Голландія зобов’язала apple додати альтернативні платіжні системи в app store-інакше будуть штрафувати

20

Головний ринковий регулятор нідерландів в п’ятницю заявив, що apple порушує закони країни про конкуренцію і зажадав внесення змін до платіжної політики app store. Претензія полягає в тому, що apple вимагає від розробників пз використовувати виключно її платіжну систему і віддавати комісію в розмірі від 15% до 30% за продажі цифрових товарів. Питання такий підхід викликає у багатьох регуляторів по всьому світу.

Джерело зображення: reuters / mike segar / file photo

У 2019 році голландське управління у справах споживачів і ринків (acm) почало розслідування того, чи є ділова практика apple зловживанням домінуючим становищем на ринку. Однак пізніше масштаби розслідування були скорочені, і регулятор зосередився на власників додатків для знайомств, включаючи власника tinder компанію match group.

Apple заявляє, що не згодна з рішенням acm і подала апеляцію. Компанія стверджує, що не займає домінуючого положення на ринку поширення пз в нідерландах, і вкладає величезні ресурси, допомагаючи розробникам по знаходити клієнтів.

Ще в жовтні повідомлялося, що acm вважає поведінку apple антиконкурентною і вимагає внесення змін до платіжної політики, але вимоги не були офіційно опубліковані до сьогоднішнього дня. У рішенні регулятора йдеться, що apple порушує антимонопольні закони. Відомство наказує компанії змінити необґрунтовані умови роботи app store, які застосовуються до постачальників додатків для знайомств.

Рішення зобов’язує apple дозволити постачальникам пз для знайомств використовувати альтернативні платіжні системи. У разі невиконання постанови компанії загрожує штраф у розмірі до 50 мільйонів євро. Регулятор дав apple час до 15 січня для внесення змін.

Ці новини послідували за поразкою apple в боротьбі за скасування закону, що вимагає від власників великих магазинів додатків, таких як apple app store і google play, дозволити розробникам використовувати сторонні платіжні системи.