Facebook не буде використовувати розпізнавання осіб, але meta буде

54

Разом з оголошенням про ребрендинг facebook в meta послідувало ще одне невелике оголошення: facebook виходить з гри по розпізнаванню осіб.

«у найближчі тижні meta закриє систему розпізнавання осіб на facebook в рамках загальнокорпоративного кроки з обмеження використання розпізнавання осіб в наших продуктах. Ця зміна стане однією з найбільших зрушень у використанні розпізнавання обличчя в історії технології».

– написав віце-президент meta зі штучного інтелекту джером пезенті.

Однак зараз з’ясовується, що, хоча facebook, соціальна мережа, в значній мірі відмовилася від програмного забезпечення для розпізнавання осіб, meta, материнська компанія, цього не зробила. Після цього оголошення через день було роз’яснено, що meta все ще використовуватиме біометрію (включаючи розпізнавання обличчя) у своїх проектах з метавселенной, а також збереже ту ж технологію розпізнавання обличчя на базі штучного інтелекту, яку facebook використовував до цього тижня.

” ми вважаємо, що ця технологія має потенціал для створення позитивних варіантів використання в майбутньому, які збережуть конфіденційність, контроль та прозорість, і ми продовжуватимемо вивчати цей підхід, коли розглядатимемо, як наші майбутні обчислювальні платформи та пристрої можуть найкращим чином задовольнити потреби людей. Для будь-якого потенційного майбутнього застосування подібних технологій ми продовжимо публікувати інформацію про передбачуване використання, про те, як люди можуть контролювати ці системи і свої особисті дані, і як ми дотримуємося наших принципів відповідальних інновацій».

– повідомив представник meta джейсон гросс.

Meta продовжить збір біометричних даних для створення гіперреалістичних аватарок для метавселенной. Meta також буде використовувати ту ж технологію в майбутній гарнітурі віртуальної реальності, яка відстежує рухи обличчя і очей і застосовує їх до вашого аватара метавселенной.

Використання розпізнавання обличчя для покращення аватарів є прикладом того, що технологія може принести користь, але вона також може бути використана для введення тиранічних обмежень для всього населення. Напевно, ми повинні уважно стежити за meta, щоб побачити, на якій стороні цієї динаміки вона потрапить.