Офіційно: рассел т. Девіс повертається для порятунку серіалу “доктор хто”

19

Британська корпорація bbc офіційно оголосила про те, що легендарний сценарист і продюсер рассел т. Девіс повертається в крісло шоураннера серіалу “доктор хто ” ( doctor who ). Деталі були розкриті в прес-релізі.

В кінці липня 2021 року було оголошено що виконавиця головної ролі джоді віттакер і нинішній шоураннер кріс чібнелл залишають проект після завершення 13 сезону і декількох спецепізодів.

Згідно із заявою, bbc відновила співпрацю з продюсерською компанією bad wolf . Девіс виступить в якості шоураннера спецепізода, який вийде в 2023 році і буде приурочений до 60-річчя франшизи “доктор хто”, а також візьме на себе виробництво нових сезонів. Таким чином, новому шоураннеру належить вибрати і нового виконавця / виконавицю головної ролі.

Саме рассел т. Девіс зміг успішно перезапустити в 2005 році серіал, який в 1989 році був закритий через падіння рейтингів (спроба вдихнути життя в проект в 1996 році за допомогою фільму не увінчалася успіхом). Продюсер відповідальний за виробництво чотирьох сезонів “доктор хто”, в яких головну роль зіграли крістофер екклстон і девід теннант, а також спін-оффів “торчвуд ” ( torchwood ) і “пригоди сари джейн ” ( the sarah jane adventures ). У 2010 році девіса на посаді шоураннера змінив стівен моффат.

Відзначимо, що рассела т. Девісом очікує ще більш складна робота, ніж у 2005 році. Справа в тому, що креативні рішення кріса чібнелла зруйнували один з найуспішніших брендів bbc. Останні сезони “доктора хто” ставили антирекорди за переглядами, шоураннер також примудрився знищити канон, що викликало обурення серед фанатів.

При цьому у девіса вкрай амбітні плани. На початку 2021 року він заявив про те, що bbc необхідно розвивати франшизу “доктор хто” в стилі кіновсесвіту marvel і “зоряних воєн ” ( star wars ). Йдеться про виробництво декількох проектів, в яких будуть перетинатися сюжетні лінії, причому сам продюсер вже обкатував дану стратегію в “торчвуді” і “пригоди сари джейн”.