LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

27

Відносно недавно в смартфонах і планшетах на різних операційних системах стала з’являтися можливість роботи з LTE.

Так як це щодо інноваційна функція, далеко не всі користувачі знають, для чого вона потрібна, які функції виконує і чому смартфони, оснащені таким нововведенням, коштують трохи дорожче.

Як працюють мережі в телефоні і що це таке – про це розказано в даному матеріалі.

Зміст:

Визначення

LTE – це новий стандарт передачі даних для мобільних телефонів, який став активно реалізовуватися в Російській Федерації приблизно з 2014 року.

Він володіє рядом переваг в порівнянні з такими традиційними форматами, як 3G і GPRS. Він має й іншу назву – 4G LTE, яким нерідко позначається в інструкціях.

Дослівно ця абревіатура перекладається як Long-Term Evolution. Як же з’явився такий новий формат? Він був розроблений на базі GSM і HSPA технологій, які значно вдосконалили.

Він більш ефективно передає дані за рахунок того, що в ньому використовується інший радіоінтерфейс. Крім того, покращено саме ядро мережі.

Цей стандарт досить легко увійшов у загальне використання, в тому числі в Росії, так як став нормальним природним поновленням як для операторів, що працюють на мережах GSM, так і CDMA 2000.

LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

Покриття

Особливості технології такі, що для передачі даних може використовуватися безліч різних смуг та частот. Завдяки цьому покриття мережами широко у всіх країнах.

Наприклад, у Південній Кореї користуватися такою мережею виходить на 97% території країни, в Японії – на 90%, в Гонконзі і Кувейті – на 86%.

Хоча в Росії відсоток охоплення все ще не великий у порівнянні навіть з Казахстаном – 49% проти 81% (за даними на 2015 рік).

В даний час ситуація значно покращилася. За даними на 2016 рік дані мережі присутні в 83 регіонах Росії, при цьому в зону покриття мережами потрапляє 70% населення (але не території країни). Однак неприємною особливістю є специфіка роботи стільникових операторів – різні оператори надають різну ступінь покриття і якість сигналу.
LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

Читайте також:

10 найпопулярніших ігор на Андроїд без інтернету — огляд

ТОП-30+ кращих додатків для Android на всі випадки життя

Перетворюємо свій телефон в [супергаджет] за допомогою інженерного меню Андроїд

10 кращих протиударних і водонепроникних смартфонів

Переваги

Які ж переваги має цей стандарт і чи варто купувати пристрій, оснащений їм, хоча воно коштує трохи дорожче (хоча останнім часом різниця в ціні майже повністю зникла)?

  • Основна перевага даної технології – висока швидкість передачі даних. Фактично, вона здатна забезпечити дуже високошвидкісний інтернет, швидкість якого буває іноді обмежена технічними можливостями телефону. Швидкість передачі даних по таким мереж куди вище, ніж за традиційним мереж третього покоління – 3G.
  • Для роботи з LTE можуть використовуватися різні смуги і частоти, що дозволило їй швидко інтегруватися у м6ножестве регіонів. Крім того, завдяки цьому досягаються великі зони охоплення. Фактично, тепер LTE може ловити і там, де не ловить 3G;
  • Архітектура інтернет-мереж по IP (тобто схема передачі даних від одного сервера до іншого і, нарешті, користувачу, їх запит) значно спрощується при цьому стандарті, що також позитивно позначається не тільки на швидкості, але і на якості даних. На сторінках рідше виникають збої і помилки, явища, коли картинки, наприклад, не прогружаются;
  • Збільшена не тільки швидкість завантаження, але і швидкість віддачі, а також зменшено час очікування.
Існує кілька значних переваг у цього формату з точки зору безпосереднього технологічного пристрої мережі (це збільшений розмір стільники, велика гнучкість діапазонів і т. д.). Для рядового користувача же такі зміни виражаються у перевагах, описаних вище.
LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

Недоліки

До недавнього часу істотним недоліком даного формату вважалася суттєва обмеженість його дії, з’явилася тому, що не всі вишки надавали можливість з’єднання в цьому форматі.

Існувало досить багато «мертвих» зон, особливо на віддалі від великих міст.

На початку реалізації даної технології купувати телефони, оснащені нею, часто виявлялося безглуздо саме з цієї причини – працювала така технологія все одно не скрізь (на відміну від 3G, яка функціонувала справно, не так вже сильно втрачаючи швидкості передачі).

Але в останні роки така проблема майже повністю зникло. Зона покриття мереж дуже велика. По суті, зараз такі мережі присутні у всіх тих же зонах, що і 3G.

Тому з цієї точки зору недоліків у технології немає.

Дані мережі не можуть працювати з мережами другого і третього покоління. Тому їм потрібна окрема частота. Один час це позначалося на зоні покриття, але зараз така проблема майже повністю вирішена.

Вважається, що такий стандарт має трохи більшу апаратну навантаження на пристрій, викликаючи більш швидку розрядку батареї, а також суттєві перегрівання пристрою.

Але більшою мірою це стосувалося старих пристроїв, які були трохи менш оптимізованими під новий стандарт роботи.

У теперішній же час більшість телефонів при такій роботі не гріються сильніше, ніж при роботі в мережах 3G.

LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

Технічні характеристики

Технічні особливості даних мереж та їх відмінність від мереж третього покоління наведені в таблиці нижче.

Таблиця 1. Технічні характеристики мереж LTE

Показник Значення
Швидкість завантаження даних (прийому даних) До 326,4 мегабіт в секунду
Швидкість вивантаження даних (віддачі даних) До 172,8 мегабіт в секунду
Затримка при передачі даних (в обидві «сторони») 5 мілісекунд
Смуги пропускання частот Від 1,4 мегагерц до 20 мегогерц
Поділ каналів Частотне, тимчасове
Радіус охоплення базової станції Для швидкості 1 мегабіт в секунду – 3,2-19,7 км в залежності від діапазону

В цілому ж, при впровадженні таких мереж, була рекомендована часткова або повна модернізація існуючих мереж 3G до формату 4G.

LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

LTE в IPhone

Саме смартфони цієї марки вперше привезли такі мережі в Російську Федерацію.

Вперше функція була реалізована в Apple IPhone 5, тоді він реалізовувався з двома стандартами зв’язку – з підтримкою і без підтримки LTE.

Всі наступні моделі телефонів цього бренду вже реалізуються виключно з підтримкою такого формату зв’язку.

Пристрої оснащені високоякісними LTE-модемами від Intel або Qualcomm. Список частот, в яких працюють пристрої цієї компанії, активно розширюється.

В даний час в Росії вони працюють тільки в діапазоні 1800т мегагерц.

LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

Перспективи

Які ж реальні перспективи має дана технологія в світі і в Росії, зокрема? В першу чергу, це значне розширення площі покриття мережею.

У перспективі планується досягти 90-91% покриття населення нею, в тому числі і в регіонах.

LTE в телефоні: як працюють і що це таке?

Також продовжуються удосконалення, розширення діапазонів і місткості сот ведуть до того, що швидкість прийому і передачі даних за допомогою цієї технології буде тільки зростати. Вважається, що повсюдне впровадження такої системи призведе до повсюдного розширення кількості пропонованих послуг стільникового зв’язку і мобільного інтернету. У віддаленій перспективі – значне поліпшення якості послуг зв’язку при зниженні її вартості для кінцевого споживача.

Читайте також:

Як заборонити оновлення додатків на Андроїд — докладне керівництво

3 кращих способу як подивитися пароль від WiFi на Андроїд

Секретні коди для Андроїд: як керувати власним гаджетом за допомогою [чарівництва]

Перетворюємо свій телефон в [супергаджет] за допомогою інженерного меню Андроїд