Дефіцит в реальному світі дістався до віртуального: для final fantasy xiv не вистачає серверів

33

За останніми даними, геймери відчувають проблеми з доступом до популярної гри final fantasy xiv через неготовність видавця square enix досить швидко придбати сервери. Причиною стала звичайна для поточного року нестача чіпів, що завадила своєчасно купити обладнання для дата-центрів.

У популярній mmorpg зареєстровано вже понад 25 млн гравців. Хоча вона вийшла ще в 2013 році, поява аддона endwalker призвело до того, що гра залучила нових гравців і в неї почали повертатися старі. “коли мова йде про додавання нових світів, нам потрібні десятки серверних машин для кожного світу<...>однак через заходи, спрямовані на боротьбу з covid-19, багато заводів по всьому світу, що випускають напівпровідники, зупинили виробництва або відчувають нестачу робочої сили»,-заявив продюсер і режисер гри наокі йосіда (naoki yoshida).

Джерело: finalfantasyxiv.com

Хоча спочатку пандемія covid-19 викликала перебої з поставками напівпровідників, поточна криза набагато глибша, оскільки більшість заводів випускають більше чіпів, ніж будь-коли раніше, але все одно не справляються з зростаючим попитом. За словами есіди, компанія виділила навіть більше коштів, ніж зазвичай для забезпечення безперебійних поставок обладнання, але навіть з урахуванням цього буде потрібно чимало часу на його підготовку.

За словами глави компанії команда її розробників оптимізувала вихідний код і збільшила допустиме число гравців в кожному зі світів, але, «з урахуванням поточної ситуації», очікується, що для додавання нових світів буде потрібно кілька місяців або навіть більше часу. Зазвичай користувачам пропонують вибрати точку підключення і ігровий світ. Як правило, гравці в межах одного дата-центру, що діють в різних світах, можуть взаємодіяти один з одним, ті, хто відносяться до різних дата центрам — ні.

Джерело: akela999 / pixabay. Com

Зараз потреби square enix забезпечують дата-центри aether, crystal і primal в північній америці, elemental, gaia і mana в японії і chaos і light в європі, а в лютому наступного року планується введення в експлуатацію потужностей в океанії. Хоча мова в компанії ведуть саме про» дата-центри”, насправді невідомо, чи є вони окремими кампусами або просто кластерами серверів в межах одного центру.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.