Глава dell: macos могла з’явитися в наших пк, але угода не відбулася

20

Операційну систему macos прийнято асоціювати з комп’ютерами mac — але, як виявилося, вона могла з’явитися і на звичайних пк. Глава американської компанії dell розповів журналістам про ділову пропозицію стіва джобса, яке могло змінити комп’ютерний ринок — і чому він свого часу відмовився від пропозиції apple.

В інтерв’ю виданню cnet делл розповів, що познайомився із засновником apple після того, як зміцнив позиції своєї компанії на ринку пк. За його словами, джобс кілька разів пропонував для просування операційну систему next, проте dell, пославшись на низький споживчий попит, відмовилася від співпраці.

Повернувшись в apple в якості тимчасового генерального директора в 1997 — му, стів джобс зробив dell іншу пропозицію-ліцензувати macos для x86-систем. Це зацікавило компанію, і вона погодилася платити за кожен комп’ютер, проданий з операційною системою apple. Однак реалізувати ідею на практиці не вдалося-умови глави apple не влаштовували вже саму dell.

Зокрема, джобс з побоювання за продажі комп’ютерів mac вимагав встановлювати на комп’ютери партнера macos і windows одночасно, щоб клієнти самі вибирали, яку ос використовувати. При цьому dell довелося б платити відрахування з кожного проданого пк, навіть якщо клієнти віддали перевагу windows. Більше того, джобс не міг гарантувати постійний доступ до програмного забезпечення.

” це могло б змінити траєкторію розвитку windows і macos на пк. Але очевидно, що вони [apple] пішли в іншому напрямку», — зазначив майкл делл.

Пізніше глави компаній не раз публічно підколювали один одного. Наприклад, в 1997 році у відповідь на питання журналістів про долю «потопаючої» apple делл відповів, що закриє її і поверне гроші акціонерам. Втім, пізніше він заявив, що незважаючи на конкуренцію, він і стів джобс все ж залишилися друзями.