Огляд відеокарти msi radeon rx 6600 xt gaming x

15

Зміст

Вступ

Зовсім недавно ми познайомилися з новим гравцем в середньому сегменті відеокарт – amd radeon rx 6600 xt. І, зрозуміло, всі основні виробники поспішили представити свої варіанти кінцевих продуктів на цьому gpu. А ведучі, як водиться, відразу по кілька. І протягом найближчих тижнів ми будемо вас знайомити з нюансами роботи деяких з них.

Сьогодні черга варіанту msi-radeon rx 6600 xt gaming x.

«грай наполегливо, залишайся тихим”. Гарне правило для комп’ютерного клубу! що ж, сьогодні дізнаємося, наскільки відеокарта вийшла тихою.

Упаковка і комплект поставки

З трьох вже доїхали до мене варіантів radeon rx 6600 xt у версії msi gaming x найбільша коробка.

Оформлення-звичне для виробника. Поліграфія якісна, глянцева суперобкладинка інформативна. Ручки немає.

Усередині відеокарта ховається в коробці з більш щільного картону, але без кришки. Її роль виконує лист спіненого поліетилену. І такий же заповнює коробку, фіксуючи прискорювач, додатково упакований в антистатичний пакет.

Я до таких коробок ставлюся з легкою настороженістю: все-таки хочеться бачити міцний картон з усіх боків. Однак на практиці мені не зустрічалися пошкодження відеокарт в процесі транспортування.

реклама

Комплект поставки msi radeon rx 6600 xt gaming x спочиває в товстому солідному чорному конверті. Але не варто спокушатися-всередині лише паперова продукція: керівництво і маркетингові брошурки.

Кожух кулера обходиться без глянцевих поверхонь, тому будь-які додаткові плівки тут відсутні. Але зате на портах виведення і слоті pci-express присутні захисні заглушки.

І раз вже почали розглядати новинку, продовжимо з цим.

Дизайн і конструкція відеокарти

Msi radeon rx 6600 xt gaming x – досить габаритний для середнього сегмента прискорювач. Довжина відеокарти стандартна-близько 24 см.але вона займе на материнській платі більше двох слотів, та ще й вище стандартної плати розширення на пару сантиметрів.

Дизайн-без вишукувань, але і не дратівливий. Кожух кулера з двома 100-міліметровими вентиляторами пластиковий, чорний з сріблястими вставками. Задня захисна пластина-алюмінієва. І на ній, і на вертушках – логотипи ігрової серії msi.

В основі великого радіатора-чотири теплових трубки. Задня його частина виступає за укорочену плату, тому буде легко продуватися наскрізь.

А ось перфорація на кріпильній планці навряд чи допоможе істотної частини нагрітого повітря покинути корпус пк – цьому будуть перешкоджати поперечно розташовані ребра радіатора.

Втім, radeon rx 6600 xt – не найгарячіша відеокарта, так що великої проблеми це не викличе.

Реклама

Не вимагає новинка середнього сегмента amd і багато живлення, обходячись одним восьмиконтактним роз’ємом.

Як на переважній більшості сучасних відеокарт, на гвинтах тут є пломби, що перешкоджають розбору графічного прискорювача без втрати гарантії.

Але нас сьогодні це не зупинить. Відкручування перших же восьми гвинтів дозволяє, по суті, відразу ж розібрати відеокарту. З одного боку залишається плата з задньою пластиною, з іншого – радіатор з вентилятором:

реклама

Відкрутивши захисну пластину від pcb можна порадіти, що виробник не заощадив на термопрокладках – вона також допомагає охолоджувати мікросхеми пам’яті і елементи підсистеми живлення.

Остання тут десятифазна, виконана по сміху 8+2-це більш ніж достатньо для енергоефективної radeon rx 6600 xt. Відкритий кристал відеопроцесора navi 23, як водиться у amd, не промаркований.

В цілому все виглядає відмінно. Одні дві кріпильні планки чого варті – за надійність конструкції переживати точно не доведеться.

реклама

Кожух з вентиляторами також відкручується від радіатора з внутрішньої сторони; простіше кажучи, його не вийде зняти, не демонтувавши систему охолодження цілком.

І аналогічно з нижньої сторони до нього кріпляться вертушки – їх також не знімеш окремо.

Ну а радіатор ми вже зачіпали.

Реклама

Тут все відмінно: повністю нікельована міцна конструкція з додатковими ребрами жорсткості, два великих щільних блоку алюмінієвих ребер з солідною сумарною площею розсіювання, чотири мідних теплових трубки, мідне ж складене підставу, термопрокладки для відведення тепла від мікросхем пам’яті і мосфетов системи живлення – всього цього буде більш ніж достатньо для охолодження radeon rx 6600 xt, навіть в розгоні.

Ось про це-про ефективність системи охолодження і розгінний потенціал msi radeon rx 6600 xt gaming x – і поговоримо.

Тестування

Реклама

Відеокарта тестувалася на відкритому стенді в складі наступної конфігурації:

  • материнська плата: asus rog maximus xiii hero;
  • центральний процесор: intel core i9-11900k (4.3/5.1 ггц);
  • система охолодження cpu: arctic liquid freezer ii 280 + arctic mx-5;
  • оперативна пам’ять patriot viper steel 3600 мгц 32 гбайт (16 x 2);
  • накопичувач: wd black sn850 nvme 2 тбайт;
  • блок живлення seasonic prime platinum 1300 ватт.

На відміну від протестованої днями sapphire radeon rx 6600 xt pulse, тут присутній підсвічування. Хоча і не дуже розвинена. Rgb-діодами забезпечений лише логотип виробника на торці відеокарти.

Всі тести проводилися до розбирання відеокарти. Тому їх результати відповідають таким для msi radeon rx 6600 xt gaming x «з коробки».

При відсутності навантаження сучасна відеокарта середнього рівня майже нічого не споживає, а її вентилятори не крутяться. Так що шум як такий відсутній. А температура gpu тримається нижче 40 градусів.

Створимо навантаження за допомогою програми msi kombustor (аналог furmark):

Показники гідні. Максимальні температури 61/76°c (при 23 градусах в приміщенні, які я завжди підтримую по ходу своїх тестів). При цьому обороти вентиляторів тримаються нижче позначки в 2000 rpm. Що дозволяє відеокарті утримувати рівень шуму (при вимірюванні з одного метра в площині, перпендикулярній платі відеокарти) в межах 38 дб (при фоновому в приміщенні 30 дб).

Подивимося, які тут межі розгону. У відеокарт amd з цим все просто, не потрібно нічого підбирати самому, можна довіритися штатному пз. Окремо в автоматичному режимі знаходимо мінімально можливі напруга gpu, його частоту, а також частоту відеопам’яті:

І комбінуємо їх в ручному режимі. Для тестування стабільності і термо-акустичних показників відразу запускаємо msi kombustor:

Максимальна температура підросла до 81 градуса, обороти вентиляторів-майже до 2700 rpm, рівень шуму з відстані в 100 см збільшився до істотних 41 дб. Втім, впевнений, що істотна частина гравців цього навіть не помітить. А ось реальну частоту gpu під 2700 мгц в furmark – дуже навіть.

Повноцінне тестування radeon rx 6600 xt з усіма тестами продуктивності вийшло у нас на сайті зовсім недавно – ви можете знайти результати за цим посиланням.

Але кілька тестів продуктивності (в тому числі, щоб додатково перевірити стабільність розгону) я провів.

Висновок

Перед нами другий протестований варіант radeon rx 6600 xt. І, незважаючи на те, що я дуже люблю серію sapphire pulse, msi gaming x мені сподобалася нітрохи не менше. Це не дивно-адже перед нами продукт більш високого класу (і потенційно дорожчий).

Надійна конструкція, ефективна система охолодження і гідний розгінний потенціал тут поєднуються зі спокійним дизайном і помірним підсвічуванням (але при цьому повноцінної rgb). Такі системи живлення та охолодження підійшли б і більш потужним відеокартам. І на radeon rx 6600 xt вони працюють з великим запасом.

Продуктивності radeon rx 6600 xt в 1080p дійсно з лишком вистачає для всіх ігор в переважній більшості режимів (крім хіба що самих «важких» з трасуванням променів). І msi gaming x – більш ніж гідна версія нереференсного дизайну в цьому сімействі.

євген яковлєв