Alibaba втратила за рік $344 млрд ринкової капіталізації

15

Рік тому мало хто міг уявити, що китайський інтернет-гігант alibaba group holding зіткнеться з величезними проблемами і до теперішнього моменту втратить чималий обсяг ринкової капіталізації. Все почалося з того, як в жовтні минулого року засновник alibaba джек ма (jack ma) виступив з різкою критикою на адресу фінансової системи піднебесної.

Зображення: gilles sabrie / bloomberg technology

З моменту виступу джека ма пройшов рік і за цей час його компанія втратила колосальні $344 млрд ринкової вартості, що є найбільшим падінням капіталізації за всю історію. У жовтні минулого року вартість цінних паперів alibaba досягла історичного максимуму, коли за одну акцію компанії давали більше $315. Мінімальний курс акцій alibaba фіксувався 5 жовтня цього року, коли ціна одного цінного паперу опустилася до приблизно $139. Незважаючи на те, що з тих пір курс акцій alibaba дещо відновився, він все ще на 43% нижче максимуму річної давності.

Нагадаємо, на минулорічній конференції в шанхаї засновник alibaba виступив з промовою, в якій розкритикував китайські регулюючі органи за стримування інновацій. Незабаром після цього регулятори зупинили первинне розміщення акцій (ipo) компанії ant group, яка є дочірнім підприємством alibaba. Пізніше відносно інтернет-гіганта було розпочато антимонопольне розслідування, яке закінчилося штрафом у розмірі $2,8 млрд. Цього року китайська влада також послідовно посилювали контроль за it-галуззю, освітньою сферою і деякими іншими напрямками.