Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

401

Всупереч думці про те, що Окей Гугл на комп’ютері не інстальовано, його цілком можна встановити і на свій домашній ПК або ноутбук.

Більш того, таким сервісом можна користуватися і з звичайного планшета, і з будь-якого іншого пристрою, куди можна встановити браузер Google Chrome.

Як зробити так, щоб можна було користуватися Окей Гугл на ПК, розглянемо далі.

Установка Окей Гугл

Якщо з установкою на телефоні з платформою Андроїд все гранично просто – в Google Play потрібно натиснути відповідну кнопку на комп’ютері все ще простіше!

Правда, знову ж таки, для цього потрібен браузер Google Chrome.

Якщо у вас браузера Google Chrome немає, його необхідно завантажити. Зробити це можна безкоштовно на сторінці google.ru/chrome/browser/desktop/.

Там є одна-єдина кнопка, на яку потрібно натиснути – «Завантажити Chrome». Натискаємо.

Після цього слід відкрити скачаний файл.

У браузері Opera, приміром, зробити це простіше за все – потрібно натиснути на піктограму завантажень (на малюнку виділено зеленим кольором), знайти файл, пов’язаний з Chrome (виділено червоним) і зробити подвійне клацання на ньому.

Також це можна зробити шляхом простого відкриття папки з завантаженнями.

Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Сторінка скачування браузера Google Chrome

Невелика примітка: Після того як ви натиснете на кнопку «Завантажити Chrome», з’явиться таке вікно, як показано на малюнку нижче.

Там можна поставити або прибрати галочки в полі, виділений червоним кольором.

Пункт «Встановити Google Chrome в якості браузера за замовчуванням» буде означати, що цей браузер стане основним, тобто через нього будуть відкриватися всі посилання і там будуть записані всі облікові записи.

Якщо ви в основному користуєтеся іншою програмою для інтернет-серфінгу, краще прибрати галочку з цього пункту.

Другий пункт «Дозволити автоматичну відправку статистики…» означає, що всі ваші дані (іноді і паролі) будуть відправлятися фахівцям Google.

Якщо вам не хочеться, щоб особиста інформація стала доступною співробітникам Google, краще не ставити галочку на цьому пункті.

Це цікаво: Windows 10 використовується технологія, яка дозволяє співробітникам Microsoft знати все про те чи іншому користувача – його паролі, особисті дані, замітки, історію браузера і багато іншого. Це стало однією з причин невеликої популярності Windows 10 на ринку. Як бачимо, практично у всіх сучасних популярних сервісах користувач може дати можливість адміністраторам вільно використовувати його особисті дані, причому іноді сам того не відаючи, як у випадку з Windows 10. Але при установці Google Chrome цього можна уникнути.
Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Вікно при скачуванні Google Chrome

Після цього буде відбуватися установка браузера.

Як включити Окей Гугл

У браузері Google Chrome голосовий пошук повинен бути встановлений за замовчуванням, прямо на стартовій сторінці. Його можна побачити на малюнку, показаному стрілками.

Так от, щоб користуватися цим сервісом, потрібно просто натиснути на цей значок.

Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Значок голосового пошуку в браузері Chrome на стартовій сторінці

Але бувають випадки, коли щось відбувається не так, і такого значка немає. Тоді потрібно увімкнути в налаштуваннях голосовий пошук. Послідовність дій для цього виглядає наступним чином:

  • Крок 1. Заходимо в налаштування. Для цього необхідно натиснути на піктограму доповнень (на малюнку виділено зеленим кольором) вибрати пункт «Налаштування» (виділений червоною рамкою).
Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Пункт «Налаштування» в Google Chrome

  • Крок 2. У рядку пошуку (на малюнку вона виділена червоною рамкою) можна ввести фразу «голосовий пошук» і натиснути кнопку Enter на клавіатурі, тоді автоматично перенаправляла в розділ «Особисті дані».
    Можна і самостійно знайти цей пункт шляхом гортання сторінки налаштувань вниз.
Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Пункт голосового пошуку в настройках браузера

  • Крок 3. Необхідно поставити галочку напроти пункту «Включити голосовий пошук по команді…».

Після цього залишається лише зайти на сторінку пошуковика Google, де можна побачити напис «Скажіть «Окей Google». Можна сміливо говорити в свій мікрофон будь-яку цікаву для вас фразу.

Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Пункт Окей Гугл на сторінці пошуковика Google

Налаштування

Що стосується того, як налаштувати сервіс «Окей Гугл», то в ньому практично немає, чого налаштовувати. Щоб скористатися пошуком, потрібно натиснути на вищевказаний значок і почати говорити.

Багато шукають в інтернеті інформацію про те, як зробити так, щоб не потрібно було натискати на відповідний значок, а пошук починався відразу після того, як чоловік сказав «Окей Гугл».

Для цього якраз і потрібно зайти в налаштування і в розділі «Особисті дані» поставити галочку напроти пункту «Включити голосовий пошук…». Все гранично просто.

Щоб змінити мову, на якому ви говорите, необхідно поміняти мову всього Google, тобто зайти на іншомовний адреса цього пошуковика.

Легше всього зробити це шляхом простого запиту в рядку пошуку виду «гугл на [потрібний мова]», наприклад, «гугл на китайському».

На новій сторінці теж буде доступний значок голосового пошуку. Ось так все це буде виглядати наочно.

Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Пошук гугла на китайській мові

Першим результатом пошуку і буде потрібна нам посилання (вона обведена червоним кольором на малюнку). Заходимо по цьому посиланню і бачимо, що там теж є значок голосового пошуку.

Окей Гугл на компютері: Інструкція користування

Значок голосового пошуку на китайській сторінці пошуковика Гугл

А взагалі, можна і в російську Гугл говорити прямо на іноземній мові – цей сервіс з усім розбереться і знайде те, що потрібно.

Нижче наочно показано, як почати користуватися сервісом Окей Гугл. Там якраз можна побачити, як скачувати Google Chrome і де там знаходити голосовий пошук.

Окей Гугл на комп’ютері: Інструкція користування

Окей Гугл на комп’ютері: Інструкція користування