[DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

266

DNS probe finished no Internet як виправити, якщо у Вас виникла помилка?

Це питання приводить користувачів інтернету до нашого матеріалу з кількома варіантами вирішення проблеми.

Наявність цієї помилки свідчить про те, що DNS-сервер не працює або ж з ним виникли якісь проблеми.

Власне, через це і може не відкриватися один або ж кілька сайтів.

До речі, в залежності від цього рішення можуть бути різними.

Більш того, в деяких випадках не потрібно робити нічого особливого, а проблема вирішується деякими простими діями.

Зміст:

Що слід зробити з самого початку

Ми почнемо з тих простих способів, які вирішують проблему в більшості випадків. Отже, якщо у Вас виникає помилка з текстом «DNS probe finished no internet», зробіть ось що:

 • Якщо не відкривається якийсь один сайт і виникає така помилка, можливо, на ньому ведуться якісь технічні роботи. Тоді потрібно просто почекати деякий час, поки розробники закінчать їх. А також перевірте, чи правильно Ви ввели адресу сайту. Якщо у введеному назві є якась помилка, він, звичайно ж, не відкриватиметься.
 • Очистіть кеш DNS. Іноді якісь тимчасові файли і просто сміття не дають з’єднанню нормально працювати і виконувати свої функції. Тому необхідно позбутися від них. Для цього відкрийте командний рядок від імені адміністратора (відкривається через меню «Пуск» або «Windows», в розділі «Стандартні») – на відповідному пункті потрібно натиснути правою кнопкою миші і вибрати пункт «Запуск від імені адміністратора». Далі слід просто ввести команду «ipconfig/flushdns» (можна скопіювати прямо звідси) і натисніть Enter на клавіатурі.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 1. Введення команди на очищення кеша DNS в командний рядок.

 • Якщо Ви використовуєте підключення через Wi-Fi, спробуйте підключитися безпосередньо. Якщо проблема не зникне, значить, проблема в роутері. Тоді можна виконати два простих кроки:
  • вимкніть роутер з розетки, зачекайте приблизно 15 хвилин і знову увімкніть його – можливо, тимчасова відсутність роботи допоможе пристрою повернутися в нормальний стан;
  • виконайте повернення пристрою до стану за замовчуванням, для цього на ньому ззаду є кнопка з написом «Reset» (можливо, вона буде перебувати в деякому поглибленні, тоді потрібно буде взяти голку або інший тонкий предмет, щоб натиснути на неї).
  [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 2. Скидання роутера до стану за замовчуванням за допомогою кнопки «Reset» в поглибленні.

  Якщо все це не допомагає, тоді доведеться вдатися до більш складних способів вирішення проблеми з помилкою DNS probe finished no internet.

  Альтернативні сервери

  Трохи теорії. У наш час практично на всіх сайтах є дуже багато великовагового контенту. Це різноманітні анімації, флеш-елементи, 3D і багато іншого.

  З-за всього цього DNS-сервери просто не витримують такі навантаження.

  Тому в деяких випадках можна спробувати використовувати не стандартні сервери, а альтернативні, які пропонує Google.

  Зокрема, якщо стандартний DNS-сервер виглядає як «8888», то альтернативний – «8844». Цим ми і скористаємося.

  Щоб змінити DNS-сервер, зробіть наступне:

 • Зайдіть в «Центр управління мережами і загальним доступом». У всіх версіях Windows це робиться або через меню «Пуск» («Windows») і «Панель управління», або через іконку інтернету в треї. Якщо використовується другий варіант, то необхідно натиснути правою кнопкою миші на цю саму іконку і в випадаючому меню вибрати пункт, пов’язаний з центром управління мережами.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 3. Відкриття «Центру управління мережами і загальним доступом».

 • У вікні, на панелі ліворуч виберіть пункт «Зміна параметрів адаптера».
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 4. Пункт «Зміна параметрів адаптера» в Центрі управління мережами.

 • З того з’єднанню, яким ви користуєтесь в даний момент, натисніть правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть пункт «Властивості».
 • У вікні, в блоці під написом «Зазначені компоненти…» виберете «Протокол інтернету версії 4». Натисніть на кнопку «Властивості» в цьому ж вікні.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 5. Доступ до зміни DNS-сервера.

 • Власне, тут і вказуються IP-адреса і DNS-сервер, якщо користувач хоче їх змінити. Нас цікавить нижня панель. Там потрібно поставити позначку навпроти напису «Використовувати такі адреси DNS-серверів». У полі «Кращий…» пишемо «8.8.8.8» (крапки ставляться автоматично), а в полі «Альтернативний…»«8.8.4.4». Ось це і все, що нам потрібно було зробити. Тепер натисніть кнопку «ОК» і закрийте усі відкриті вікна. Потім спробуйте заново підключитися до інтернету.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 6. Зміна DNS-сервера.

  Читайте також:

  Параметри безпеки інтернету не дозволили відкрити файл: ефективні способи позбавитися від помилки раз і назавжди

  MTU в роутері — що це? Збільшуємо швидкість Інтернету

  Невизначена мережу без доступу до інтернету — Що робити?

  Включаємо DNS

  Іноді причина може бути зовсім банальним – відключений DNS-клієнт.

  Але я ж не дурень! Навіщо мені відключати DNS?

  Справа в тому, що це відбувається без участі користувача. Деякі програми самостійно відключають DNS під час своєї роботи.

  У деяких випадках це роблять віруси, про що ми ще поговоримо. Як би там не було, необхідно перевірити, чи включений DNS-клієнт на вашому комп’ютері.

  Можливо, потрібно буде відключити його і запустити заново. Іноді допомагає і це.

  Виконується ця процедура наступним чином:

 • Відкрийте меню «Пуск» або, власне, «Windows», а потім перейдіть в «Панель управління».
 • Потім у рядку пошуку введіть «Адміністрування». Також можна відобразити всі ярлики на групи (або категорії) і там знайти групу з такою ж назвою. Але легше скористатися пошуком. Відкрийте цей пункт.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 7. Відкриття меню адміністрування через Панель управління.

 • Далі відкрийте ярлик з назвою «Служби».
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 8. Розділ «Адміністрування» і пункт «Служби» в ньому.

 • Далі в панелі праворуч знайдіть пункт «DNS-клієнт». У стовпчику з назвою «Стан» має бути написано «Працює». Якщо це не так, натисніть на цей пункт лівою кнопкою миші двічі і у вікні натисніть на кнопку «Запустити». Обов’язково перевірте, щоб в поле «Тип запуску» був обраний варіант «Автоматично». Цілком можливо, що DNS-клієнт вимикається і з-за цього його доведеться запускати вручну після кожного збою. Але при автоматичному тип запуску ця проблема зникає.
 • Навіть якщо все працює нормально і у стовпі «Стан» написано «Працює», все одно відкрийте «DNS-клієнт», натисніть на кнопку «Зупинити», потім «Запустити». Знову ж таки, поставте автоматичний тип запуску.
 • Важливо: Після закінчення всіх операцій обов’язково натисніть кнопку «ОК» внизу відкритого вікна. В іншому випадку ніякі зміни не будуть збережені.
  [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 9. Перевірка роботи DNS-клієнта комп’ютера.

  Скидання TCP/IP

  Також в деяких випадках у вирішенні проблеми допоможе повний скидання TCP/IP.

  Чому TCP/IP?

  Все просто – в налаштуваннях цього протоколу щось збилося і з-за цього система не може підключитися до сервера DNS. Таке явище може бути пов’язано з різними причинами.

  Іноді впливає той же вірус, іноді неправильно працюють якісь програми. А, може бути, хтось налаштовував, що і призвело до збою налаштувань.

  Загалом, цей варіант точно варто перевірити, тому зробіть ось що:

 • Описаним вище способом відкрийте Центр управління мережами…» і там відкрийте «Зміна параметрів адаптера».
 • На тому підключенні, яке ви використовуєте, теж клікніть правою кнопкою миші і виберіть пункт «Властивості» в випадаючому списку.
 • А тепер найцікавіше. Приберіть галочку з пункту «Протокол інтернету версії 6». Натисніть «ОК» і вийдіть з цього меню.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 10. Ручне скидання TCP/IP властивості використовуваного з’єднання.

  Протокол інтернету 6 включиться, але вже з новими налаштуваннями – такими, які були в ньому спочатку. Такий нехитрий спосіб призведе до того, що протокол TCP/IP теж буде скинутий.

  Підказка: У деяких випадках після ручного скидання TCP/IP інтернет відразу працювати не починає. Тому додатково необхідно перезавантажити комп’ютер, щоб зміни вступили в силу.

  А також скинути TCP/IP можна за допомогою вбудованого в систему засобів під назвою NetShell. Робиться це наступним чином:

 • Відкрийте командний рядок від імені адміністратора. Як це робити, ми теж описували вище.
 • Введіть команду «netsh int ip reset [шлях збереження текстового файлу з звітом про скидання]». Наприклад, якщо Ви хочете, щоб текстовий файл зі звітом назвався log.txt і був збережений в корені диска D, необхідно ввести команду «netsh int ip reset D:\log.txt». Ви можете задати будь-який шлях для збереження і будь-яке ім’я.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 11. Введення команди для використання засоби NetShell

 • Перезавантажте комп’ютер і спробуйте скористатися входом в інтернет. Якщо не допоможе, виконайте всі вищеописані дії, але введіть команду «netsh int reset all». Знову перезавантажте свій апарат. Якщо і після цього результату не буде, скористайтеся командою «netsh winsock reset». Тоді буде скинутий ще і протокол Winsock, який також пов’язаний з TCP/IP.
 • У більшості випадків ці способи допомагають повернути стандартні налаштування TCP/IP і дати йому нормально працювати з DNS-сервером.

  Вам це може бути цікаво:

  Топ браузерів 2017 року: кращі програми для роботи в інтернеті

  VPN – що це таке? — Опис та налаштування сервера

  PPTP з’єднання – що це таке і чи безпечно його використовувати?

  Прибираємо віруси

  А тепер ми повернемося до однієї з найбільш простих і банальних причин, за яких виникають різні проблеми, в тому числі ті, що пов’язані з виходом в інтернет.

  Що може відбуватися?

  • вірус змушує DNS-сервер постійно відключатися або перезавантажуватися і навіть якщо користувач включає його, він одразу ж автоматично вимикається (юзер про це нічого не знає і не підозрює);
  • вірус змушує неправильно працювати протокол TCP/IP – лізе в його налаштування і збиває їх;
  • вірус наглухо відключає DNS-сервер і навіть не дає користувачу можливості включити його.

  Можуть бути й інші ситуації.

  Наприклад, вірус може просто блокувати вихід в інтернет, а помилка DNS probe finished no internet» виникає абсолютно випадковим чином, а не через збій сервера.

  Тому краще всього скористатися своїм антивірусом і провести повне (саме повне, а не вибіркове) сканування.

  Звичайно, це займе чимало часів, але воно того варто.

  Найкраще для виконання цього завдання взяти якийсь серйозний антивірус, наприклад, Kaspersky. Але в деяких випадках ресурси комп’ютера просто не дозволять його використовувати.

  У нашому матеріалі ТОП-10 — Рейтинг популярних антивірусів 2017 року ви можете вибрати найбільш підходящий для вас захисник.

  Тоді необхідно взяти одну із спеціальних утиліт для видалення вірусів. Такі програми не потрібно встановлювати, але вони дуже добре знаходять віруси на комп’ютері.

  Наприклад, існує дуже хороша утиліта Dr.Web CureIt. Щоб скористатися цією програмою, потрібно зробити наступне:

 • Завантажити програму на офіційному сайті і запустити її. Встановлювати нічого, як ми говорили раніше, не потрібно.
 • Натиснути одну велику кнопку по центру з написом «Почати перевірку».
 • У наступному вікні відзначити галочками всі доступні пункти для перевірки і натиснути на кнопку «виконати перевірку» у правому нижньому кутку відкритого вікна.
 • Далі почнеться перевірка. В результаті ви побачите список виявлених загроз. Кожну з них можна видалити, відновити або помістити на карантин. Для цього є кнопки внизу вікна з результатами перевірки.
 • [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  Рис. 12. Робота з Dr.Web CureIt

  А також дуже добре в цьому відношенні себе показує Kaspersky Virus Removal Tool. Повний список кращих подібних програм ви можете бачити на нашому сайті.

  А що якщо і це не допомагає?

  В цьому випадку краще зателефонувати оператору і викликати майстра на дім. Нехай з вашою проблемою справляються професіонали.

  У відеоролику нижче ви можете наочно бачити один з описаних вище способів.

  [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?

  [DNS probe finished no Internet] Як виправити помилку?