Apple змушена буде скоротити програму виробництва iphone 13 на 10 млн штук

11

Керівництво apple на попередньому квартальному заході вже попереджало, що дефіцит електронних компонентів почне впливати на здатність компанії випускати достатню кількість смартфонів, хоча до цього все обмежувалося переважно планшетами і ноутбуками. За деякими даними, apple буде змушена випустити в цьому році не 90 млн, а близько 80 млн iphone новітнього покоління.

Джерело зображення: bloomberg

Про коригування планів компанії з купертіно традиційно повідомило агентство bloomberg з посиланням на власні джерела. В якості причини, що спонукала apple переглянути плани, згадується дефіцит сторонніх електронних компонентів, частина з яких поставляється компаніями texas instruments і broadcom. Перша постачає apple контролерами живлення для дисплеїв смартфонів, друга спеціалізується на телекомунікаційних рішеннях. Якщо texas instruments деяку частину своєї продукції ще здатна випускати самостійно, то broadcom цілком покладається на послуги підрядників, а ситуація в цій сфері далека від нормальної.

Брак компонентів вже позначається на термінах очікування замовлених iphone новітнього сімейства. Сайт apple пропонує першим покупцям чекати придбані смартфони близько місяця, не всі моделі зараз доступні для замовлення і в сторонніх магазинах. Четвертий квартал для apple повинен стати генератором істотної виручки-близько $120 млрд, що на 7% вище результату аналогічного періоду минулого року, і більше всієї річної виручки компанії десятирічної давності. Здатність apple постачати годинник watch series 7 і деякі інші продукти теж постраждала в результаті дефіциту компонентів.