Iphone x (10): чим відрізняється від iphone 8 і 8 plus

15

Новий iphone х покликаний стати флагманським пристроєм, відсунувши лінійку plus в середній ціновий сегмент. Смартфон вийде в продаж в листопаді, але вже встиг побувати в руках журналістів. Ключове питання: чи варто переплачувати чималі гроші за х, якщо є добротний і якісний iphone 8? чим вони відрізняються і чи варто купувати!

Габарити

За габаритами два нових пристроїв відрізняються незначно. Iphone х трохи більше в ширину (70.9 мм проти 67.3) і у висоту (143.5 мм проти 138.5). Також нова “десятка” трохи товщі (7.7 мм проти 7.3). Забігаючи наперед, аксесуари для iphone х доведеться купувати окремо і вони напевно будуть дорожче через дефіцит. Восьме ж покоління може обійтися і рішеннями для iphone 7, 6s і 6 – їх габарити практично ідентичні.

Вага iphone х також дуже великий, як для смартфона з такими габаритами – 174 грами. Навіть на тлі далеко не легкого iphone 8 з його 148 грамами цей показник виглядає переконливо. Ймовірно, навіть багатьом користувачам попередніх iphone пристрої здадуться важкими. Для порівняння: менший з смартфонів сьомого покоління важив 137 грамів. Очевидно, тут свою роль зіграли установка котушки бездротової зарядки і інші матеріали корпусу.

Дизайн і матеріали корпусу

Ще однією причиною, по якій iphone х важить так багато, є каркас з іншого матеріалу. У всіх пристроях лінійки до цього моменту застосовувався алюміній: спочатку анодований, а потім і авіаційний. “десятка” ж має підставу з нержавіючої сталі, яка набагато міцніше і важче.

Дизайн істотно відрізняється через використання нового екрану-через його розмірів довелося відмовитися навіть від звичної клавіші “додому”. Лицьові панелі смартфонів відрізняються вкрай сильно, а ось задні практично ідентичні: тут можна побачити скляну панель і об’єктиви камер.

Доступні кольори

Використання нового матеріалу корпусу в iphone х змусила творців відмовитися від золотистого кольору – це було пов’язано з труднощами при фарбуванні нержавіючої сталі.

У порівнянні з трьома доступними кольорами у восьмого покоління і п’ятьма – у сьомого, асортимент виглядає досить бідно. Але на презентації компанія ясно дала зрозуміти, що iphone х – це в першу чергу технологічне рішення і робила акцент на застосовуваних інноваціях.

Екран

Центральним елементом і магнітом для уваги став новий екран iphone х.у цьому параметрі вони з «вісімкою» сильно відрізняються – остання успадкувала дисплей від попередніх поколінь (хоч і з незначними поліпшеннями).

Діагональ і площа екрану відрізняються істотно. У» десятки ” екран має заявлену діагональ 5.8 дюйма, тоді як у її молодшого брата – всього 4.7. Варто відзначити, що apple навмисно вимірює цей показник від кута до кута, не враховуючи блок з камерою і датчиками. Фактична корисна площа екрану приблизно еквівалентна такому з діагоналлю 5.2 дюйма, що все одно є великим кроком для лінійки iphone.

Екран iphone 8 займає 65% лицьової поверхні пристрою, у х ця цифра – 81.5%. При порівнянних габаритах це дуже значне поліпшення і серйозна перевага. Змінилося і співвідношення сторін:у старих моделей воно становило 16:9, у новій – 2: 1.

Також новий екран iphone х зроблений за технологією oled, тобто на основі органічних світлодіодів. Серед явних переваг: такі дисплеї здатні відображати глибокий чорний колір з нескінченною контрастністю. Також oled-екрани більш енергоефективні в порівнянні з ips. Але у випадку з цими двома апаратами ця перевага перекреслюється дозволом.

Творці наділили iphone х рекордною кількістю точок на дюйм-463. У всіх попередніх моделей (починаючи з iphone 4) цей показник дорівнював 326. Фактична роздільна здатність екрану у новій версії становить 1125 на 2436 точок. Очевидно, компанія всерйоз стурбована успіхами конкурентів в сегменті віртуальної реальності – для використання смартфона в парі з окулярами якраз і необхідна настільки висока щільність пікселів. Побічний ефект: такий екран буде набагато активніше споживати заряд батареї, незважаючи на енергоефективність технології oled.

Також в iphone х заявлена підтримка технологій, що поліпшують контраст зображення при перегляді мультимедійного контенту: dolby vision і hdr10. Вони позитивно зарекомендували себе на флагманських android-смартфонах.

Датчики

Велика діагональ дисплея змусила творців iphone х відмовитися від сканера відбитка пальців. У восьмому поколінні смартфонів від apple такої необхідності не було-тут дактилоскопічний сенсор на місці. У» десятці ” ж на зміну сканеру прийшла нова технологія, що розпізнає обличчя власника смартфона.

За заявами творців, ймовірність злому iphone знизилася на кілька порядків, навіть, якщо у вас борода або вуса, або ви за ніч у вас відросли пишне волосся на голові, то iphone це зрозуміє і дізнається власника.

Зв’язок

Використання нового модуля зв’язку дозволила реалізувати в iphone х самий швидкісний стандарт бездротової передачі даних-lte 1700/2100 (band 66). У дешевшій новинці такої опції немає – в ній використовується старий модем. На практиці, ця опція поки мало затребувана-66-й діапазон не застосовують ні в одній країні світу.

Продуктивність

В апаратах встановлена одна і та ж модель процесора – apple a11 bionic. Але, за непідтвердженими даними, відрізняється тактова частота роботи: 2.4 ггц у iphone 8 і 2.7 ггц – у iphone х.на практиці це не дуже сильно відіб’ється на продуктивності пристроїв.

Більш істотна відмінність-збільшена кількість оперативної пам’яті. У десятої версії смартфона 3 гігабайти, тоді як у восьмий – всього 2. На практиці ж саме iphone 8 напевно буде працювати швидше: при практично ідентичних характеристиках він має в чотири рази меншу роздільну здатність.

Основна камера

Iphone х володіє спареним подвійним модулем камери, а 8-я модель – класичним об’єктивом з шістьма лінзами. Перша модель володіє зумом і оптичною стабілізацією в обох режимах зйомки. В іншому ж набір можливостей смартфонів ідентичний, хоча якість зйомки» десятки ” традиційно буде вище, але і додатковий функції передньої камери, наприклад, анімований animodji.

Інтерфейс і зручність використання

На презентації компанія показала деякі рішення з інтерфейсу для iphone х і багато носять досить спірний характер. Так, центр управління перемістився у верхню частину екрану, що при його габаритах робить використання незручним. Також викликає питання і комфорт використання свайпов – для багатьох сенсорна кнопка “додому” бачиться більш зручним варіантом. Ясність внесе лише фінальна версія пристрою, яка надійде в продаж лише в кінці осені.

Висновки

Нову модель можна розглядати скоріше, як поліпшену версію 8 plus, але не як пристрій з іншого сегмента. Продуктивність і час автономної роботи за фактом виявляться на одному рівні через дисплей з високою роздільною здатністю, а нові опції на зразок розпізнавання обличчя можуть не всім припасти до душі.