Огляд телевізора kivi 55u710: без страху невідомості

6

Бренд kivi мало що скаже навіть фахівцям у світі телевізорів, причому навички пошуку в інтернеті не додадуть шансів що-небудь дізнатися. Навіть на офіційному сайті можна тільки прочитати, що це «міжнародна компанія, розробник і виробник смарт-телевізорів і тв-сервісів», а також що «розробку телевізорів і тв-сервісів здійснює міжнародна команда фахівців kivi». Якщо копнути глибше, можна з’ясувати, що бренд існує з 2016 року, а на російському ринку представлений з 2018-го. Звідки компанія родом-не відомо. Але потрапив до нас на тестування телевізор kivi 55u710kb зроблений в росії — це можна сказати достовірно. Втім, ореол таємничості тут тільки підігріває інтерес-на папері лінійка kivi u710 виглядає дуже непогано: чотири діагоналі екрану на вибір, нативне 4к, ips-матриця з зонним підсвічуванням (direct led), повноцінний android tv без домішок. Подивимося, чи зможе вона нав’язати конкуренцію в бюджетному сегменті 4к-телевізорів.

⇡# дизайн і конструкція

Виглядає kivi u710 (в нашому випадку — 55-дюймова версія, kivi 55u710) дуже традиційно, чого і очікуєш від недорогої панелі. Сувора сіра рамка з пластика навколо екрану, досить товстий корпус (але не дуже — 7,2 см), задня кришка з металу. У будь — якому випадку обходиться без сюрпризів-це акуратно виконаний телевізор, який не претендує на звання дизайнерського, але здатний вписатися в інтер’єр без особливих проблем.

Варіанти розміщення традиційні — або дві металеві ніжки, або кріплення на стіну (vesa, 400 × 200 мм). Труднощів немає – для кріплення ніжок навіть не обов’язково мати вдома викрутку, передбачені гвинти-шестигранники з ключем в комплекті. Дуже розумно.

В даному випадку — на відміну, наприклад, від huawei vision s-справа обходиться без веб-камери: тут мова йде про класичному телевізорі, рк-панелі, пристосованої для виведення зображення, з деякими «розумними» можливостями, але не більше того. Завдяки цьому, правда, і рамки навколо екрану вдалося зберегти досить тонкими.

Під нижньою кромкою, зліва, можна знайти віконце іч-приймача сигналів від пульта ду — пульт може працювати і за допомогою іч-передавача, і по bluetooth. Приймач підсвічений синім, коли kivi u710 вимкнений. Але діод дуже яскравий, в темній кімнаті може дратувати, особливо якщо ця кімната — спальня.

Пульт досить функціональний, обійшлося без модного зараз мінімалізму в цьому відношенні: тут і цифрова клавіатура для вибору ефірних каналів, і клавіші google (чотири кольорових навігаційних плюс кнопка виклику голосового помічника), і клавіші швидкого доступу до netflix, youtube і okko. Є навіть окрема кнопка для виведення на екран інструкції з користування телевізором з android tv.

Всі порти знаходяться ззаду, але розділені на дві зони: вліво виведені міні-джек, ci, один usb і один hdmi. Вниз – ще три hdmi, два usb, оптичний вихід, вхід для антени, ethernet і роз’єм кабелю живлення. Доступ до портів не утруднений.

# функціональність

Описується функціональність kivi u710, по суті, двома словами — точніше, словом і абревіатурою) – android tv. Ніяких сюрпризів, просто телевізійна версія операційної системи google з усіма її плюсами: голосовий асистент, можливість не плодити акаунти (якщо у вас смартфон на android), chromecast, великий набір підтримуваних спеціальних сервісів і можливість установки додатків з google play.

За замовчуванням в телевізорі на додаток до споконвічно гугловским додатків (наприклад, youtube) вже встановлені netflix, megogo і «кінопошук hd». Okko встановлюється автоматично трохи пізніше. Віджети детально налаштовуються (зокрема, можна активувати автовідтворення мініатюр зі звуком або без). Якось детально розписувати android tv (тут-дев’ятої версії; обіцяють оновлення аж до android 11) не бачу сенсу, це найпоширеніша і очевидна тв-платформа на сьогоднішній день. І, мабуть, безпрограшний варіант для компанії, не афілійованої з великим гравцем в цьому полі-на кшталт “яндекса» або “ощад” — і без своєї власної системи смарт-тв.

Крім потокового мовлення, для якого використовується дводіапазонний wi-fi або провідний інтернет (порт ethernet в наявності), допускається відтворення з зовнішніх джерел. Докладний список форматів, підтримуваних при підключенні накопичувача, з’ясувати не вдалося, але як мінімум базові формати (avi, mkv) працюють. Вбудована пам’ять теж є-8 гбайт, з яких користувачеві доступно трохи більше половини (4,6 гбайт). Оперативної пам’яті-1,5 гбайт.

Який тут процесор, виробник не уточнює, але aida64 дає зрозуміти, що він побудований на чотирьох ядрах arm cortex-a55 з тактовою частотою по 1,4 ггц. Як би там не було, працює система досить швидко, хоча разок вона зависла, різко вирубавши youtube і відмовившись включати ролик знову до перезавантаження, — я пов’язую це зі завантаженим оновленням, що вимагав установки. 4k-відео телевізор відтворює без проблем.

# картинка і звук

Kivi 55u710 отримав рк-панель з ips-матрицею роздільною здатністю 3840 x 2160 і зонним світлодіодним підсвічуванням. Заявлена підтримка hdr-забігаючи вперед, скажу, що говорити ми можемо просто про відтворення hdr-контенту, а не про відображення його у всій принади розширеного динамічного діапазону: для відповідності стандарту хоча б hdr10 практично будь-який ips-панелі не вистачить ні контрастності, ні пікової яскравості. Панель kivi 55u710-не виняток, хоча вона демонструє дуже пристойні показники.

Налаштувань екрану не надто багато, і їх треба пошукати — наприклад, в базовому меню налаштувань зображення (у нижній панелі) можна перемикатися між передустановками кольору («стандартна», «насичена», «кіно» і так далі), а ось докладні настройки — з можливістю регулювання яскравості, підсвічування, контрасту — знаходяться в бічній панелі. Я виміряв показники передачі кольору на двох передустановках-стандартної і насиченою-без поглиблення в докладні настройки.

Максимальна виміряна статична яскравість – 425 кд/м2. Для великої рк-панелі дуже хороший показник, дивитися передачі навіть сонячним днем буде комфортно. Статична контрастність склала 1199: 1. Це вже досить середній показник, при цьому можу відзначити відсутність засвічень по краях — спасибі зонному розташуванню світлодіодів підсвічування. Також варто тут сказати про відсутність підвищеної частоти оновлення екрану – він працює на звичайних 60 гц з програмною технологією memc, яка злегка підтягує динамічні сцени. При цьому пікселі на екрані розташовані стандартним методом, статичний дизеринг не використовується, картинка “гладка”, не галаслива і з хорошою деталізацією, 4к цілком природне.

Kivi 55u710, колірна температура в стандартному режимі. Блакитна лінія-показники kivi 55u710, пунктирна-еталонна температура

Kivi 55u710, колірне охоплення в стандартному режимі. Сірий трикутник-охоплення srgb, білий трикутник-охоплення kivi 55u710

За замовчуванням панель працює в стандартному режимі передачі кольору. Колірний простір в будь — якому випадку не перевищує стандарт srgb-kivi u710 не претендує на більш широке охоплення. Але при цьому охоплення досить точний. А ось інші параметри не завжди ідеальні. Гамма в стандартному режимі підвищена-2,58, криві також скачуть сильно. Колірна температура також завищена-тримається здебільшого близько 9 000 к при еталоні в 6 500 к.середнє відхилення deltae за шкалою color checker, що включає в себе відтінки сірого і розширений колірний спектр, становить 7,57 при нормі 3,00. Картинка холодна і не дуже чесна, але виглядає на око непогано.

Kivi 55u710, гамма в насиченому режимі. Жовта лінія-показники kivi 55u710, пунктирна-еталонна гамма

Kivi 55u710, колірна температура в насиченому режимі. Блакитна лінія-показники kivi 55u710, пунктирна-еталонна температура

Kivi 55u710, колірне охоплення в насиченому режимі. Сірий трикутник-охоплення srgb, білий трикутник-охоплення kivi 55u710

При установці режиму «насичений» картинка стає візуально трохи яскравіше, але за фактом змінюється слабо. Гамма стає ближче до норми — 2,35, але розкид кривих і раніше дуже серйозний. Колірна температура така ж висока, як і в стандартному режимі передачі кольору. Середнє відхилення deltae по таблиці color checker ще вище-8,35.

У корпусі kivi 55u710 розміщено два динаміки потужністю по 12 ват кожен — цього вистачає, щоб видати дуже гучний звук, який відрізняється непоганою глибиною і деталізацією на середній і низькій гучності. На гучності, близькій до граничної низькі частоти серйозно перевантажуються, звук гуде. Але для середньої кімнати досить гучності на рівні 30-60 %, де звучання цілком нормальне.

# Висновок

Отже, перевірку на те, чи вартий уваги телевізор невідомого бренду при наявності серйозної конкуренції, kivi 55u710 пройшов. Це непогана по виконанню (відзначаємо металеві ніжки і задню стінку) і функціональності модель, з повноцінним android tv, зонної світлодіодним підсвічуванням, що забезпечує пристойну динамічну контрастність і відсутність засвітів, з 4к без статичного дизеринга, високою яскравістю, нормальною начинкою, потужним звуком і трирічною гарантією на дисплей. На жаль, гранично чесною передачею кольору і високою стабільністю картинки ця модель похвалитися не може-але тут kivi виступає цілком в дусі часу: знайти недорогий телевізор з хорошою заводський налаштуванням дуже складно. Для не надто вимогливого до налаштування користувача kivi 55u710 здається досить непоганим вибором.