Боротьба китайської влади з ігроманією серед підлітків вдарила по серверному бізнесу intel

66

До початку осені влада кнр вжила заходів щодо обмеження часу, який неповнолітні громадяни можуть проводити за комп’ютерними іграми. Три години на тиждень-такий був встановлений ліміт. Як з’ясовується, дані обмеження зробили негативний вплив на серверний бізнес компанії intel. Зокрема, на хмарному напрямку виручка скоротилася на 20% в порівнянні з третім кварталом минулого року.

Джерело зображення: financial times

Сама по собі негативна динаміка привернула увагу аналітиків, які брали участь в обговоренні підсумків кварталу, і вони звернулися до керівництва intel за відповідними роз’ясненнями. Генеральний директор патрік гелсінгер (patrick gelsinger) заявив, що в минулому кварталі на китайському ринку склалася не зовсім типова ситуація. Частка продукції intel на ринку хмарних систем китаю досить висока, тому коли місцева влада вирішила обмежити активність неповнолітніх клієнтів ігрових сервісів на території країни, провайдери подібних послуг змушені були провести переоблік складських запасів і перегляд планів. У четвертому кварталі попит на серверні компоненти з їх боку, за прогнозами intel, теж збережеться на низькому рівні, а в цілому буде потрібно до двох кварталів, щоб ситуація прийшла в норму.

Джерело зображення: intel

Обмежувальні заходи вже породили ряд зловживань з боку неповнолітніх китайських геймерів. Деякі почали використовувати персональні дані батьків, щоб обходити заборону на користування ігровими сервісами більше трьох годин на тиждень. У китаї з’явилися і послуги з оренди та продажу облікових записів, щодо яких дані обмеження не застосовуються. Влада рішуче налаштована припиняти подібні спроби обійти заборону, тому на бізнесі постачальників серверного обладнання вся ця діяльності неминуче позначиться найближчим часом.