Geely анонсувала електричну вантажівку homtruck — конкурента моделям tesla і daimler

80

Підрозділ китайського автогіганта geely-компанія farizon auto сьогодні представила в шанхаї електричну вантажівку, здатну конкурувати з аналогічною продукцією провідних світових виробників. Початок виробництва і продажів заплановано на 2024 рік.

Джерело зображення: cnbc.com

Вантажівка homtruck компанії farizon auto призначена як для китайського, так і міжнародного ринків. Про це повідомив глава підрозділу майк фен (mike fan). За його словами компанія орієнтується на ринки європи, кореї, японії та північної америки.

Відомо, що моделі порівнянного рівня представили багато автовиробників з усього світу — від daimler і byd до tesla з її моделлю semi — дані про останню з’явилися ще в 2017 році, але випуск був відкладений. Homtruck буде випускатися як в повністю електричної версії, так і в гібридному варіанті, частково працює на метанолі. Geely вже кілька років розробляє паливні комірки на метиловому спирті і деякі з її моделей вже використовують цю опцію. При цьому електричні акумулятори вантажівки можуть швидко замінюватися, що дозволить заощадити час на перезарядці.

У кабіні є все необхідне для далекобійника, включаючи невеликі туалет і навіть душ, односпальне ліжко, «кухонну зону» і невелику пральну машину.

Більш того, при створенні новинки заздалегідь розглядалася можливість її перекладу на автономне управління в майбутньому. У geely заявляють, що на момент запуску в серію у вантажівці будуть використовуватися елементи системи автономного водіння, а в довгих поїздках буде організовано взаємодію автомобілів для збереження безпечних швидкості і дистанції.

Система автономного водіння буде впроваджуватися в три фази. До 2023 року компанія розраховує використовувати деякі функції автопілота, в 2026 році з’являться більш досконалі системи, а до 2030 року — повністю автономні. Як очікується, до цього часу регулятори підготують зміни до місцевих і міжнародних законів.