Китай розробив власний марсіанський вертоліт і він дуже схожий на американський

14

Слідом за успішною посадкою марсохода на червону планету кілька місяців тому в китаї оголосили про створення прототипу мініатюрного вертольота для ведення спостережень в ході майбутніх марсіанських місій. Нагадаємо, перша китайська місія на марс увінчалася успіхом у травні поточного року. Створений в кнр модуль успішно здійснив посадку, а китайський марсохід успішно функціонує на сусідній планеті, поряд з марсоходами nasa. І зараз кнр працює над майбутніми місіями.

Ndtv.com

Судячи зі знімків національного центру космічної науки кнр, зовні прототип дуже нагадує роботизований вертоліт ingenuity створений nasa і вже випробуваний на червоній планеті, куди його в цьому році доставив марсохід perseverance.

Американський вертоліт ingenuity здійснив перший успішний політ у квітні, піднявшись на 3 метри над поверхнею планети. Основною проблемою на марсі є вкрай розріджена атмосфера, щільністю в 1% від земної, в якій машині вагою 1,8 кг доводиться пересуватися зі значними зусиллями.

Для компенсації несприятливих умов інженери nasa оснастили вертоліт лопатями несучого гвинта 1,2 метра в розмаху. Вони набагато більше, ніж потрібні на землі для пристрою аналогічного розміру і набагато швидше обертаються, навіть в такій розрідженій атмосфері створюючи підйомну силу.

Як і ingenuity, китайський прототип має два несучих гвинта, базу з сенсорами і камерами і чотири тонкі посадочні опори. При цьому, судячи з фотографії, у китайської моделі відсутній модуль для сонячної підзарядки. Додамо, що перша пілотована місія китаю на марс планується в 2033 році. Перший вертоліт туди китайці відправлять явно раніше.