Mozilla foundation проводить дослідження серед користувачів браузера firefox

20

Невеликий відсоток від загальної кількості користувачів інтернету взаємодіє з браузером firefox. Якщо ви один з них, то не турбуйтеся, якщо ваш браузер при пошуку раптово почне використовувати bing замість google, ваш браузер не був захоплений шкідливим пз. Замість цього ви є частиною дослідження, яке проводить mozilla, щоб побачити, чи сприймуть користувачі firefox зміну пошукової системи за замовчуванням.

Пошуковий експеримент mozilla був запущений близько двох з половиною тижнів тому, але до цих пір залишався непоміченим. Зазвичай це викликало б здивування, враховуючи, що пошук за замовчуванням є основною частиною роботи в інтернеті, але він став доступний тільки 1% користувачів настільних комп’ютерів.

Згідно statcounter, частка firefox в просторі для настільних браузерів становить приблизно 8%, відстаючи від edge (8,84%), safari (9,99%) і chrome (колосальні 66,94%). А його загальна частка на всіх платформах становить 3,54%.

На настільних комп’ютерах це менш ніж один з кожних десяти користувачів, які використовують firefox. До того ж з цієї групи тільки 1% були залучені до участі в цьому дослідженні.

Недавня увага спонукала mozilla виступити із заявою, в якій пояснюється, що дослідження firefox є звичайним явищем, оскільки вони спрямовані на поліпшення браузера.

” в рамках оптимізації роботи з firefox, розробники регулярно проводять дослідження. Firefox в даний час проводить дослідження, яке може змусити деяких користувачів помітити, що їх пошукова система за замовчуванням змінилася», – заявив представник mozilla.

На перший погляд це може здатися дрібницею, але перемикання пошукової системи за замовчуванням насправді має велике значення. Google історично платив mozilla великі гроші за використання свого пошуку-zdnet повідомив у серпні 2020 року, що google погодився продовжити угоду про пошук на три роки і, за оцінками, платитиме виробнику браузера від 400 до 450 мільйонів доларів на рік.

Ця угода закінчиться в 2023 році, після чого mozilla може спробувати відновити співпрацю з google або піти в іншому напрямку. Останнє не безпрецедентне. Ще в листопаді 2014 року mozilla вибрала yahoo як свого основного партнера з пошуку в рамках угоди на суму 375 мільйонів доларів на рік. Однак, після того як verizon придбала yahoo в 2017 році, mozilla скористалася пунктом свого контракту про розірвання угоди і повернулася до google.

Коли yahoo став пошуковою системою за замовчуванням в кінці 2014 року, даний пошуковик займав близько 4% ринку, якщо дотримуватися даних statcounter. Для порівняння, bing в даний час становить 2,48% на всіх платформах і 6,54% на настільних комп’ютерах.

Mozilla також дає зрозуміти, що користувачі, у яких змінився пошук на bing і хочуть повернутися в google (або інший пошук), можуть зробити це. Однак, відеоінструкції, на які посилається mozzila, застаріли.

Щоб фактично змінити пошук за замовчуванням, перейдіть в налаштування (клацніть три горизонтальні смуги в правому верхньому куті і виберіть налаштування), натисніть пошук в лівому стовпці, потім виберіть потрібний варіант пошуку в спадному списку пошукової системи за замовчуванням. Якщо того пошуку, який ви хочете використовувати, немає, прокрутіть сторінку вниз і натисніть «знайти інші пошукові системи».