Доступ до мережі tor знову почали обмежувати – всього через кілька годин після розблокування

29

За повідомленнями мережевих джерел, роскомнадзор продовжив обмежувати доступ до мережі tor всього через кілька годин після зняття блокування. Згідно з наявними даними, на проблеми з доступністю tor звернули увагу користувачі провайдера мгтс.

Джерело зображення: blog.torproject.org

У повідомлення зазначається, що крім недоступності tor користувачі фіксують проблеми з роботою безкоштовного vpn-сервісу psiphon. Відомо, що проблеми зі з’єднанням при використанні сервісу psiphon відчувають клієнти «мегафона» з москви.

Перші повідомлення про те, що роскомнагляд почав блокувати мережу tor з’явилися 3 грудня. Вже тоді фахівці онлайн-платформи ooni explorer, які відстежують цензуру в інтернеті, здійснили проведення 15 тестів для перевірки доступності сервісу, але жоден з них не завершився успішно. На той момент про збої в роботі мережі tor повідомляли інтернет-користувачі компанії “ростелеком«, а також клієнти мобільних операторів мтс, beeline, tele2 і»мегафон”.

Пізніше регулятор зажадав від організації tor project видалити «заборонену інформацію», яка була розміщена на офіційному сайті проекту. Через добу за рішенням саратовського районного суду доступ до сайту tor на території росії був обмежений. Сьогодні з’являлася інформація про те, що роскомнагляд перестав блокувати мережу tor, але при цьому доступ до основного сайту проекту так і не був відновлений.