Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

477

Ні для кого не секрет, що більшість користувачів для захисту свого комп’ютера обмежуються лише встановленням антивіруса, забуваючи, що крім загроз зараження ПК існує загроза використання комп’ютера-жертви в якості бот-машини.

Зміст:

Шкідливі програми, проникаючи на комп’ютер користувача, можуть збирати персональні дані і пересилати їх зловмисникові, брати участь у розсилці спаму, виступати в якості проксі-сервера, тощо

Тому для більш повного захисту комп’ютера, крім установки антивіруса рекомендуємо встановити ще і брандмауер, брандмауер або мережевий екран – ці всі назви одного і того програмного забезпечення.

Фаєрвол допоможе захистити ваш комп’ютер від проникнення хакерів, троянських і шпигунських програм, бекдров, руткітів, а також програмного забезпечення, що містить рекламу (Adware), від проникнення через мережу або Інтернет.

Ashampoo Firewall

Першим в нашому огляді буде продукт німецьких розробників – Ashampoo Firewall.

Активізація продукту здійснюється шляхом введення коду, який приходить на поштову скриньку користувача після реєстрації на сайті розробника.

Відразу після установки буде запропоновано налаштувати програму згідно наявного спрощеного «Easy Mode» або просунутого режиму «Expert Mode».

Рекомендуємо використання експертного режиму налаштування.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Принцип роботи фаєрволу наступний: для кожного додатка має бути сформовано дозволяють або забороняють правило, яке обробляється фаєрволом.

У разі спроби додатком, для якого не призначено правило, встановити з’єднання, фаєрвол попереджає користувача пропонуючи створити правило.

Дане твердження справедливо, коли фаєрвол працює в режимі навчання.

Вимкнення цього режиму, програми для яких не призначені правила – будуть блокуватися в автоматичному режимі.

Переваги:

+ безкоштовний;

+ мале споживання ресурсів системи;

+ дружній користувальницький інтерфейс;

+ можлива настройка в напівавтоматичному режимі.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Недоліки:

— не сумісний з деякими антивірусами;

— відсутність оновлень.

PC Tools Firewall Plus

Далі розглянемо безкоштовний фаєрвол PC Tools Firewall Plus, який, незважаючи на свою простоту, є одним з найбільш ефективних і надійних.

Незважаючи на те, що остання версія програми випущена в 2011 році, в Інтернеті чимало схвальних відгуків користувачів, які досі її не використовують.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Програма має зручний управлінням мережевим трафіком, дозволяє створювати нові правила, приховувати присутність комп’ютера в мережі, є можливість захисту налаштувань паролем.

Фаєрвол встановлюється без введення яких-небудь паролів або проходження реєстрації, як у випадку з Ashampoo Firewall.

Створення правил для доступу додатків відбувається в ручному режимі.

Рекомендуємо не відкладати цю процедуру на потім, т. к. після установки Ashampoo Firewall може запам’ятати деякі прикладні програми, як неперевірені, внаслідок чого останні можуть некоректно працювати або не працювати взагалі.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Переваги:

+ безкоштовний;

+ простий і надійний.

Недоліки:

— відсутність оновлень;

— відсутність російськомовного інтерфейсу;

— налаштування в ручному режимі.

Comodo Firewall

На відміну від попередників, перед нами досить потужний, багатофункціональний брандмауер, який йде в парі з антивірусом — Comodo Antivirus.

База даних фаєрволу досить значна і містить інформацію про більш ніж 13 тис. програмах, мають ризики в області безпеки.

Стандартний набір функцій — захист від троянських програм, шкідливих скриптів, підтримка режиму спостереження вхідного/вихідного трафіку, а також за мережевою активністю встановлених програм, DLL-бібліотек, можливість приховування комп’ютера в мережі, контроль за оновлення програмного забезпечення і драйверів.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Зверніть увагу! Додатковими функціями є докладний звіт системних подій, інтеграція в Центр забезпечення безпеки Windows, можливість запуску додатків в спеціально виділеній середовищі для їх безпечного виконання — пісочниці (Sandbox).

Незважаючи на широкий спектр різноманітних налаштувань, фаєрвол не втратив дружнього інтерфейсу, кожна опція має відповідний опис.

Переваги:

+ безкоштовний;

+ можливість установки пакетної фаєрвола і антивіруса;

+ простий російськомовний інтерфейс з підказками.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Недоліки:

— збільшення часу завантаження операційної системи, втрата продуктивності ПК;

— програма не коректно видаляється з системи, залишаючи після себе багато сміття.

Outpost Firewall Pro

Програмний продукт від російської компанії Agnitum. Для ознайомлення з можливостями фаєрволу розробник надає безкоштовну 30-ти денну версію.

Ціна ліцензійної копії для домашнього використання на рік складає — 899 руб, ліцензія на 2 роки обійдеться в 1399 руб.

Відмінна риса фаєрволу — можливість виявлення як відомих шкідливих програм, так і нових поки що відсутніх у базах даних.

Ця функція можлива завдяки багаторівневого підходу, який передбачає використання проактивного блокування, заснованої на аналізі поведінки програм і сигнатурних методів виявлення мережевої активності.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Крім організованою функції самозахисту фаєрволу від повного або часткового відключення або зміни шкідливим кодом, програма також забезпечує цей захист для операційної системи і встановлених програм і додатків.

В цілому досить хороший фаєрвол, витративши деякий час на грамотну налаштування в подальшому можна забути про його існування, програма забезпечить досить високу ступінь захисту вашого ПК.

Переваги:

+ багаторівневий підхід забезпечення безпеки з проактивним захистом;

+ швидкість роботи ПК після установки залишається на колишньому рівні;

+ наявність російськомовного інтерфейсу з підказками.

Недоліки:

— необхідність придбання ліцензії;

SpyShelter Firewall

Програма доступна для ознайомлення протягом 14 днів після установки, за цей час користувач повинен визначитися, чи варто програма своїх грошей.

Річна ліцензія програми обійдеться в 25 євро, хоча компанія надає таку вигідну пропозицію, як купівля довічної ліцензії за ціною 55 євро для 1 ПК.

Також є пропозиція для 5 ПК — ціна ліцензування 65 і 165 євро відповідно.

У вартість ліцензії включена тех. підтримка продукту. Мова спілкування — англійська.

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм

Зверніть увагу! Крім стандартних функцій, властивих іншим фаерволам, у т. ч. наявність проактивного захисту, слід відзначити і більш передові можливості — захист від створення шкідливим ПЗ скріншотів з екрану, вебкамери, запису звуку з вбудованого мікрофона. Є функція шифрування натискання комбінації клавіш.

Переваги:

+ наявність проактивного захисту;

+ установка програми не позначається на швидкодії системи;

Недоліки:

— необхідність придбання ліцензії;

— англійський інтерфейс.

Windows 7 Firewall

Брандмауер для Windows 7: огляд кращих програм