Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

346

Питанням, як посилити сигнал Wi-Fi роутера, задаються сьогодні дуже багато користувачів.

В першу чергу, це пов’язано з низькою якістю обладнання, який роздавали безкоштовно провайдерами при умові замовлення у них певного пакету послуг.

Такі роутери забезпечують прийнятну якість сигналу тільки в зоні прямої видимості на порівняно невеликій відстані.

Потрібно відзначити, що в більшості випадків цього цілком достатньо, особливо якщо планується роздача в дерев’яному або цегляному будинку.

Крім чисто технічних проблем з радіусом роздачі Wi-Fi роутера, існує законодавче обмеження максимальної потужності випромінювання подібних пристроїв.

Шляхи підвищення радіусу покриття мережі WI-FI

  • Установка другого роутера для роздачі в зоні, не охоплюється основним випромінювачем. Часто такий варіант дозволяє з мінімальними витратами вирішити проблему. Малюнок пояснює принцип роздачі з використанням репітера:

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

  • Можна придбати якісний роутер, для якого три—чотири поверхи в панельному будинку нормальна зона обслуговування. Це самий надійний, але і самий витратний варіант;
  • Можна значно збільшити зону обслуговування замінивши штатну антену роутера на більш потужну. Як правило, антени великого розміру мають вищий коефіцієнт посилення;

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

  • Непоганих результатів можна домогтися, встановивши близько антени найпростіший відбивач сигналу (конструкція одного з варіантів розглядається нижче);
  • Якщо немає можливості підсилити сигнал роутера, то можна спробувати знайти в квартирі таке місце, звідки роздача буде здійснюватися з мінімальними втратами. Це простий, але дуже ефективний метод.

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Практичні варіанти посилення сигналу wifi роутера

Стару істину про те, що кращим високочастотним підсилювачем є антена, ніхто не відміняв.

Ось приклад простий, але дуже ефективною антени для діапазону Wi-Fi, що забезпечує двох — чотирьох кратне посилення сигналу:

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Якщо виготовлення цієї антени викликає утруднення або відсутні необхідні навички, то можна встановити близько стандартної антени відображає екран:

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Незважаючи на элементарность конструкції ефект від її використання просто вражає, не дарма кажуть, що прості рішення найбільш працездатні.

Фактично установка екрану ніяк не впливає на потужність випромінювання WI-FI роутера.

Але за рахунок спрямування всієї енергії в обмежений простір для користувача це рівнозначно подвоєння випромінюваної потужності.

Аналогічний ефект досягається в кишеньковому ліхтарику або настільній лампі за рахунок відбивача, що направляє світло в заданому напрямку.

Хороший рада: згадайте вартість свого девайса/девайсів, для яких збираєтеся роздавати Wi-Fi в квартирі, і подумайте, а чи варто економити на хорошому роутері.

Приховані резерви обладнання

Багато користувачів поспішають підключити новенький Wi-Fi роутер і не приділяють належної уваги вивченню керівництва по експлуатації.

Як правило, на заводі настройки роутера виставляються на середні або мінімальні значення.

Це цілком виправдано, з точки зору завадостійкості, особливо в перенасиченому аналогічними пристроями житловому багатоквартирному будинку або офісному центрі.

Уважно огляньте роутер і вивчіть інструкцію, адже цілком можливо, що для збільшення потужності достатньо вибрати значення програмного перемикача або переставити фішку на корпусі.

Можливий варіант вказівки встановленої потужності у відсотках або фіксовано: максимальна/середня/низька (High/Medium/Low).

 Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Поширення НВЧ сигналу істотно залежить не тільки від розташування роутера щодо стін приміщення, але і від положення його антени.

Варто поекспериментувати з різним розміщенням обладнання в приміщенні, а також кілька разів змінити кут нахилу антени роутера або використовує Wi-Fi девайса.

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Для нормального використання мережі WI-FI важливі параметри не тільки роутера, але і приймає сигнал обладнання.

При роботі з ноутбуком не можна забувати, що для економії заряду батареї практикується обмеження напруги на мережевий модуль, що істотно знижує радіус дії.

Обов’язково перевірте налаштування живлення при слабкому сигналі та при необхідності відкоригуйте їх.

Купівля підсилювача

Радикальним методом посилення сигналу WI-FI є придбання окремого модуля посилення.

Зібрати такий самостійно складно, тому деякими фірмами налагоджено їх серійний випуск.

Нижче показано «серце» підсилювача Alfa AWUS036H, сам девайс в зборі та його упаковка.

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Слід зазначити, що потужність такого пристрою перевищує рекомендовану.

Але якщо немає іншого виходу, то придбання цього популярного підсилювача або аналогічної моделі надовго зніме проблему посилення сигналу WI-FI мережі.

Кріпиться подібне устаткування з допомогою присоски. Один з варіантів кріплення показаний нижче:

 Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера

Для охочих подивитися на практичну реалізацію деяких з наведених рекомендацій пропонуємо гарне відео по темі:

Як підсилити сигнал Wi-Fi роутера

Кращі поради: Як посилити сигнал WiFi роутера