Під час цивільної місії spacex inspiration4 виникли проблеми з туалетом на кораблі crew dragon

20

З туалетом на борту космічного апарату crew dragon, що знаходився на навколоземній орбіті близько трьох діб в рамках повністю цивільної місії inspiration4, виникли деякі складнощі, повідомляє бенджі рід (benji reed), що відповідає за пілотовані місії компанії spacex.

Джерело зображень: spacex

” в цілому місія пройшла дуже успішно. У нас були деякі труднощі з системою управління відходами, але ми її вирішили. Команда корабля відмінно провела час на борту», — заявив рід на прес-конференції після успішного повернення чотирьох цивільних астронавтів назад на землю.

Подробицями він ділитися не став, а лише вказав, що в системі всмоктування відходів була виявлена якась аномалія. Зазначена система використовується для утилізації відходів.

При польоті до міжнародної космічної станції на борту корабля crew dragon екіпаж зазвичай проводить не більше 24 годин. Однак перебуваючи в капсулі майже три доби її екіпажу безумовно потрібно справляти природні потреби.

У носовій частині корабля crew dragon розташований скляний купол, через який екіпаж міг милуватися видами землі. Купол замінив механізм, за допомогою якого crew dragon стикується з мкс. Однак поруч знаходиться і туалет. Його відокремлює від решти кабіни свого роду шторка, яка проходить через всю верхню частину космічного корабля. За словами ріда, робити дві справи одночасно було неможливо, оскільки при використанні туалету на борту crew dragon необхідно було закривати передній люк, що прикриває купол.