Facebook скоро знову спробує запустити криптовалюту і цифровий гаманець, але влада сша може перешкодити

8

Facebook заявляє, що нарешті готова випустити свій найамбітніший продукт за останні роки-цифровий гаманець novi. Однак джерела повідомляють, що влада сша може стати на шляху у it-гіганта. Справа в тому, що регулюючі органи і так вважають, що facebook володіє надмірною владою, а запуск цифрового гаманця і власних електронних грошей тільки посилять вплив компанії.

Axios.com

Девід маркус (david marcus), глава facebook financial, каже, що компанії в першу чергу необхідно компенсувати дефіцит довіри, що утворився за останні роки. Минулого тижня він відвідав вашингтон, щоб зустрітися з представниками регулюючих органів для обговорення питань з приводу novi. Маркус також обговорював diem association, групу з 26 компаній, яка створює платіжну систему на основі блокчейна, яку і буде використовувати novi. Ця група повинна діяти як неупереджена третя сторона, яка візьме на себе контроль над криптовалютою, що називається diem.

Маркус каже, що вже до кінця цього року facebook сподівається запустити novi і diem. Хоча novi вже готовий до запуску, ще неясно, чи буде готова криптовалюта в цьому році, оскільки для її випуску потрібне додаткове схвалення з боку регулюючих органів.

Facebook спочатку оголосила про свої амбіції у сфері цифрових грошей ще в 2019 році, але була змушена змінити і перейменувати свої продукти, зіткнувшись з увагою з боку регулюючих органів. Компанія сподівається, що влада оцінить зміни, які зазнали фінансові продукти facebook.

Facebook заявляє, що хоче створити систему цифрових платежів, яка спростить і прискорить здійснення транзакцій в інтернеті для великої кількості людей по всьому світу. Маркус каже, що компанія не очікує будь-яких значних доходів від цифрових платежів до 2023 року, коли facebook почне розвивати сервіс для торгових підприємств.

Одне з найсерйозніших побоювань регулюючих органів полягає в тому, що запуск facebook власних фінансових продуктів може потрясти глобальну економічну систему через протиставлення diem світовим валютам, таким як долар сша.