Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

257

Помилка в Скайпі Failed to load library dxva2.dll виникає часто у користувачів WinXP. У всіх подальших версіях дана бібліотека присутній за замовчуванням.

Що являє собою ця проблема?

При завантаженні будь-якої програми з офіційних джерел, можна отримати ось таке системне повідомлення після установки або оновлення.

Сам файл dxva2.dll – компонент бібліотеки DirectX Video Acceleration.

Примітно, що в XP ця технологія ніяким чином не підтримується, але виправити становище все одно треба, щоб помилки не сипалися й далі.

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

Виправлення помилки

По-перше, не потрібно шукати даний системний файл на просторах інтернету і качати його з сумнівних джерел. Так можна і підчепити вірус.

По-друге, навіть якщо скачаєте, то треба ще знати, в яку папку його потрібно перемістити, щоб все запрацювало.

Тому відмовтеся від цієї затії – все набагато простіше.

При самостійному копіюванні файлу можна отримати лише ось таке вікно.

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

Отже, dxva2.dll помилка скайп лікується наступними способами:

  • Переконайтеся, що у вас стоїть WinXP SP3 (як було зазначено вище, проблема стосується тільки цієї ОС). Якщо встановлена система з другим сервіс-паком, оновити конфігурацію.
  • Перевірте наявність останніх системних оновлень. Заодно подивіться, включені вони в автоматичному режимі.
  • Встановіть Windows Installer 4.5. Це не обов’язково, але гірше все одно не буде. Після інсталяції перезавантажитеся в штатному режимі.
  • Скачайте .NET Framework 3.5. Він доступний на сайті Microsoft абсолютно безкоштовно.

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

Якщо ви виконали повний перелік кроків у такій же послідовності, як в інструкції, то ваш Skype запуститься в звичайному режимі, без будь-яких помилок.

Але якщо бібліотека dxva2.dll продовжує турбувати, спробуйте додатково оновити конфігурацію DirectX версії 9 (більш пізні Windows XP не підтримує) і драйвера відеокарти.

Важливо! Після списку проведених маніпуляцій бібліотека в системі так і не з’явиться, але ось Skype буде працювати цілком справно.

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

Альтернативні способи вирішення помилки

Не так давно в широкому доступі з’явилася Web-версія Skype, яка не вимагає установки спеціального клієнта, що виключає появу подібних помилок.

Вам потрібно встановити лише один-два плагіна, які запропонує додаток, щоб робота в браузері була максимально коректна і зручна.

Рада! Ви можете спробувати інсталювати старішу версію месенджера, яка буде працювати з XP. Інша справа, що розробники не підтримують застаріле ПО починаючи версією 6.13.

Ну а в цілому намагайтеся йти в ногу з прогресом і встановлювати нові версії Windows, оскільки підтримка XP вже давно припинилася, а проблем з софтом під цю систему з кожним роком все більше, та й способи «лікування» все витонченішими.

Так, ОС досить зручна і звична, але сильно архаїчна.

Помилки в Windows 7,8 і 10

Помилку dxva2.dll вкрай рідко можна зустріти в «сучасних» ОС з тієї простої причини, що бібліотека споконвічно присутня відразу в двох місцях, а саме System32 і SysWOW64 (обидві розташовані в C:\Windows).

Це невід’ємна частина системи.

Якщо ви все ж споглядаєте подібне, то спробуйте 2 способи:

1) Перевірка цілісності файлів системи за допомогою командного рядка. Введіть команду, яку ви бачите на скріншоті і запустіть її від імені адміністратора.

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

Можна ввести команду «sfc», щоб переглянути повний перелік програм діагностики з докладним описом кожної.

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

2) Відшукайте бібліотеку в папці Windows\WinSxS. Пошук потрібно виконувати серед вкладених папок і файлів.

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?

За замовчуванням їх має бути два. Якщо у вас при пошуку виявилося менше, або більше – вітаємо, ви знайшли причину своєї проблеми.

Видаліть зайвий файл, який має сумнівний шлях.

При недостачі варто скопіювати існуючий файл і вставити його у відповідну папку. Після цього бажано перезавантажитися і перевірити, що вийшло.

Якщо файл відсутній, що само по собі вже цікаво, спробуйте оновити конфігурацію DirectX 11 (для Win7/8). У випадку з Win10 потрібно використовувати DirectX12.

Рада! Найчастіше переустановка повинна допомогти, але коли цього не сталося, перевірте систему на наявність вірусів, які могли просто «з’їсти» не тільки потрібну бібліотеку, але і ряд інших системних компонентів.

Якщо ви вважаєте, що проблеми з файлами dll вирішуються банальним пошуком таких в інтернеті, то дуже сильно помиляєтеся.

Так, цей метод має місце у житті, от тільки жодної гарантії, що ви скачаєте файл, а не замаскований троян або модифікований вірус, яких в інтернеті величезна кількість.

Намагайтеся уникати подібних ситуацій і шукати консервативні способи вирішення проблем.

Також радимо вам не «засиджуватися» на WinXP, якою б вона не була зручною і практичною.

З кожним роком перехід на нову ОС буде куди більш болючим, а проблеми з софтом — більш серйозні. Не допускайте цього.

Помилка при запуску відсутня dxva2 dll – що робити. Skype fatal error fail to load library

Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) — як вирішити проблему?