Підкорювачі марса будуватимуть будинки з крові і поту

20

Крім проблеми доставки людей на марс існують і інші складнощі. Наприклад, транспортування на далеку планету будівельних матеріалів. Вчені знайшли своє рішення, але для цього колоністам доведеться напружитися.

Вже сьогодні ясно, що перспектива відправки на марс бетону ікірпіча виглядає сумнівно. Це неефективно з точки зору современнихтехнологій, а значить, правильніше зосередитися на корисному навантаженні. Рішення знайдено дослідниками з манчестерського університету. Вони предлагаютсмешивать кров, піт і сечу з марсіанської грунтом для отримання будівельних блоків.

Вчені посилаються на проведені експерименти, доводячи, щоматеріал astrocrete володіє міцністю на стиск 40 мпа, в той час як бетонможет похвалитися всього 20-32 мпа. Білок з плазми крові і звичайна сечовина, змішана з марсіанським молоком, творять справжні чудеса. Для зміцнення складу краще добавітьнемного поту, що дозволить почати велике будівництво в умовах негостинногоклімата марса.

Звичайно, на шляху реалізації незвичайної ідеї єнесколько перешкод. Так, потрібно якимось чином доставити на червону планетупобільше народу. Згідно з підрахунками, шість осіб за два роки дадуть достатньо для виробництва 500 кг міцного матеріалу. А робити споруди з нього можна буде за допомогою 3d-принтерів.