Facebook повідомила причини того, що сталося збою

22

Компанія facebook принесла вибачення користувачам за незручності, викликані відключенням її систем, зазначивши що доступ до соціальної мережі вже відновлений. Як повідомляється на сайті інженерної групи facebook, основна причина цього збою також вплинула на багато внутрішніх інструментів і системи, які компанія використовує в повсякденній роботі, що ускладнило спроби швидко діагностувати і вирішити проблему.

У підсумку інженерна команда з’ясувала, що збій стався через зміну конфігурації магістральних маршрутизаторів, які відповідають за координацію мережевого трафіку між центрами обробки даних компанії. «це порушення мережевого трафіку зробило каскадний вплив на способи зв’язку наших центрів обробки даних, в результаті чого наші сервіси були зупинені», — повідомила facebook.

У заяві підкреслюється, що основною причиною збою була неправильна зміна конфігурації, і немає ніяких доказів того, що призначені для користувача дані були через це скомпрометовані.

Що сталася зупинка роботи facebook, instagram і whatsapp боляче вдарила по ринкових позиціях компанії, чиї акції впали більш ніж на 5 %. За лічені години глава facebook марк цукерберг (mark zuckerberg) втратив близько $6 млрд.