів різної бітності помітна, тим більше, що при використанні x86 ЦП його друге ядро активується після повного завантаження першого, у x64 завдання рівномірно розподіляються між усіма ядрами.

Як дізнатися бітність ЦП

Розрядність процесора і розрядність встановленою ОС – не одне і те ж. ЦП x86 не підтримує Windows x64, а ось навпаки, будь ласка.

Розрядність процесора можна дізнатися за допомогою командного інтерпретатора.

1Затискаємо клавіші Win + R.

2Вводимо «set pro» і тиснемо «Enter».

3У першому рядку знаходимо потрібну інформацію.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 1 – Визначаємо розрядність процесора

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Якщо вказано 64, встановлюйте Windows відповідної розрядності, в іншому випадку вибираємо одну з нижче запропонованих ігор і вирушаємо у світ драйву і пригод.

Ігри наведено в алфавітному порядку. Без будь-яких рейтингів та оцінок.

BioShock Infinite

Продовження серії шутерів. Події гри протікають в альтернативному світі на початку минулого століття, де не обійшлося без елементів психозу і містичних подій.

Дійство з підводного міста перенесено в літає, підтримуваний мільйонами наповнених легкими газами куль, які ширяють у хмарах.

Контроль над польотом втрачений, і головного героя відправляють в цю богадільню відшукати і врятувати володіє надздібностями дівчину.

На виконання місії є кілька годин, після закінчення яких місто опиниться на землі або в океані.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 2 – Отримай великий привіт від великого татуся

Відкритий ігровий світ порадує геймерів. Тут більше немає тісних підводних вулиць, а переміщення можливо і по повітрю, що збільшує ігровий простір на порядки. Пара гармат з обмеженим боєзапасом, аптечки, їжа і плазміди – весь арсенал героя.

Серед десятків видів зброї кращі залишаються надовго і модернізуються в збройових автоматах, а непотріб швидко відбраковується.

Плазміди відійшли в сторону: пара пострілів набагато ефективніше діють на противника, ніж підпал або нацьковування роя бджіл.

Borderlands 2

Настільки очікуване продовження шутера з намальованим світом, досконалою системою модифікації зброї, масою DLC і розвиненої рольової складової.

Красунчик Джек захопив владу на планеті. Коли він дізнався, що конкуренти шукають Сховище, зробив так, щоб вони потрапили в аварію посеред льодів Пандори.

На жаль, розумні роботи врятували всіх чотирьох ворогів Джека.

Четвірка вижили об’єднується з волоцюгами, одинаками, бандитами та іншими жителями планети, хто не бажає працювати на корпорацію Джека.

Їх мета – вижити, мета зграї антагоніста – підпорядкувати собі незгодних і змусити їх працювати на рудниках, добуваючи іридій, або вбити.

Хто здобуде перемогу: загнані в кут відчайдушні люди або гроші і владу?

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 3 – Сміливці проти системи

Рольова система Borderlands 2 зазнала мало змін. Досвід так само нараховується за виконані завдання і вбивства.

Кожен може вибрати одну з трьох спеціалізацій: снайпер, боєць ближнього бою або штурмовик і досягти найвищого рівня в обраному ремеслі або бути всебічно розвиненим, витрачаючи очки досвіду на всі спеціалізації.

Моддінг зброї ступив уперед. На стовбур можна встановити фактично будь-модифікатор, і навіть кілька, а генератор характеристик гармат робить арсенал ще більш різноманітним.

Читайте також:

Кращі старі ігри на ПК — ТОП-15

Кращі ігри з відкритим світом на PC — ТОП 15

Кращі ігри на ПК з хорошим сюжетом: ТОП-10

Call of Duty Modern Warfare 3

Восьма частина з серії шутерів від Infinity Ward і партнерів. Герой у заключній частині Третьої Світової є бійцем спецпідрозділів різних країн.

Арсенал гри дуже різноманітний, тут зібрані стовбури з різних куточків планети.

Будь-яка гармата оснащується додатковим модулем: глушник, гранатомет, магазин підвищеної ємності, різними прицілами.

Геймплей перетворився у суцільний бойовик, де ні секунди без перестрілки, причому охоронці складів, президента і спецназівці однаково стріляють і використовують укриття.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 4 – Останні дні Третьої Світової

Мультіплеер мало змінився: зменшено карти, нагороди розділені на 3 групи, а видаються вони тільки за очки. Режим «Спецоперації» складається з послідовності місій для спільного проходження, режим «Виживання» полягає у необхідності об’єднатися і утримувати позицію, відбиваючись від хвиль супротивників, як захисту веж.

Dead Space 2

Айзек Кларк більше не бігає по кораблю, загубленому в мертвому космосі. Він хоч часто з гадами зустрічається, але і людей нерідко бачить.

Героя звільняють з психлечебницы, заповнюються некроморфами. Якась жінка допомагає герою врятуватися, вказуючи шлях на свободу і попереджаючи, де того очікують представники Комітету.

Саме вони тримали Айзека в стазис-сні всі три роки.

Геймплей дозволяє частково руйнувати предмети і взаємодіяти з ними (переміщати, бити скла для розгерметизації).

Наявність реактивних двигунів в костюмі дозволяє літати в безгравитационных зонах.

Кинезис дає можливість відривати кінцівки у ворогів і кидати супротивників валяються всюди обрізки арматури.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 5 – До некрофилам додалася психлікарня

В мультіплеере сутички відбуваються між командою людей і некроморфов, що володіють здатністю бачити жертву крізь кілька стін. Цілі в раундах різні: знищення прототипів, введення координат. Виконання завдань нагороджується досвідом, а він дозволяє підвищувати рівні і отримувати бонуси.

Fallout 3

Два століття стіни притулку були рідними для його мешканців після ядерної війни кінця XX століття. Головний герой, що досягла повноліття, змушений покинути притулок і відшукати батька.

Він чомусь пішов звідси без попередження.

Колишній світ, про який жителі нічого не знають, зазнав масу змін: скрізь мутанти, жителі інших сховищ та інші вижили постійно ділять ресурси в кровопролитних сутичках, частина території не придатна для життя, подекуди видніються залишки будівель минулої цивілізації.

Система прицілювання в Fallout 3 вийшла на новий рівень: ставимо бій на паузу, вибираємо частину тіла, куди потрібно послати кулю, і продовжуємо геймплей.

Потрапивши в руку або ногу, противник залишиться без неї, так можна і голову знести і гармату вибити. То ж вміють і вороги робити: поранена нога уповільнити крок, а постріл в руку знизить точність стрільби.

В залежності від вчинків протагоніста, він заробить собі карму на теренах Пустки, що відіб’ється на зовнішньому вигляді і ставленні до героя оточуючих.

Шляхів вирішення питань майже завжди хоча б два: мирний і не дуже. Можна домовлятися, погрожувати, підкуповувати, лякати або вбивати.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 6 – Так кожен стане снайпером

За допомогою верстата, креслень і потрібних складових легко створюються унікальний види зброї. Любителі пригод можуть досліджувати будь-який куточок Пусток, зустрівши там безліч монстрів, часом авантюристів, раритетні речі і багато чого цікавого, наприклад, радіаційне зараження і смерть.

Mass Effect 3

Останній шутер, який потрапив у кращі ігри для 32 розрядної системи. Це гра з розвиненою рольовою системою про останній подвиг Шепарда і його «Нормандії».

Поки капітан був в ув’язненні, синтетична раса знову почала лютувати, тому Суд Альянсу вирішив звільнити Шепарда і його команду.

Після відпочинку герой знову буде борознити простори космосу, збираючи компоненти для гармати, яка зможе покінчити з прибульцями, і об’єднувати раси для боротьби.

Для цього доведеться брати участь у вирішенні багатовікових спорів, стати ворогом для друзів і навіть з Каталізатором поговорити.

Прокачування героя здійснюється шляхом набору очок досвіду або зчитування даних з терміналів.

Шепард так само може брати з собою пару напарників для вирішення питань військовим шляхом, якщо слів не вистачає, давати їм команди, користуватися укриттями і понад здібностями: біотичні навички і технологічна магія.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 7 – Перед останнім боєм

Колишній пошук ресурсів зник, зате полювання за артефактами стала більш масштабною, незважаючи на те, що необхідно об’єднати всі раси і спільними зусиллями дати відсіч синтетичним загарбникам. Чим більше на фінальну битву буде зібрано рас і ресурсів, тим вище шанс на успіх. Від готовності до сутичці залежить і фінал останньої частини Mass Effect з Шепардом у головній ролі.

Вам це може бути цікаво:

ТОП-10: Кращі ігри про піратів в історії

Кращі ігри на Айфон в 2017 року: ТОП-10

Кращі ігри про Другу світову війну — ТОП 10

ТОП-10 — Кращі ігри гонки для ПК у 2017 році

Mirror’s Edge

Не всі ігри на 32 бітну систему будуть про стрілянину. Знайдеться місце і платформеру.

Все в світі знаходиться під контролем держав. Інформація без нагляду в межах міста може бути передана тільки з вуст в уста або через раннери.

Такою є головна героїня пригод з паркурными елементами в основі. Її ім’я Фейт.

Геймплей гри грунтується на постійному просуванні протагоніста, що володіє мистецтвом фрі рана, по дахах, будівель, труб, сходах і т. д. Майже всі вони створені зі скла, блискучого яскраво пофарбованого мармуру і пластику.

Зустрічаються дівчині і копи з гарматами, але ні одні, ні другі її не цікавлять: хук зліва або підсічка і супротивник у нокдауні, а біг триває.

Для подолання перешкод доступні розвороти, присідання, ползки, стрибки з розгону, біг по стрімких стінах, ковзання по мотузках і, мабуть, це все.

Однак, вміла і своєчасна комбінація прийомів дасть неймовірні результати.

За незначні прорахунки доведеться платити витраченими нервами: не вистачило сили дострибнути – Фейт ледве-ледве хапається за драбину і повільно залазить на неї, а противник наздоганяє.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 8 – Руки і ноги перед камерою виглядають ефектно

У критичних ситуаціях можна задіяти режим сло-мо. Виконання трюків без помилок вводить в кураж, що дозволяє далі стрибати і швидше бігати, але єдина помарка все повертає в своє русло.

Відьмак 2 Вбивці Королів

Друга частина однієї з кращих серій рольових ігор і краща РПГ, коли-небудь створена слов’янами. Не дарма пронизана слов’янською символікою і фольклором.

Як-то бшоволосий відьмак Геральт волею долі потрапив в покої короля в момент облоги замку. Страшна картина його застала: асасін перерізав монарху горло і зник.

Відьмак став першим підозрюваним. Враховуючи його попередні заслуги, Геральту дають можливість знайти реального вбивцю.

Гонитва за тим, хто підставив біловолосого, — основа сюжету, але без відволікання від історії для вбивства монстрів, зняття псування і пошуку зниклого торговця ніяк.

Лише на легкому рівні тут просто грається. Вже середня складність змушує вивчати алхімічне мистецтво, варити еліксири, витяжки і масла.

8 найцікавіших і захоплюючих ігор на 32 бітну систему

Рис. 9 – Я вбиваю тварюк, а не королів

Урізноманітнити сюжет допоможе знайома дошка оголошень, де завжди є щось цікаве.

Кожен квест краще виконувати, досягнувши певного рівня, інакше противник виявиться набагато сильніше, і срібний меч з маслом не завжди допоможуть.

Відмовлятися від типових для серії матів, сексуальних сцен, нецензурної лайки та висловлення думок вголос розробники не зважилися.

Є ж чудові ігри, які можна запустити на 32 бітної Windows?

Читайте також:

Як підвищити ФПС в іграх: всі можливі способи 2017 року

Як прискорити роботу комп’ютера: Поради щодо оптимізації

Швидкість оперативної пам’яті впливає на ігри і роботу в програмах?

Ігри для керма з педалями на комп’ютер: ТОП-10 кращих варіантів