Дізнаємося гріється чи відеокарта

39

Всіх вітаю! сьогодні я розповім, як дізнатися, гріється відеокарта на пк або ноутбуці, якщо так то наскільки сильно, яка допустима температура. Йтиметься про дискретних відеоадаптерах, тобто тих, які встановлюються як окремий модуль.

Про те, що робити, якщо на комп’ютері гріється відеокарта, читайте в наступній статті(скоро на блозі).

Нормальна температура графічного чіпа

Температура інтегрованої відеокарти, тобто вбудованої в процесор, не може перевищувати температури самого cpu. У випадку з дискретними відеоадаптерами все залежить від конструкційного виконання.

У графічних плат з пасивною системою охолодження, тобто обладнаних радіаторами, але без вентиляторів, нагрів буде вище. У режимі очікування така деталь може нагріватися до 65 °c, а при навантаженні досягати 90 °c.

Графічні карти, обладнані повітряним або рідинним охолодженням, гріються менше.

У режимі очікування температура рідко перевищує 40-45 °c, а при навантаженні досягає не більше 65-70 °c. Якщо ж нагрів перевищує ці показники, це свідчить про неправильну роботу деталі і про те, що потрібно терміново вживати заходів. Про те, як це визначити, розглянемо далі.

Як подивитися температуру відеокарти в windows 10

Перевірити описаним далі способом можна тільки дискретний відеоадаптер. З інтегрованими ця технологія не працює. Потрібна графічна плата, що підтримує драйвер wddm 2.4 або більш пізню версію, інакше інформація відображатися не буде.

Запустіть диспетчер завдань комбінаціями кнопок ctrl+shift+esc або ctrl+alt+del, потім перейдіть у вкладку «продуктивність».в самому низу в списку зліва будуть відображатися параметри графічного процесора-подається навантаження і температура, до якої він нагрівся. Якщо відеоадаптерів кілька, кожен буде представлений в списку як окремий компонент.

Інші способи дізнатися температуру відеоадаптера

Існує ряд утиліт, які знімають показання датчиків, що визначають параметри роботи комп’ютера або ноутбука. Якщо зазначений вище спосіб вам не підходить, можна встановити одну з наступних програм:

  • everest;
  • aida64;
  • pc wizard;
  • speccy;
  • gpu-z;
  • hw monitor;
  • open hardware monitor.

ці програми можна швидко завантажити на сторінці завантажити.

Принцип використання цих додатків майже не відрізняється. Залежно від наявності русифікатора потрібно знайти розділ gpu, graphic card, «відеокарта» або «графічний адаптер», де будуть вказані потрібні вам параметри.

Також раджу почитати «що робити, якщо у відеокарти не крутиться вентилятор»(скоро на блозі). Буду вдячний всім, хто розшарить цей пост в соціальних мережах. До швидкої зустрічі!