Огляд vivo tws 2 anc: навушники зі спортивним характером і активним шумодавом

27

24

Мініатюрні внутрішньоканальні навушники з хорошим звучанням, активним шумозаглушенням і чистою передачею голосу навіть в складних умовах — так позиціонує цю модель виробник. Перевіряємо, як працюють заявлені можливості vivo tws 2 anc.

У жовтні vivo привезла в росію свої перші повністю бездротові внутрішньоканальні навушники. У лінійці дві моделі: старша-tws 2 anc і молодша — tws 2e. Зовні вони абсолютно ідентичні. Головна істотна відмінність відображено в назві старшої модифікації – у неї є система активного шумозаглушення anc (active noise cancelling). Саме цю модель ми протестували.

Зовнішній вигляд і ергономіка

Навушники і зарядний кейс виконані в забарвленні, яку виробник називає»зоряний синій”. Відтінки тут плавно змінюються від темного-синього кольору до чорного, а глянець ніби додає поверхні світіння і глибину. Є в цьому щось від літнього нічного неба. Виглядає дійсно красиво. Зворотна сторона краси-непрактичність. Глянцеве покриття миттєво збирає відбитки і легко дряпається. На мініатюрних корпусах навушників це непомітно, а ось футляр доводиться регулярно протирати. Але це легко можна вирішити, купивши чохол для кейса.

Кришка кейса на магнітній засувці, в закритому положенні утримується надійно. Відкривається легко – і настільки ж легко закривається, навіть якщо ви поклали футляр на стіл або просто нахилили в свою сторону. Фіксації у відкритому положенні немає. Можливо, це додатковий захист і від втрати навушників, і від попадання пилу. У використанні проблем не створює. Тільки при першому сполученні зі смартфоном потрібно тримати відкритий кейс в руці.

Навушники дуже компактні і легкі: висота — близько 3 см, вага — 4,7 грама. Граней у корпусів немає-площині плавно перетікають одна в іншу. Поверхня при цьому, нагадаємо, глянцева. Потрібно пристосуватися, щоб діставати аксесуари з чохла з його досить потужними утримують магнітами.

Зате посадка у tws 2 anc відмінна. Внутрішньоканальна модель, завдяки малій вазі і вдалій формі, надійно тримається у вухах. Конструкція невагома, відчуваються хіба що амбушюри. Навушники сидять як влиті-не випадають навіть під час пробіжки і велопокатушек з відпрацюванням банні-хопу.

Фірмова утиліта

Перед початком експлуатації вендор рекомендує встановити на смартфон додаток vivo earphones і оновити прошивку новинки. Окей, ми завжди так і робимо з будь-якою технікою.

Фірмова утиліта знайомить з усіма функціями навушників, дозволяє перемикати режими роботи і налаштовувати управління на свій смак. Переклад на російську явно вимагає доопрацювання. Наприклад, розділ з вибором жестів управління чомусь іменується “ярликом«, а автовідключення названо»виявленням”. Але ці дрібниці швидше дивують, ніж заважають.

у додатку є докладна інструкція по використанню навушників

Як працює шумозаглушення

Активне шумозаглушення — одна з головних фішок vivo tws 2 anc. Невипадково цю абревіатуру додали в назву старшої моделі. З неї і почнемо. Доступні три режими роботи: стандартний, шумозаглушення і звукова прозорість. Перемикаються вони тривалим стисненням ніжки будь-якого корпусу.

Стандартний формат пояснень не потребує. У режимі прозорості мікрофони транслюють зовнішні звуки на динаміки. Спілкуватися з оточуючими цілком комфортно, якщо, звичайно, музика при цьому грає не дуже голосно.

Пресет шумозаглушення настроюється. Можна виставити один з трьох рівнів шумодава: високий, середній або слабкий. Або довірити цей вибір пристрою, включивши інтелектуальне шумозаглушення. В останньому варіанті електроніка оцінює навколишній шум і автоматично підлаштовує інтенсивність переважної сигналу. Він максимальний, коли ви знаходитесь, наприклад, на жвавій вулиці. А в тихій домашній обстановці знижується до мінімуму — так і заряд батареї економиться, і менше вплив на органи слуху.

Anc не відсікає гучні шуми повністю, але робить їх значно тихіше. Виття пилососа, що працює в турборежимі, перетворюється в неголосне дзижчання. Рев автомобілів, що стартують від світлофора на дмитрівському шосе, доноситься як би здалеку-хоча ви знаходитесь на тротуарі біля самої дороги. Схожий ефект і в метро: велика частина гулу відсікається, а залишився йде на задній план. Гучності при цьому вистачає, щоб продовжувати слухати музику.

Людські голоси на відстані пари метрів ледве чутні, розібрати слова практично нереально. Стоячи ж лицем до лиця, цілком можна перекинутися парою фраз. Правда, доведеться прислухатися.

Чи впливає шумозаглушення на якість аудіо? теоретично повинно. Але ми включали-відключали anc на вулиці і в тихому приміщенні, слухали композиції різних стилів – і не відчули різниці.

навушники vivo tws 2 anc можуть одночасно підключатися до двох джерел звуку

Як звучать

Характеристики vivo tws 2 anc дозволяють розраховувати на більшу функціональність, ніж дає середньостатистична бездротова гарнітура. У навушниках реалізований hd-кодек aptx adaptive, здатний передавати звук у високій якості по повітрю. Динаміки мають солідний для крихітного корпусу діаметр-12,2 мм.діафрагма композитна, виготовлена з вуглецевого волокна. Для стійкого і далекобійного з’єднання тут встановили модуль bluetooth версії 5.2 і допрацювали конструкцію приймаючої антени. Відзначимо стійкість зв’язку: при тестуванні аудіо не переривалося, коли смартфон і навушники розділяли дві капітальні стіни.

Звучання новинки приємно здивувало. Звичайно, це не повнорозмірна аудіофільська модель, проте аудіо досить об’ємне і деталізоване. Є високі і середні частоти, баси м’які, але впевнені. Потрібно тільки вибрати правильні амбушюри з трьох пар, що йдуть в комплекті, — баси з’являються при щільній посадці в слуховому каналі.

Сподобалося, як гаджет відпрацьовує композиції з акцентом на вокал, причому в діапазоні від adajio лари фабіан до «вітрила» висоцького. З альбомом “пси «групи» акваріум”, що володіє складним сплетінням звуків, tws 2 anc теж впоралися гідно. Але особливо моделі вдається електроніка: infected mushroom, shpongle, prometheus і тому подібні ритмічні треки для пробіжок, велопрогулянок та іншого активного руху.

Голосове спілкування в різних умовах

Для боротьби з непотрібними звуками при розмові vivo tws 2 anc використовують два мікрофони, розташованих на торцях ніжок. Зовнішній шум, який вони вловлюють, відсікається. А звук вашого голосу захоплює третій мікрофон, розміщений всередині корпусу. У приміщенні та інших тихих місцях проблем не виникає: слова не губляться, ефектів луни або «голосу з бочки» немає. Однак куди цікавіше перевірити, як поводяться навушники в складних умовах.

Мабуть, головне наше враження: виявляється, через гарнітуру можна розмовляти на вітрі! ви їдете на велосипеді на швидкості 20 км/год при зустрічному вітрі, а співрозмовник як і раніше вас прекрасно чує. Шумодав повністю прибирає свист і завивання повітряних потоків. Голос при цьому стає лише трохи тихіше. З звичайним міським гулом tws-аксесуар теж справляється добре. Розмовляти в шумному метро можливо, співрозмовника чутно непогано, але все-таки краще спілкуватися в більш відповідному місці.

Найскладніше випробування — розмова на узбіччі дмитрівки. Летять по заміському шосе автомобілі ревуть, здається, у всіх діапазонах. Відсікаючи цей шум, навушники заодно пригнічують голос-мова стає нерозбірливою. Це єдиний сценарій, з яким система anc не впоралася.

Що з автономністю

За три години відтворення музики з максимальним шумозаглушенням і на 2/3 гучності новинка розрядилася на 75 відсотків. При тих же умовах, але без шумодава батарея за 3 години 42 хвилини втратила 47% заряду. Тобто до повного розряду tws 2 anc пропрацюють:

  • 4 години з максимальним рівнем шумозаглушення;

  • Понад 7 годин без anc.

Заповнюють енергію навушники швидко: за 20 хвилин заряджаються з 0 до 64 відсотків. За 30 хвилин — до 93%.

Є ще зарядний кейс, який здатний тричі повністю підживити навушники. У підсумку максимальна автономність комплекту становить близько 16 годин з шумозаглушенням, а без нього — 29 ч.тобто реальна автономність моделі відповідає заявленій виробником.

тип внутрішньоканальні tws діаметр динаміка 12,2 мм підтримувані кодеки aptx adaptive, aac, sbc активне шумозаглушення є бездротове підключення bluetooth 5.2 підключення навушників двоканальне сенсорне управління натискання, свайпи клас захисту ip54 батарея зарядного кейса 485 маг загальна вага комплекту близько 41,9 г кольориВиконання 8>«>» зоряний синій «і» місячний білий ”

Підсумки

Нові vivo tws 2 anc у вухах сидять зручно, не випадають при заняттях спортом. Враховуючи форм-фактор і мініатюрність, модель якісно відтворює музику. Активне шумозаглушення помітно знижує гучність навколишніх звуків, підвищуючи комфорт експлуатації в галасливій обстановці. У режимі гарнітури добре відсікаються сторонні звуки, що дозволяє спілкуватися в режимі hands free на вулиці, на вітрі, в транспорті.

Відзначимо, що в лінійці є молодша модель — vivo tws 2e. Вона відрізняється відсутністю anc і, відповідно, меншою ціною.