Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

834

Популярні безкоштовні електронні пошти

Велика кількість серверів, що надають можливість створення поштової скриньки, змагаються між собою. Найбільш зручний інтерфейс і велика кількість функцій — ось що вимагається від е-мейла.

Зміст:

Безкоштовна електронна пошта

Електронна пошта в нинішній час є вже не примхою, а скоріше необхідністю. Вона потрібна не тільки для спілкування і роботи, а також для реєстрації на різних сторонніх ресурсах.

Це робиться для того, щоб у користувача була можливість відстеження новин сайту, а також, у разі необхідності, відновити пароль для входу на сайт.

Однак у випадку втрати пароля від самого е-мейла – вже складніше. Тим не менш, багато ресурси, дозволяють прив’язати ящик до мобільного телефону або відповісти на певні питання при реєстрації, які допоможуть вирішити проблему з доступом до пошти.

Безкоштовна електронна пошта дозволяє обмінюватися миттєвими повідомленнями. І якщо нинішні месенджери, призначені для швидкого спілкування, зазвичай обмежені в кількості символів для одного повідомлення. E-mail дозволяють не тільки передавати великі тексти, але і обмінюватися різними об’ємними файлами (хоча теж мають деякі обмеження).

Зараз створити електронну пошту/зареєструватися безкоштовно – не проблема.

Велика кількість різних ресурсів готові надати таку можливість. Вони регулярно удосконалюються, створюючи більш зручний інтерфейс.

Будь-який з сайтів, що надає поштову скриньку, орієнтований, в першу чергу, на користувачів.

В обов’язковому порядку кожен з ресурсів надає «зворотний зв’язок», що дозволяє ресурсу не тільки допомагати, підказувати незрозумілі моменти своїм клієнтам, але і вдосконалюватися завдяки «погляду зі сторони».

Не дивно, що термінологія звичайної пошти застосовна і до електронної, а все тому що е-мейли по своїй структурі, по суті, дуже схожі.

Електронну пошту зараз мало хто використовує для спілкування, вона, швидше, є зручним рішенням для ділових контактів.

На відміну від месенджерів, які мають звукові сповіщення і зазвичай вимагають моментального відповіді, мейл можна переглянути тоді коли зручно, не відволікаючись на короткі повідомлення.

Які моменти врахувати

При створенні безкоштовної електронної пошти варто врахувати і визначитися з кількома пунктами:

 • Назва скриньки (логін). Важливо розуміти, що людей, які користуються електронною поштою неймовірно багато, а повторення назви е-мейла неможливо. Якщо назва пошти не принципово, то достатньо додати цифри до імені або прізвища, зазвичай цього достатньо для створення оригінального логіна.
 • Пароль. Є захистом вашого ящика від сторонніх вторгнень. Це вкрай важливий аспект при реєстрації електронної пошти безкоштовно. По-перше, пароль повинен бути незабутнім для конкретного користувача. По-друге – не повинен бути простим. По-третє, він повинен бути досить складним для того щоб передбачити можливість злому. Дуже вдалим вибором буде, якщо пароль буде містити як букви, так і цифри. Бажано десь записати придуманий пароль.
 • Відновлення пароля

  Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

  Відновлення пароля пошти

  У період, коли різних сервісів, що вимагають придумати пароль, стає все більше, забути його – частий випадок. Тому відновлення – актуальна проблема.

  Деякі ресурси пропонують найпростіше рішення даної проблеми – прив’язка до е-мейлу мобільного телефону. Даний спосіб є найбільш простим і надійним.

  Інші пропонують прив’язку до стороннього е-мейлу, в такому випадку при реєстрації вказується адреса іншої поштової скриньки (наприклад, у разі якщо одне «мило» є основним, а створюється додаткове). При втраті пароля на другу пошту надсилають лист з паролем.

  Однак найменш надійним є спосіб так званого «секретного питання».

  При заповненні форми реєстрації користувачеві запропоновано ряд питань, з яких потрібно вибрати один і відповісти на нього.

  У разі проблемами з паролем, необхідно відповісти на це питання і доступ буде відкритий.

  Ненадійність цього методу може виявитися в тому, що контрольне слово можна забути, або його хтось дізнається.

  Спрощення роботи з е-мейлом

  Важливо розуміти, що шахраїв, які бажають взяти чийсь поштову скриньку не мало.

  Здавалося б, навіщо він їм потрібен? Проте все досить примітивно – з допомогою «вкраденого» е-мейла проводиться спам розсилка, за яку шахраї отримують гроші.

  Їм потрібні «витратні» ящики, тому що з-за відправлення великої кількості відправленого спаму ящик блокують. Відповідно їм потрібно постійно поповнювати кількість поштових скриньок.

  Хоча закономірно виникає питання – навіщо «красти» якщо можна створити новий? Тут теж все примітивно.

  У ящика, який використовується якийсь час, є певний список контактів або в ящику достатньо інших пошт, на які можна відправити розсилку.

  До того ж створення нового ящика передбачає вказівку телефону і нових логінов, що досить трудомістко, і велика ймовірність «підхопити» вірус.

  Шахраї можуть отримати чужий логін і пароль, створюючи фейкові посилання на ресурси, які потрібні користувачеві.

  Після переходу на фейковий ресурс та зазначення там свого е-мейла і пароля дані відправляються шахраям

  Щоб не попастися на вудку шахраїв варто знати про ряд нюансів:

  • Якщо вхід проводиться з одного і того ж комп’ютера і браузера, то варто створити закладку і заходити на ресурс тільки за допомогою неї.
  • Не варто переходити на знайомий вам ресурс через посилання, що прийшла в листі, краще скористатися пошуком для переходу на цей сайт.
  • У разі якщо немає можливості зберегти закладку або ж вона віддалилася при очищенні кеш. Через пошуковик потрібно знайти офіційний сайт ресурсу і таким чином зайти на нього.

  Сервіси для створення безкоштовної електронної пошти

  Оскільки досить велика кількість ресурсів пропонує свої для створення пошти, тому вибір досить важкий.

  Однак є кілька критеріїв, які варто врахувати:

  • Функції даного сервісу.
  • Скільки місця надає сервер для зберігання листів.
  • Наскільки зручна система відновлення пароля.
  • Наскільки безпечний сервер (з точки зору захисту від шахраїв), яка захист від злому.

  Хоча таких ресурсів є досить багато і, все частіше, створюються нові, проте популярність ряду ресурсів не можна не відзначити.

  Пошта, що закінчується на «ru», найбільш популярна безкоштовна пошта в Росії. Тим не менш, розглянемо кілька конкретних ресурсів більш докладно.

  Читайте також:

  Пошта icloud.com — створення, налагодження та управління ящиком

  Яндекс.Пошта — вхід, реєстрація, налаштування

  Яху (Yahoo) пошук і пошта: що потрібно знати при налаштуванні сервісів?

  Mail.ru

  Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

  Пошта mail.ru

  Є однією з найстаріших найбільш популярних служб для створення е-мейла. mail.ru є безкоштовною електронною поштою, якою користується більше 17 мільйонів.

  Плюси:
  • Даний ресурс має простий і зручний інтерфейс;
  • Можливість читати всі листи, що прийшли на різні ящики одного користувача, в одному вікні;
  • Є можливість об’єднання в «ланцюг» листів від одного користувача, що теж дуже зручно – можна проглянути всю історію листування;
  • Вкрай надійний захист від шахраїв. А всі листи проходять через антивірус. До того ж безпека скриньки можна підсилити у відповідних налаштуваннях. Можливість отримання двосторонньої автентифікації – в такому разі для входу в систему потрібно певний код, який прийде SMS на телефон;
  • Необмежений обсяг пам’яті для зберігання листів. Проте новим користувачам все ж встановлено певний ліміт в 10 гігабайт, який збільшується в міру заповнення ящика листами;
  • Сервер має хмарне сховище на 25 гігабайт дискового простору;
  • До е-мейлу можна прив’язати телефон або іншу пошту, що дуже зручно при відновленні пароля.
  Мінуси:
  • Спаморезка. Система фільтрації спаму на даному ресурсі не дуже вдалі. Однак mail.ru планує виправити цей аспект.

  В принципі, ресурс, що має таку величезну кількість плюсів і лише один мінус, не може не бути популярним. Тому дана пошта і є найбільш прийнятною в Росії і ще низці країн.

  Rambler.ru

  Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

  Пошта Rambler.ru

  Раніше цей сервіс мав неймовірну популярність, однак зараз трохи її втратив.

  Тим не менш, рамблером користується велика кількість людей, і продовжують реєструватися нові користувачі.

  Також як і mail.ru є одним з найстаріших сервісів для створення безкоштовної електронної пошти.

  Розробники намагалися вдосконалити ресурс, однак крім інтерфейсу істотною нічого не змінилося.

  А в період, коли користувачам потрібно все більше функцій – це виявилося значним мінусом.

  Неефективна робота спаморезки і проблеми зі стабільністю роботи призвели до того, що сервіс втратив колишню популярність.

  Розміри скриньки досить мізерні – всього 2 гігабайти.

  Безпека теж виявилася не на висоті.

  Однак користувачі, які звикли до ресурсу, продовжують залишатися з ним, а розробники не особливо прагнуть залучити нових споживачів.

  А оскільки багато хто з функцій залишилися на рівні ХХ століття, швидше за все, кількість реєструються незабаром знизиться до нуля. Якщо звичайно розробники не здійснять ривок.

  Яндекс Пошта

  Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

  Яндекс Пошта

  Даний сервіс є одним з «дітей» популярної пошукової системи «Яндекс».

  І, хоча даний продукт є більш молодим, він має величезну популярність серед користувачів з-за своєї простоти і зручності.

  І хоча раніше Яндекс Пошта (безкоштовна електронна пошта) не була особливо популярною, то зараз все більше людей переходять на неї.

  Плюси:
  • Продуманий до дрібниць інтерфейс, який миттєво реагує на команди;
  • Можливість налаштування облікового запису «під себе».
  • Зручна система фільтрації листів і робота з ними;
  • Тимчасова шкала. Ця функція надає вкрай зручну можливість перегляду листів за певний проміжок часу;
  • Наявність вбудованого перекладача теж важливий плюс. Враховуючи, що деякі отримують розсилку від іншомовних ресурсів;
  • Можливість відправки безкоштовних SMS-повідомлень;
  • Можливість прив’язки ящика до мобільному телефону. І настройка кодів для доступу до облікового запису;
  • Висока безпека ресурсу;
  • Якісна захист від спаму.
  Мінуси:
  • Єдиним недоліком є обмеження в розмірі поштового ящика – 20 гігабайт. Хоча якщо врахувати, що це не так вже й мало, то можна не називати це мінусом, а лише несуттєвим недоліком.

  До того ж при використанні Яндекс Пошти значно поліпшується використання Яндекс Браузера, так як в такому випадку ресурс буде пов’язаний із загальною системою. Це значно збільшує зручність використання.

  Тому не дивно, що люди, які віддають перевагу Яндекс Браузер, переважно вибирають саме цю пошту.

  Gmail

  Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

  Пошта Gmail

  Це пошта є дітищем Гугла. Ні для кого не секрет, що дана корпорація славиться великою кількістю сервісів і програм. У їх числі найбільш знамениті Гугл Хром браузер і пошуковик Гугл.

  Зараз даний сервіс є найбільш популярної безкоштовної електронної пошти у всьому світі, якою користується більше 120 мільйонів людей.

  Дана пошта має дуже зручний інтерфейс. За своїми можливостями він значно випереджає конкурентів. Що примітно – можна групувати листи папок і можливість їх упорядкувати.

  Безпека у Гугла завжди була і залишається на висоті.

  Можливість прив’язки до телефону, двостороння авторизація, відправлення коду доступу по СМС – все це надає даний ресурс.

  Злом такої пошти – вкрай скрутний, трудомісткий і практично не реальний процес.

  Спаморезка теж має високий рівень, лише зрідка допускаючи огріхи – відправляючи в «спам» ті листи, які такими не є.

  Однак і відправку листів в спам можна легко налаштувати, поставивши певний фільтри. Тим не менш, на даному ресурсі найбільш вдала система фільтрації спаму.

  Недоліком пошти є обмеження в об’ємі пам’яті для зберігання листів – 15 гігабайт, які доводиться ділити з Гугл Диском, що не є добре.

  Об’єднання всіх ресурсів Гугл в одну велику систему є вкрай вдало розробкою.

  Це допомагає користувачу переходити між усіма запропонованих функцій без регулярного і надоедающего введення логіна і пароля.

  І хоча різних ресурсів для створення пошти зараз так багато і вибрати не просто, проте кожен може вибрати те, що виявиться для нього найбільш прийнятними в плані безкоштовної електронної пошти.

  Як створити Електронну Пошту безкоштовно

  Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти