Google запрошує apple на sms-вечірку

13

Компанія google робить багато для того, щоб зробити rcs, або rich communication services, стандартним протоколом обміну повідомленнями на всіх мобільних платформах. Вона працювала з усіма американськими операторами зв’язку, включаючи at&t і verizon, щоб зробити messages by google додатком за замовчуванням, де підтримується rcs. Компанія скоротила список непотрібних додатків для обміну повідомленнями і звела його тільки до найнеобхідніших. І тепер він таємно тролить apple, щоб змусити її “добре грати”.

вчора старший віце-президент компанії android хіроші локхаймер звернувся до apple у своєму зухвалому твіті. Все почалося з того, що журнал golf digest повідомив в груповому чаті про важкий час, проведений гольфістом брайсоном дешамбо в якості єдиного ” зеленого міхура “(аналог”білої ворони”). Один з товаришів дешамбо по команді назвав “головним болем” те, що він єдиний гравець в команді сша на кубку райдера без iphone.

Локхаймер твітував солідарність. “групові чати не повинні так перериватися”, – написав він, додавши, що існує “дійсно чітке рішення” проблеми дешамбо з його товаришами по команді-безсумнівно це rcs. Наприкінці твіту локхаймер запропонував усім, “хто може виправити ситуацію”, звернутися до google за допомогою в додаванні сумісності.

Google вже багато років працює над перекладом користувачів android на rcs. Однак цей процес був дещо заплутаним, оскільки оператори зв’язку то відмовлялися від підтримки стандарту, то підтримували його, але врешті-решт все ж зупинилися на ньому. Протокол, заснований на sms, являє собою багатофункціональну версію стандартного текстового повідомлення, існуючого вже більше десяти років. Багато користувачів android в сша вже зараз мають доступ до його функцій, включаючи повідомлення про прочитання, статус набору тексту і обмін місцем розташування – за умови, що ви спілкуєтеся з сумісними android-пристроями. Rcs також забезпечує наскрізне шифрування-те, чим користувачі iphone користуються в imessage вже деякий час.

Однак apple не зацікавлена в підтримці rcs, тому що їй це не потрібно. Фірмовий протокол imessage прекрасно працює для своїх користувачів в чітко налагодженому режимі. Саме тому термін “зелений міхур” став поширеним зневажливим виразом для позначення єдиного друга android в груповому чаті imessage.

Google, ймовірно, продовжуватиме намагатися заманити одного з своїх найбільших конкурентів відкрито приєднатися до своєї” вечірки ” обміну повідомленнями, оскільки apple залишається останнім, хто не перейшов на rcs. В даний час одним з головних аргументів проти пошукового гіганта є те, що він вже не впорався з впровадженням системи обміну повідомленнями, спочатку заплутавши всіх масою додатків для цього, а потім занадто довго чекав з переходом на rcs.

Принаймні, у користувачів android нарешті з’явилася єдина платформа для обміну повідомленнями, на взаємодію з якою вони можуть в цілому розраховувати. Але єдиний спосіб, за допомогою якого ми можемо побачити деяку рівність між android messages і imessage від apple, – це використання сторонніх додатків, таких як beeper, які призначені для передачі повідомлень через відповідні сервери, щоб допомогти подолати величезний розрив між цими платформами.