Два однакових ноутбука, але один краще. Звертайте увагу на intel evo

7

У вересні 2020-го разом з новими процесорами 11 — го покоління компанія intel також представила свою чергову сертифікаційну програму-платформу evo. Щоб отримати можливість використовувати даний бренд, виробники зобов’язані виконати цілий ряд різнопланових вимог, які гарантують користувачеві найкращий досвід використання портативного комп’ютера. Позначення intel evo повідомляє споживачеві про те, що він отримає збалансований інструмент для професійної діяльності та дозвілля. Сертифікація передбачає масу нюансів, але є кілька найважливіших.

Сучасний процесор

intel core i5 / i7 11-го покоління з графікою intel iris xe, а також вихід зі сну менш ніж за 1 секунду

Вихід зі сну менш ніж за 1 секунду-щось. Втім, в загальному і цілому, важливо розуміти: щоб скоротити собівартість ноутбука, виробники можуть піти на цілий ряд неочевидних для рядового користувача хитрощів. Це, в тому числі, стосується і установки процесорів минулих поколінь, які свідомо дешевше. Втім, з сертифікацією intel evo такий прийом не пройде. Якщо ноутбук відповідає їй, він повинен комплектуватися актуальним процесором intel core i5 або i7 11-го покоління з графікою iris xe з сімейства tiger lake. Такі виготовляються по 10-нм техпроцесу superfin і використовують нові ядра willow cove. Це гарантує як швидкість роботи, так і енергоефективність.

Якісний екран

від 12 до 15 дюймів з роздільною здатністю fhd і вище, а також якісним заводським калібруванням

Ще одна вимога до ноутбука, який відповідає сертифікації intel evo, — якісний екран із заводським калібруванням найвищого рівня. На такому має бути комфортно працювати не тільки з текстовою інформацією, але і з будь-яким візуальним контентом. Розмір екрану повинен знаходитися в межах від 12 до 15 дюймів, а дозвіл — складати 1920х1080 точок (full hd) або вище. Надмініатюрні портативні комп’ютери, а також гіганти ігрової спрямованості отримати заповітний бренд зможуть тільки в індивідуальному порядку.

Швидкий накопичувач

Жорсткі диски стандарту hdd не відповідають актуальним вимогам до швидкості запису і читання, тому не можуть використовуватися в сучасних ноутбуках. Сертифікація intel evo передбачає установку ssd об’ємом не менше 256 гб: сьогодні це — об’єктивний мінімум, необхідний для операційної системи, найважливішого програмного забезпечення і контенту. Більш того, повинна використовуватися саме енергонезалежна експрес-пам’ять (nvme), яка гарантує максимально швидку роботу. При порівнянні з sata протокол nvme називають швидкісним шосе, який активно приходить на зміну грунтовій дорозі.

Достатньо оперативної пам’яті

обсяг не менше 8 гб, а також обов’язкова робота в двоканальному режимі

Двоканальна робота оперативної пам’яті передбачає одночасне використання пари абсолютно однакових планок озу, що значно збільшує їх швидкість, в порівнянні з одним модулем сумарної ємності. Більш того, 8 гб — мінімальний обсяг оперативної пам’яті, якого буде достатньо для комфортної експлуатації сучасного портативного комп’ютера. Цього вистачить для базового використання будь-якого професійного програмного забезпечення-від графічних редакторів до студій відеомонтажу. Більш того, озп також стане в нагоді для активного веб-серфінгу з масою одночасно відкритих вкладок браузера.

Тривалий час автономності

від 9 годин роботи без розетки, а також 4 години додаткового використання через 30 хвилин швидкої зарядки

Ноутбук-це, перш за все, портативний комп’ютер, який можна використовувати в будь-якому зручному для себе місці. Для цього сучасне рішення повинно забезпечити пристойний час автономної роботи. Сертифікація intel evo передбачає більше 9 годин експлуатації без підключення до розетки. Більш того, важливо враховувати також і те, що такий ноутбук зобов’язаний забезпечити ще 4 години автономності після 30 хвилин зарядки на високій швидкості. При цьому сертифікація не описує потужність блоку живлення, яка повинна для цього використовуватися, — це питання цілком лягає на плечі виробника.

Підтримка швидкого інтернету

робота з бездротовими мережами формату wi-fi 6, а також більш новими ревізіями протоколу

Wi-fi 6-актуальна версія протоколу бездротових мереж, який також називається 802.11 ax. Він був представлений в 2019 році і передбачає швидкість з’єднання в межах від 600 до 9608 мбіт/с.свіжий протокол wi-fi також скорочує затримку в передачі даних і передбачає використання більш досконалих принципів безпеки. Більш того, у wi-fi 6 є потенціал для організації бездротових мереж на більшій кількості частотних діапазонів. У стандарті протокол використовує звичні 2,4 ггц і 5 ггц, але в перспективі можуть бути доступні і інші варіанти від 1 ггц до 7 ггц. Wi-fi 6e, наприклад, вже працює з 6 ггц.

Згідно з вимогами intel evo, в сучасному ноутбуці повинні використовуватися порти usb-c. Про заміну всього розмаїття інтерфейсів універсальними мова не йде, але без них сертифікацію пройти не вийде. Хоча б один порт usb-c повинен підтримувати високошвидкісний (до 40 гб/c) протокол передачі даних thunderbolt 4, який, підтримує підключення моніторів з великою роздільною здатністю і швидких зовнішніх накопичувачів. Важливо також відзначити можливість використання порту usb-c для зарядки ноутбука з використанням power delivery — це стане в нагоді і для живлення від зовнішніх акумуляторів.

використання бездротового підключення по bluetooth 5 з обов’язковою підтримкою технології audio offload

Bluetooth 5-актуальний протокол бездротового підключення не тільки навушників, але і інших аксесуарів. Він відрізняється високими швидкістю і стабільністю роботи, а також збільшеною енергоефективністю. Повинна підтримуватися і технологія audio offload, яка нівелює затримки аудіо.

Мікрофони студійного рівня

З одного боку, якісні мікрофони стануть в нагоді для онлайн-спілкування на удаленке. З іншого боку, вони знадобляться для запису подкастів та іншого аудіоконтенту. Студійний рівень інтегровані рішення покажуть навряд чи, але, якщо під рукою немає нічого іншого, хотілося б мати хоч щось гідне.

Якісні динаміки

зі звуковим тиском не менше 78 дб на відстані 50 см, а також басовою частотою менше 353 гц

Сертифікація intel evo також передбачає, що в сучасних ноутбуках повинні бути і якісні динаміки. З одного боку, вона описує їх потужність. З іншого боку, акцентує увагу на басову лінію в частотному діапазоні-звук повинен бути глибоким, а не просто дзвінким.

Шпаргалка: різниця криється в нюансах

  • може бути встановлений будь-чіпсет intel core i5/i7 11-покоління, але ноутбук обов’язково повинен виходити зі сну менш ніж за 1 секунду;
  • може бути встановлений будь-екран на 12-15 дюймів з роздільною здатністю від fhd, але у нього обов’язково повинна бути якісна заводська калібрування;
  • може бути встановлений ssd будь-якого обсягу від 256 гб, але обов’язково швидкісного формату nvme;
  • може бути встановлений будь-який обсяг оперативної пам’яті від 8 гб, але вона обов’язково повинна працювати в двоканальному режимі;
  • може бути встановлений акумулятор будь-якого обсягу, але ноутбук обов’язково повинен показувати від 9 годин автономної роботи;
  • може використовуватися будь-який зарядний пристрій, але воно обов’язково повинно заряджати ноутбук на 4 години роботи за 30 хвилин;
  • можуть бути встановлені будь-які порти, але обов’язково повинен бути usb-c з підтримкою thunderbolt 4 і;
  • може бути встановлено будь-яке число від двох мікрофонів, але вони обов’язково повинні характеризуватись співвідношенням сигнал/шум не менше 63 дб і відповідністю гучності ±1 дб;
  • можуть бути встановлені будь-які мов, але вони повинні характеризуватися звуковим тиском не менше 78 дб на відстані 50 см, а також басової частотою менше 353 гц;
  • без бездротових протоколів wi-fi 6 і bluetooth 5 (з підтримкою audio offload) ноутбук з сертифікацією intel evo обійтися не зможе.