Dropbox — що це за програма і як її використовувати: [інструкція]

349

Багато користувачів комп’ютерів і подібних пристроїв, читаючи всілякі інтернет-ресурси, дивуються: dropbox що це.

Але насправді нічого дивного в ньому немає. Хоча це не означає, що він абсолютно даремний.

Навпаки, це – один із кращих інструментів, що дають сучасному користувачеві свободу, і позбавляє його певної рутини, пов’язаної з перенесенням інформації.

 

Зміст:

У чому користь

Прогрес комп’ютерної техніки дійшов до такого рівня, що використовувати будь-які носії інформації, крім віртуальних, стає все складніше.

Все тому, що сучасний користувач бажає відчувати повну свободу, в тому числі фізичну, незалежно від обставин.

Більш того, фізичні носії, маючи різний термін служби, все ж з часом зношуються.

І зберігати на них особливо важливу інформацію, наприклад, робочі документи, стає небезпечно, т. к. апаратна помилка, така як битий сектор диска, може призвести до того, що інформація буде втрачена назавжди.

Також варто відзначити, що копіювання інформації з одного фізичного носія на інший, особливо якщо на вашому пристрої встановлено порти передачі даних старих версій, може займати досить тривалий час.

Всі ці проблеми вирішуються за допомогою Dropbox. Це хмарний сервіс, який дозволяє зберігати і швидко оновлювати дані користувача при наявності інтернет-з’єднання.

Він дає можливість використовувати один і той же документ на різних територіально розподілених пристроях, наприклад, вдома і на роботі, без додаткового копіювання.

При цьому дані можна з легкістю синхронізувати, тобто оновлювати без використання складних засобів.

Єдина умова – потрібно створити обліковий запис на сервері і встановити відповідне фірмове додаток на свій пристрій, з якого дані будуть передаватися.

Відео-урок. Що таке Dropbox і як ним користуватися?

Dropbox — що це за програма і як її використовувати: [інструкція]

Читайте також:

Хмарне сховище безкоштовно: як вибрати хмара?

ТОП-30+ кращих додатків для Android на всі випадки життя

Найкращі програми для ПК: ТОП-10 маст-хев додатків

Топ браузерів 2017 року: кращі програми для роботи в інтернеті

Створення облікового запису

Процедура створення аккаунта досить проста. Для цього необхідно запустити інтернет-браузер і перейти на офіційний сайт розробника dropbox.com і заповнити поля на головній сторінці.

У них потрібно вказати:

  • ім’я;
  • прізвище;
  • електронна адреса (пошту);
  • придуманий пароль для облікового запису.

Після цього потрібно відзначити галочкою згоду з умовами використання і натиснути кнопку «Sign up».

Зверніть увагу: оскільки англомовний сервіс, усі поля і команди будуть відібратися на англійській.

На цьому реєстрація нового користувача і створення аккаунта закінчується, і сайт пропонує встановити клієнтське додаток на ваш будь-який пристрій, в тому числі мобільний (планшет або смартфон на базі iOS або Android).

При цьому можна зробити це для всіх пристроїв, якщо на кожному з них Ви плануєте використовувати одні і ті ж файли.

Dropbox — що це за програма і як її використовувати: [інструкція]

Рис. 2 – Схема роботи

Як встановити

Установка не менш проста, як і створення облікового запису. Її розробники максимально спростили.

Для того, щоб завантажити інсталяційний файл, потрібно натиснути кнопку «Download Dropbox», яка стане доступною відразу після реєстрації.

Важливо: розробники спростили процедуру установки до елементарних операцій, і тому при натисканні кнопки завантаження буде завантажено додаток, необхідне для роботи на конкретній платформі, будь то Windows, MacOS, Android або iOS.

Після завершення завантаження потрібно лише запустити інсталяційний файл і при необхідності слідувати інструкціям майстра установки.

Після його запуску необхідно окрывшемся діалозі вибрати пункт: «I already have a Dropbox account», перейти до наступного кроку майстра і знову ввести поштову адресу і пароль і перейти до наступного кроку.

На ньому потрібно вибрати перший пункт, який вказує, що ви будете застосовувати безкоштовну версію з доступним для використання простором на сервері в обсязі 2 Гб.

Після цього зазвичай потрібно вибрати тип установки (розширений або звичайний). При цьому далі можна переглянути невелику довідку по роботі з програмою або відразу перейти до установки.

На фінальному етапі майстра можна автоматично запустити додаток або зробити це вручну (попередньо знявши галочку в останньому вікні майстра), натиснувши іконку на робочому столі або при використанні десктопної версії (встановленої на комп’ютері або ноутбуці) клацнути на відповідному значку на панелі завдань.

Що таке Dropbox і як працювати з програмою?

Dropbox це місце для ваших фотографій, документи, відео та інших файлів. Все, що ви тримаєте в Dropbox є безпечним, синхронізуються і легко обмінюватися з ноутбука на смартфон або планшет і назад.

Як застосовувати

Почати користуватися додатком не складно. При установці програма зазвичай створює спеціальну папку з назвою Dropbox, через яку і будуть синхронізуватися дані.

Зверніть увагу: на диску має бути достатньо місця для збереження файлів

У MacOS ця папка за промовчанням буде зберігатися в папці «Вибране», а в Windows – в «Мої документи».

У неї при встановленні автоматично додається електронна інструкція англійською, з якою Ви можете ознайомитися і почерпнути масу корисного.

Всі дані популярних графічних форматів (фото, картинки) і документів (текстові, табличні і т. п.), скопійовані в цю папку, будуть постійно оновлюватися до найбільш свіжої версії, тобто синхронізуватися через сервер.

Про те, що синхронізація пройшла успішно в десктопної версії, буде свідчити наявність у ярлика зеленої стрілочки.

Якщо ж ви будете використовувати мобільну версію програми, то тут процес роботи буде дещо ускладнений.

Приміром, завантаження даних з програми буде проводитися за допомогою команди «Export», доступною з меню, а от вивантаження назад на сервер буде здійснюватися командою «Відкрити з допомогою Dropbox».

Але в мобільній версії буде доступна особлива опція, якої немає в десктопної версії. Вона дозволяє переглянути вміст файлу перед завантаженням у відповідне для роботи інше додаток, що особливо зручно при спільній роботі з документами, наприклад, з колегами.

Dropbox — що це за програма і як її використовувати: [інструкція]

Рис.3 – Сервіс в браузері

Недоліки

Головним недоліком цього сервісу є те, що для того, щоб ним користуватися, необхідно встановлювати додаток не тільки на особистому пристрої, будь то комп’ютер, ноутбук чи щось інше, але і на цільовому, куди потрібно доставити дані.

В іншому випадку використовувати сервіс буде складніше. Для цього потрібно заходити безпосередньо на сайт під своїм обліковим записом, і вивантажувати з нього всі документи вручну.

Аналогічно доведеться завантажувати всі дані, щоб вони коректно оновлені на сервері.

Інший недолік – необхідність наявності інтернет-з’єднання з обома пристроями, інакше отримати дані з сервера і провести синхронізацію не вдасться.

Але якщо врахувати, що інтернет тепер вже є практично в кожному будинку, то цим недоліком можна знехтувати.

Dropbox — що це за програма і як її використовувати: [інструкція]

Рис.4 – Сервіс в Windows

Читайте також:

Як передати великий файл через Інтернет: кращі способи – інструкція

ТОП-15 програм для пошуку дублікатів файлів

Покрокове керівництво: Як відновити файли, видалені з корзини

Зібрати комп’ютер самостійно: онлайн-конфігуратор з перевіркою сумісності

Висновки

Як бачите, зрозуміти Dropbox – що це, і як його використовувати – зовсім не складно.

Для його використання не потрібно серйозних пізнань в організації комп’ютерної архітектури і навичок початківця користувача буде цілком достатньо.

Якщо ж ви покопаетесь у функціях сервісу, ви також знайдете чимало корисних опцій.

Однією з них є створення папок для спільного використання. Всі дані, відправлені в них, зможуть використовувати інші запрошені користувачі та додавати файли у нього.

Дана опція знайшла широке застосування в освітній сфері, коли викладач видає студентам або школярам завдання разом з посиланням на папку Dropbox, а учні, у свою чергу, після виконання завдання завантажують свої файли викладачеві, що істотно спрощує і їх перевірку, та взаємодію між учнями та педагогом.