Cruise і waymo стали першими компаніями, що отримали право на перевезення пасажирів безпілотними машинами в каліфорнії

18

Компанія waymo, що входить в холдинг alphabet, вже деякий час пропонувала послуги з перевезення пасажирів безпілотними таксі в арізоні, залишаючи на водійському місці страхує автоматику співробітника. Тепер дозвіл на аналогічну діяльність вона отримала від влади каліфорнії, а заодно була схвалена відповідна заявка від конкуруючої cruise, що фінансується корпорацією general motors.

Джерело зображення: reuters

Як пояснює reuters, отримані компаніями ліцензії мають свою специфіку. Cruise, зокрема, дозволено здійснювати перевезення за допомогою автономних транспортних засобів без водія за кермом в нічний час в окремих районах сан-франциско, а у випадку з waymo водії за кермом будуть присутні. Обом компаніям належить отримати ще один дозвіл на стягування плати за проїзд з пасажирів безпілотних таксі. Конкуруюча компанія nuro ще в минулому році отримала дозвіл на експлуатацію безпілотних машин в каліфорнії, але виключно для перевезення вантажів.

Регулятори каліфорнії надали право cruise здійснювати пасажирські перевезення в обраних районах сан-франциско з десятої вечора до шостої ранку при швидкості пересування не більше 48 км/ч. Наявність водіїв за кермом таксомоторів waymo дозволить їм набирати швидкість до 104 км/год, але територія експлуатації автономних машин теж обмежиться деякими районами сан-франциско і сан-матео. В експерименті беруть участь модифіковані версії електромобілів: chevrolet bolt ev у випадку з cruise і кросовери jaguar i-pace у випадку з waymo.