Перший погляд на far cry 6

11

У самому центрі карибського моря знаходиться острів ярра, який більше 50 років тому в результаті партизанської революції опинився в блокаді, і його народ зубожів. Але зараз народ ярри вибрав нового лідера, який повинен повернути острову процвітання, який повинен робити не те, що легко, а робити те, що правильно.

І рішення було знайдено: новий тютюн, виведений вченими острова, перемагає страшну хворобу-рак, бич сучасності. Було вирішено, що жителі острова через вирощування тютюну повинні врятувати світ і привести свій острів до процвітання. Правильні жителі трудяться на полях заради цієї високої мети, а гнилі, підлі і бунтуючі жителі будуть розганятися, і питання з ними буде вирішуватися в найкоротші терміни.

Ах, так, забув згадати, що серед правильних трудяг проводяться лотереї і розігрують неймовірно дорогі призи. Вам ця ситуація нічого не нагадує?

Компанія ubisoft влаштувала ігрову сесію для журналістів, використовуючи хмарний геймінг. Мені вдалося пограти близько 5 годин в far cry 6, і нижче я спробую вам описати свої враження.

Це не куба, це ярра

Якщо ви стежите за грою, то давно помітили, що острів, на якому нам належить грати, чертовски нагадує реальну кубу з її антуражними пальмами, старовинними автомобілями і тропічною культурою. Головний герой або героїня (це нам належить вибрати на самому початку гри) якраз збирався вирватися з цього раю в бік американського кордону, але ряд обставин змушують його затриматися на острові.

Саме тут починається кінець історії диктатора антона кастило. А самий, мабуть, головний захват я відчув, коли виявилося, що в цій частині гри головний герой вміє говорити і брати участь в діалогах, на відміну від п’ятої частини, де ми були безголосим сірим “помічником” в очах всіх оточуючих.

Головний “лиходій і тиран” антон кастілло, обраний лідер острова ярра, який вирішив здивувати цей світ за допомогою спеціально виведеного сорту тютюну вівіро. Як я вже згадував, це ліки від раку, і кастилло хоче використовувати його як розмінну монету при спілкуванні з усім світом і демонстрації свого райського острова.

Зворотна сторона медалі-рабська праця людей, які працюють на плантаціях з вирощування цього самого тютюну в неймовірних поганих умовах, постійно пригноблювані з боку армії. Зовсім незрозуміло, чому не можна було створити нормальні умови праці для фермерів, ну да ладно…

Внутрішня політика

Будь-який авторитарний лідер наживає на свою голову супротивників режиму, і на острові ярра ми виявимо відразу кілька угруповань, яким не подобається антон кастило. Проте всі вони хочуть скинути його з президентської посади різними способами. Комусь миліше терор, комусь-організація підпільних рухів. З усіма сторонами конфлікту головному герою доведеться намагатися домовитися і налагодити взаємини, а, може, і взагалі об’єднати різні сторони конфлікту для виступання єдиним фронтом.

На шляху становлення найголовнішим партизаном far cry 6 пропонує абсолютно нову систему озброєння, екіпіровки і систему кар’єрних сходів серед партизанського руху.

Правило номер дев’ять: завжди використовуй правильні інструменти для правильної роботи

Почнемо з того, що в far cry 6 немає убер-гармати, яка б могла нам дозволити відчувати себе таким собі джоном рембо протягом всієї гри. Тривалий період застою на острові і технологічне відставання змушує партизанський рух майструвати зброю своїми руками і підганяти його під цілком конкретні цілі.

Буквально перед кожною місією нам рекомендується відвідати верстак, щоб підігнати зброю і екіпіровку для виконання конкретної місії. Залежно від типів ворогів і їх розташування ми можемо кастомізувати свої гармати, надавши їм забійності, скорострільності, збільшення дальності стрільби, змінити типу патрона і так далі.

У грі дійсно або доведеться витрачати на це час, або – вмирати в нерівному бою. Що, власне, я і випробував на собі, коли замість кастомізації гармат понадіявся на досвід гри в шутани. Не повторюйте мій дурний досвід.

Обмундирування, як і зброя, в грі вкрай важливо і має своє призначення. Екіпірування головного героя може давати бонуси як для захисту, так і для атаки. Речі в грі володіють різними властивостями, і їх комбінація – запорука успіху і створення вашого власного унікального стилю гри.

У шостій частині гри far cry, крім зброї, ми будемо носити на спині спеціальний рюкзак( supremo), який буде володіти різними ультимативними фішками. Будь то emp, що відключає все електронне навколо героя, в тому числі і ворожу техніку, або, припустимо, ранець-ракетниця, який перетворює нас в імпровізовану “катюшу”. Таких наборів буде, здається, в районі 8.

На солодке-просування по кар’єрних сходах серед партизанів. Так, нам доведеться по ходу гри займатися і цим, щоб отримувати доступ до більш просунутим типам озброєння та екіпіровки.

А ви стріляєте по-македонськи?

У грі у нас буде 3 слоти для основної зброї, слот для пістолета і окрема закладка для екіпірування автотранспорту.

Перші три слоти займає основна зброя. Тут кожен вільний сам собі вибрати те, що подобається і те, що підходить під ігровий момент. Вогнемети, автомати, гвинтівки, рушниці, шотгани, луки і рпг. Вісім різних типів зброї, в кожному ще багато варіантів цього самого зброї, кожен з яких можна модифікувати під свій стиль.

Спочатку, звичайно, великої різноманітності модифікаторів доступно не буде, але з часом, у міру накопичення різних деталей, ми зможемо на верстаті відкривати більше модифікаторів і робити свій геймплей більш унікальним і універсальним. Серед модифікаторів для зброї присутні також патрони, яких в грі величезна безліч.

Супремо-носиться на спині ранець (щось на зразок ульти). Його можна також кастомізувати на верстаті, збираючи його начинку з різних модифікаторів. Наприклад, дефолтну “катюшу” ми можемо спорядити загоряються ракетами, або димовими гранатами, або безшумними зарядами… І це тільки у першої дефолтної установки. Всього слотів під модифікатори більше 25, так що кожен зможе зібрати таку начинку, яка йому до душі.

Вихованці

З самого початку гри ми не будемо самотні. У грі присутня система вихованців, які будуть нам всіляко допомагати, і зі старту у нас буде ручний алігатор guapo. Вихованці покликані відволікати ворогів і допомагати нам у нелегкій справі повалення диктатури через зменшення чисельності військових на боці ворога.

У міру спільної гри ви зможете прокачувати вихованців, а вони зможуть виконувати різні завдання і отримувати ачівкі. Наприклад, guapo з самого початку отримує завдання” метаболізм рептилії”, для виконання якого йому потрібно з’їсти 50 супротивників. Що буде далі, на жаль, з’ясувати не встиг.

Вихованця не можна вбити остаточно, противники можуть вивести його з ладу на час, а потім або він сам воскресне, або ви зможете його оживити своїм дотиком.

На поточний момент відомо про чотирьох вихованців, але, я впевнений, їх буде набагато більше.

  1. алігатор гуапо-дається на старті гри;
  2. кумедна такса-інвалід, яка пересувається за допомогою інвалідного візка;
  3. за попереднє замовлення ультимативного набору ви зможете отримати білу пантеру;
  4. у грі я зміг виконати ряд завдань і розблокувати бойового півня чікарона.

Дозвольте запитати?

На момент проведення ігрової сесії у мене було, мабуть, тільки одне питання по грі, а саме з приводу поведінки зброї стосовно літальної техніки. Я давно вже звик, що, володіючи снайперською гвинтівкою з досить хорошим прицілом, в іграх ти можеш запросто “зняти”, наприклад, пілота вертольота, після чого той, цілком очевидно, впаде з висоти і розбивається разом з машиною.

Але far cry 6 з такою логікою не згодна. Наноситься шкоди по літаючій техніці прямо пропорційний відстані до неї, і від типу зброї ніяк не залежить. Іншими словами, вертоліт не вийде збити з кулемета, навіть розжаривши його дуло до червоного, але він досить легко вибухає, якщо ми стріляємо в нього з “калаша” в той момент, коли він пролітає над нами.

Сподіваюся, це був прорахунок ранньої версії гри, а, може, я якоїсь ігрової механіки просто не помітив. Проте поки це все будемо тримати на контролі.

Кооперативна гра

На жаль, але кооперативна гра вибудувана за дивним принципом: один гравець отримує проходження місій і гри, а другий – тільки досвід. Ви не зможете пройти гру разом з одним, щоб у вас обох при цьому закривалася сюжетна лінія. Мабуть, тут, як в “горці” – залишитися повинен тільки один.

Що залишилося за кадром?

Граючи в коопі, ми натрапили на завдання з пошуку скарбів. Це серія невеликих місій, що дозволяють отриматиНову екіпіровку або якісь ніштяки. У повній версії гри, думаю, це буде дуже цікаво, а в короткій ігровій сесії розібратися з цим досконально просто не вистачило часу.

Збір ресурсів тут, як і в минулих частинах, присутній. Вони потрібні для модифікації зброї та екіпіровки. Відбувається збір традиційно: вриваємося в локації, в приміщення, гребемо все, що валяється, нічого не розглядаємо. Як на мене, нудно, і робиться виключно тому, що треба.

Вриваємося?

На мою думку, far cry 6 абсолютно точно краще номерної попередниці. Тут і історія цікавіше, і ситуація в світі змінилася, гра зараз блищить у всій красі. Погравши близько 5 годин тільки в початковій локації, я вже розумію, що це буде хороша і довга історія, в якій є місце і сюжетної складової, і другорядним місіям, і величезне поле для кастомізації зброї з екіпіруванням…

Ну а, головне, – в грі немає вишок. Можливо, для когось це стане вирішальним аргументом перед покупкою. Подробиці дізнаємося вже 7 жовтня, коли гра вийде в реліз.