Аналітик спрогнозував обвал продажів macbook air / pro на чіпсеті m1, як і інших ноутбуків

16

За даними гонконгської tianfeng international, маркетинговий аналітик мін-чі куо (ming-chi kuo) спрогнозував скорочення поставок macbook air і macbook pro на чіпсеті apple m1 на 15 %.

Ithome.com

За його словами, для цього є три причини:

  • дефіцит компонентів. За даними куо, найбільш значущою причиною буде брак мікросхем, контролюючих електроживлення моделей;
  • зміна структури попиту в постковидную еру. Ключовим драйвером спаду є зниження попиту на обладнання для роботи вдома, а також зниження купівельної спроможності у зв’язку з глобальною інфляцією;
  • нарешті, в кінці другого кварталу 2022 року або початку третього очікується початок масового виробництва ноутбуків apple на нових чіпсетах. З урахуванням цього другий квартал стане своєрідним перехідним періодом, в якому попит на моделі попереднього покоління неминуче знизиться.

На думку аналітика, зниження продажів macbook вплине на ланцюжок постачальників вже в першому кварталі наступного року. Схожі проблеми, на його думку, можуть виникнути і у інших виробників — дефіцит компонентів і постковидное падіння попиту торкнеться і конкуруючих вендорів, тому обсяги випуску ноутбуків в 2022 році, скоротяться на 10-15%, набагато значніше, ніж розраховувалося (0-10 %).