Підроблена презентація iphone 13 принесла шахраям $69 000

20

Презентація нового iphone-гучна подія, повз якого не можуть пройти і шахраї. Цього разу любителі простої наживи клонували офіційний сайт apple і змогли заробити $69 000 в біткойнах на неуважних користувачів.

В той момент, коли всі фанати apple на початку вересня дивилися офіційну презентацію нових продуктів, шахраї створили підроблене відео, в якому билостарое інтерв’ю тіма кука. Час від часу на екрані з’являлися спливаючі повідомлення, що пропонують відвідати сайт www.2021.apple.org. Як стверджувалося, там була роздача біткойнів. Неясно, скільки людей були обмануті, але всього на гаманець шахраїв пішли $69 000.

У повідомленні на сайті вказувалося, що потрібно провести сканування qr-коду, відправивши на гаманець apple від 0,1 до 20 біткойнов. Після того як транзакція буде підтверджена, шахраї обіцяли подвоїти відправлену суму. Ймовірно, багато користувачів помічали підробку, оскільки сайтсодержал граматичні помилки, а також не належить apple адреса. Однак якась частина глядачів все ж зважилася на ризикований крок.

Зараз сайт заблокований, але повернути гроші не вдасться, адже система криптовалют не передбачає такої можливості.