Майбутнє за одномісними літальними апаратами з автопілотом, вважає засновник kitty hawk

6

Компанія kitty hawk була заснована вихідцем з waymo і google себастьяном труном (sebastian thrun) близько десяти років тому, але увагу до себе привернула тільки на тлі зародилася в середині минулого десятиліття моди на електролети з вертикальним зльотом і посадкою. На думку глави kitty hawk, право на існування в світі майбутнього мають тільки одномісні літальні апарати з автопілотом.

Джерело зображення: kitty hawk

Компанія вже забракувала проект пілотованого дрона flyer, витративши на його розробку кілька років і пристойну суму з приватного капіталу ларрі пейджа (larry page), який фінансує kitty hawk. Ця невдача, на думку труна, лише переконала керівництво компанії в безглуздості розробки пілотованих літальних апаратів в сучасних умовах. По-перше, на їх позбавлення від органів ручного управління буде потрібно стільки ж зусиль, як на розробку з нуля. По-друге, пілот з комерційної точки зору не є корисним навантаженням, а заряд акумуляторів на його переміщення в просторі витрачається нарівні з пасажиром.

Масштабувати кількість пасажирів у випадку з використанням електротяги теж досить накладно, на думку засновника kitty hawk, оскільки літальний апарат в підсумку виходить занадто дорогим, громіздким і гучним. Індивідуальне переміщення по повітрю, на думку труна, також може стати реальною економічною альтернативою поїздці на наземному таксі, а фактор вартості послуги теж дуже важливий. Нарешті, багато людей їздять на роботу на самоті на особистих машинах, так що індивідуальний літальний апарат в цьому сенсі забезпечить якусь спадкоємність.

Kitty hawk збирається випускати десятки мільйонів літальних апаратів. Сам трун хоч і має ліцензію пілота цивільної авіації, перший політ на автоматичному аеротаксі heaviside збирається зробити без можливості втручатися в роботу автоматики. Як очікується, прототип літального апарату підніме засновника компанії на висоту до 300 метрів і дозволить милуватися околицями протягом приблизно п’яти хвилин. Статус першопрохідця надихає себастьяна труна після участі джеффа безоса (jeff bezos) і річарда бренсона (richard brenson) в суборбітальних польотах, організованих очолюваними ними компаніями. Kitty hawk сподівається підняти в небо свій прототип із засновником на борту протягом найближчих шести місяців.