Coloros 12 вже тут. Що приготувала oppo?

10

11 жовтня oppo показала нову версію фірмової оболонки coloros. Розповідаємо, чим порадує апдейт і які смартфони його отримають.

Дизайн

Переосмислюючи зовнішній вигляд системи, дизайнери oppo намагалися досягти легкості і простоти. Ключові особливості оформлення coloros12-інклюзивність і мінімалізм. Іконки перемалювали. Вони отримали органічний дизайн і тепер “пов’язують віртуальний світ з реальним”. Це стосується і анімацій: переходи і взаємодії з об’єктами стали природними і плавними. Розташування інформації на екрані теж переробили-легко розпізнати важливі і другорядні елементи.

За словами oppo, користувачі з азіатських і західних країн хочуть по-різному бачити структуру тексту та інших компонентів системи. Так що в актуальній color os постаралися зберегти баланс між уподобаннями різних регіонів. Крім того, оболонку оптимізували для різних форм-факторів, включаючи гнучкі смартфони.

Продовжуючи тему інклюзивності, вендор показав спеціальну функцію для людей з частковою колірною сліпотою-color vision enhancement. Вона дозволяє посилити і підлаштувати колірну гамму дисплея під різні види дальтонізму. Пізніше у версії 12.1 впровадять omoji — анімовані стікери з можливістю створення персонального аватара. Він буде використовуватися в різних додатках. Для кастомізації omoji пропонують понад 200 опцій, так що підлаштувати персонажа під себе неважко.

Продуктивність та інші корисності

У coloros 12 покращили дефрагментацію пам’яті. Навіть через роки прошивка буде працювати стабільно, а ступінь зносу накопичувача складе менше 5%. Поліпшили і систему управління ресурсами. Дванадцята версія оболонки займає на 30% менше місця на накопичувачі, ніж попередня. Час роботи від батареї теж прокачали: на 12%. У поєднанні з спритними анімаціями ці зміни повинні вивести швидкодію системи на новий рівень.

З’явилася зручна інтеграція гаджета з пк. За допомогою утиліти pc connect можна транслювати зображення зі смартфона, перетягувати файли, копіювати текст, а також відповідати на дзвінки прямо в windows. Ці фішки реалізують в coloros 12.1, яка вийде на початку 2022-го.

Ще можна буде міняти розмір вікна в режимі «картинка в картинці». Для геймерів додали плаваючу кнопку поверх всіх програм, яка дозволить швидко повернутися в гру з будь-якої програми. Утиліту для управління пристроєм і очищення сміття теж оновили, а в браузер тепер інтегрована бічна панель для спритного перекладу веб-сторінок на будь-яку мову. Вона функціонує на основі google lens.

Інтеграція з android 12

За заявою oppo, свіжу color os намагалися максимально наблизити до чистої ос android, щоб система залишалася простою і звичною для більшості користувачів. З цією метою в оболонку вбудували ключові додатки і сервіси google.

А ось фірмового софта вендор залишив небагато, щоб не перевантажувати операційку. На робочий стіл додали бічну панель google – при свайпі вправо потрапляємо на головну сторінку пошукової утиліти зі стрічкою новин. Подбали і про інтеграцію всіх важливих функцій android 12. Панель приватності, індикатори доступу до камери і мікрофону, можливість ділитися приблизним місцем розташування — все це і багато іншого доступно в coloros 12.

Що стосується політики оновлень, oppo обіцяє щомісячні патчі безпеки для флагманської серії find x. Для лінійок reno, f series, a series, ax series і k series апдейти будуть виходити раз на квартал.

Коли і на яких пристроях чекати?

З 11 жовтня почнуть оновлювати смартфони find x3 pro 5g. З листопада coloros 12 викотять для лінійок find x2 і reno 6, а в грудні її отримають reno 5, f – і а-серії. Далі апдейт буде розходитися по гаджетам протягом всього 2022-го. На фінальній стадії оновлення охопить близько третини всіх активних користувачів oppo і більше 110 моделей апаратів.