Доходи майнер ефіру знижуються-повернення вкладень в ферму з geforce rtx 3080 затягнеться на 2 роки

21

На початку вересня власники криптовалюта святкували велике повернення, адже біткоіни почав різко дорожчати, потягнувши за собою всі популярні атлькоіни. Особливо сильно піднявся ефір, вартість якого зросла до 4000 доларів, а аналітики знову почали розповідати про неймовірне майбутнє токена. Незважаючи на те, що сьогодні ефір торгується на позначці 3400 доларів і вище, майнер не особливо задоволені доходами, адже через впровадження хардфорка london, комісії стали випаровуватися, а в справу вступило нещадне спалювання. На момент публікації таким способом було знищено понад 318 000 монет на суму понад 1.1 мільярда доларів. Оскільки всі ці гроші не дійшли до майнер, то можна вважати, що бідолахи недоотримали їх за 40 днів.

Сьогодні ми спробуємо вивчити, чи вигідно взагалі купувати відеокарти для видобутку ефіру. Варто врахувати, що ми наводимо дані по 100% ефективності, яку можна отримати тільки на незаблокованої версії, в той час як в магазинах доступні виключно lhr, що мають 70% ефективність і високий температурний поріг. Окремі перекупники все ще пропонують незаблоковані моделі, але знайти їх стає все складніше з кожним днем. Отже, відеокарта geforce rtx 3080 коштує 176 000 рублів. Ми не стали шукати найдорожчі або дешеві пропозиції, тому при бажанні можна відшукати щось на пару тисяч нижче. Краще відразу брати ферму на 8 штук, тому давайте припустимо, що наші читачі зібралися вкластися, сподіваючись заробити на цьому чималі гроші в майбутньому. 8 відеокарт коштують близько 1 400 000 рублів, але вся ферма обійдеться в 1.5 мільйона, тому будемо виходити саме з такої суми. Згідно з графіком, сьогодні 8 geforce rtx 3080 приносять на добу 49.4 долара, а значить в місяць вдасться заробити близько 1480 доларів або 108 000 рублів. Виходить, що повернути вкладення можна, але на це підуть довгих 13 місяців.

Не так давно віталік бутерін обіцяв перехід на ethereum 2.0 через півроку. Це покладе край майнінг, а значить у купив сьогодні таку дорогу ферму просто немає стільки часу. Єдина надія-це зростання курс ефіру. З цього приводу робляться найрізноманітніші прогнози, але точно ніхто нічого не знає. Якщо виходити з того, що в середньому за рік ефір буде триматися на позначці 3500 (як зараз), то вигода від покупки ферми дуже сумнівна.

Спочатку ми вам говорили про невблаганних 70% ефективності. Це означає, що реальний дохід на місяць становитиме не 108 тисяч на ферму, а близько 75 000. Таким чином, купуючи заблоковані geforce rtx 3080 lhr ви отримаєте свої 1.5 мільйона через 2 роки. Удача.