Оцінюємо wolfenstein youngblood. 1980 рік, нацисти в парижі

12

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Зовсім недавно я розповідав про ігри s. T. A. L. K. E. R. Lost alpha dc extended, call of duty: infinite warfare, call of duty wwii, battlefield 1, battlefield v, wolfenstein ii: the new colossus частина перша і друга. Якщо пропустили-можете ознайомитися.

Гра проходилася на відеокарті rtx 3080 16gb в дозволі 4к. Максимально гра задіяла 8,6 гб відеопам’яті. Fps тримався на рівні 100.

Вітаю тих, хто, переживав за долю літнього бі джея бласковіца з мого попереднього огляду. Wolfenstein youngblood стартує через два десятки років після фіналу другої частини. Нацизм на території сполучених штатів був остаточно переможений, а старий польський вояка разом зі своєю дружиною виховують двох чудових і цілком боєздатних дочок. Однак в європі, де зміцнилися залишки третього рейху, справи як і раніше йдуть досить сумно. Одного разу старий бі джей відправляється на секретне завдання по інший бік океану і кудись пропадає. Дружина вільяма і навіть оновлений склад фбр виявляються безсилі в пошуках, але дочок це анітрохи не бентежить. Дізнавшись, що їх батько пропав, безрозсудні дівчата готові негайно піти за ним на інший континент і за всяку ціну його розшукати.

Сестри беруть з собою в якості координатора подругу і сміливо відправляються в європу. Після помпезного приземлення в парижі сестри виходять на зв’язок з представниками місцевого осередку опору. Лідери повстанців раді підкріпленню і обіцяють допомогти дівчатам з пошуками батька, але для того, щоб встановити місце розташування бласковіца, героїням необхідно буде проникнути в 3 нацистські цитаделі і роздобути всередині важливі розвіддані.

Райони парижа з’єднані між собою точками переходу, які розташовуються на станціях метрополітену і, зрозуміло, вулиці міста заповнені ворогами, які час від часу відроджуються. База тепер чисто функціональна. “молот єви” був набагато багатшим на опціональні діалоги, невеликі сценки та інші приємні деталі. У цій грі сенс спускатися в катакомби опору полягає хіба що в поповненні боєзапасу і взятті квестів.

Багатьох дратують сестри бласковіц софі і джесс. Їм все вдається, при цьому вони типові підлітки з підлітковими проблемами. То вони танцюють в ліфті, дурять, то блюють, коли їм шматочок мозку нацистського потрапляє в рот. Але навіть ці сестри не такої великої шкоди завдають сюжету, як сама його структура, тому що сюжету в грі катастрофічно мало.

Є 4 сюжетні місії плюс одна вступна. Три повноцінних ролика сінематіка в порівнянні з багатством і постановкою того, що було в попередній частині – це просто якийсь ганьба.

Рівні побудовані так (спасибі arcane), що в будь-який момент можна кудись сникатися, втекти. Завжди є розвилки якісь, переходи, коридори, можна застрибнути у вікно, там пробігти через будинок і вийти з іншого боку. Тут дійсно дуже добре простежується і стиль, і рука arcane, творців dishonored.

Скрізь свастика і скрізь сліди альтернативної історії. Є плакати з рекламою, яких в нашому світі не було, але ця реклама актуальна для світу переміг нацизму. Нацистські ігрові автомати з тетріс. Нацистське казино в стилі третього рейху, роботи-круп’є. Найголовніше, що в цій грі є нацистський wolfenstein, де головний герой — це справжнісінький арієць, який йде вбивати проклятих ворогів рейху.

Дивно, що дочки, одягнені в енергетичні надкостюми, не можуть орудувати двома дробовиками і гвинтівками, як це міг робити татусь.

На початку гри йдуть дві довгі катсцени і два рівня на дирижаблі і променаді. Відмінні рівні, але складається враження, що все це потрібно тільки для того, щоб захоплений гравець не встиг зробити рефанд. Тому що відразу за етапом променад йдуть зачистки чотирьох веж гноблення, і ці вежі дійсно пригнічують своєю одноманітністю. Париж міг бути понівечений нацизмом, але виявився понівечений вишками.

У грі є свій хаб, в ролі якого виступають паризькі катакомби, побудовані з черепів і акуратно складених кісток. У цьому хабі мешкає опір парижа, але тут ніхто і ніколи не зустріне цікаві сценки. Персонажі просто стоять на своїх місцях і займаються своїми справами.

Суть геймплея полягає в наступному: зустрівши чергову групу ворогів на локації ваша з напарницею завдання якомога довше не палити і вирубувати ворогів по стелсу. В ідеалі потрібно вбити по-тихому якщо не всіх, то хоча б офіцерів до того, як підніметься тривога, оскільки після цього вороги починають спавнитися з усіх боків. Якщо хоч один офіцер залишився в живих, з неба прилетять uber-солдати в силовій броні, але якщо ж всі офіцери мертві, то набіжать лише звичайні піхотинці.

Завдань основного сюжету в грі рівно п’ять штук, але, щоб життя не здавалася медом, розробники придумали чудову систему псевдо відкритого світу з купою побічних завдань, деякі з яких спрощують проходження квестів основної лінії. Тобто замість ураганного лінійного екшену розробники відкотилися на 10 років тому і знову вирішили використовувати концепцію візьми квест, зроби, прибіги назад, йди в іншу локацію, зроби квест, повертайся назад за новим.

Пройти гру по стелсу краще тільки тому, що це дозволить вбивати ворогів з одного удару, а не танцювати по кілька хвилин навколо важко броньованих вогнеметників і іже з ними.

За лором гри бласковіц вбив гітлера в 1964 році через три роки після подій new colossus. Гітлер же перед смертю активував пристрій, який впливає на погоду по всій планеті. Також нам кажуть, що вся південна америка, а також південно-східна азія затонула. Дивно, що за минулі десятиліття нацистів просто не перебили в цій європі.

Якимось чином дочки з техасу прилітають в париж, мабуть паливо нескінченне біля вертольота. І відповідно нацисти повітряний простір не контролюють, хоча це окупована ними територія, але їм мабуть насрати, що хтось з іншого кінця світу прилетів в містечко.

Далі за сюжетом дівчата знаходять вежі, які тут називаються «брудер», вбивають трьох гігантських роботів, які охороняють сервера, і за допомогою ключів зламують ці сервера нацистів. Далі ебі отримує фотографію генерала бранта і їм виявляється лисий мужик, який знаходився весь цей час в опорі, тобто він як би шпигун тут. І дружина його теж влилася в опір.

Протягом всієї гри в кожному ліфті встановлені камери спостереження, але коли в геймплеї ти дивишся на те місце, де знаходилася камера, їх там немає.

Глибоко під землею сестри знаходять свого татуся. Нацисти намагаються сюди не спускатися. Бі джей каже, що смерть гітлера активувала той самий пристрій, який управляє погодою на землі. У той же час він каже, що існує альтернативна реальність, де він побував і швидше за все це наша земля, де нацисти програли у другій світовій.

У лабораторії бласковіц весь цей час намагався налаштувати артефакт, над яким сет ламав голову всю другу половину попередньої гри. Саме цей пристрій може перенести їх в інший вимір.

Прочитавши останні записи сета бласковіцу, в голову приходить геніальна ідея, як можна активувати цей артефакт, а до цього він не міг здогадатися. Він застосовує його на костюми своїх дочок і цей артефакт підсилює здібності костюмів. Відтепер з’являється здатність бачити в темряві і телекінез.

Бі джей залишається тут, щоб затримати всіх нацистів, а його дочки тупають до генерала, який раніше прикидався членом опору. Той вирішив повалити трертій рейх і створити червертий. Незрозуміло звідки у нього люди з’явилися, які слідують за ним, адже його вигнали з третього рейху. Сестри бласковіц піднімаються до нього на ліфті. Замість того, щоб закласти вибухівку на цей ліфт, він ставить на лінії вогню свою дружину, якій розчавить голову дверима ліфта.

У фінальній битві генерал іноді закликає винищувач, який бомбить весь дах будівлі, але трохи пізніше, коли сестри добивають цього придурка, винищувач кудись відлітає і з’являється тільки в кат-сцені. Далі в ролику прилітає мати сестер, каже, що плани зі створення четвертого рейху лише відстрочені, а не скасовані. Батьки видаляються, залишаючи сестер у парижі.

Після проходження сюжету мешканці катакомб будуть генерувати нескінченні завдання на вже пройдених картах.