Nasa уклало контракт з northrop grumman на виробництво прискорювачів для місячних ракет і польотів в далекий космос

27

Компанія northrop grumman повідомила про укладення контракту з nasa на виробництво прискорювачів для місячних і далеких космічних місій. За суму до $3,19 млрд компанія northrop випустить дюжину прискорювачів за ціною до $250 млн за кожен. Вони будуть одноразовими, але остання пара стане повністю новим словом в техніці і отримає полегшений композитний корпус, що допоможе з доставкою корисного навантаження до марса і в далекий космос.

Рн sls з парою прискорювачів. Джерело зображення: artemis

Нова надважка місячна ракета sls для програми nasa «артеміда» озброєна парою твердопаливних п’ятисекційних прискорювачів, розроблених свого часу для програми «спейс шаттл». Але на відміну від» шатлів ” у складі sls прискорювачі будуть одноразовими. За новим контрактом з nasa компанія northrop grumman випустить частину прискорювачів за старим проектом і частину за новим, який ще належить випробувати і обкатати.

Для місій artemis iv–viii будуть випущені «старі» прискорювачі, а для місії artemis ix буде створена пара прискорювачів booster obsolescence and life extension (bole). Прискорювачі bole позбудуться від дістався у спадок від» шатлів ” сталевого корпусу і отримають корпуси з композитних матеріалів. Вони стануть легше, як і отримають нову електроніку і ряд інших поліпшень. “старі” прискорювачі, до речі, також отримають нову електроніку.

Джерело зображення: nasa

Місії artemis iv-viii повинні відбутися, починаючи з 2026 року. Вони ознаменують собою початок регулярних польотів людини на місяць.

На даний момент компанія northrop grumman виготовляє прискорювачі для місій artemis ii і artemis iii. Місія artemis ii, виробництво прискорювачів для якої вже завершено і вони очікують відправки в космічний центр ім. Кеннеді для складання другий рн sls, передбачає перший політ з екіпажем астронавтів для простого обльоту місяця. Це має відбутися в 2022 або 2023 роках. Прискорювачі для місії artemis iii з першою висадкою астронавтів на місяць в новітній час залиті паливом і проходять фінальні етапи збірки і перевірки. Заливка перших сегментів прискорювачів для місії artemis iv розпочата в листопаді.

Намотування композитного корпусу нових прискорювачів. Джерело зображення: northrop grumman

Також компанія повідомила, що в жовтні завершилася обмотка першого композитного корпусу сегмента рн bole. Зразок буде використовуватися для проведення випробування в рамках розробки полегшеного прискорювача. Контракт на виготовлення прискорювачів для міссі artemis ii компанія northrop grumman отримала раніше в повному обсязі.