Помилки синього екрану: найпоширеніші коди помилок

388

Помилки синього екрану, синій екран смерті (від англ. Blue Sreen of Death, BSoD) – повідомлення про виникнення критичної помилки в операційних системах MS Windows.

Код помилки BSoD відрізняється в різних сімейства Windows.

Зміст:

У даній статті мова піде про BSoD-помилки для сімейства Windows NT, тобто Win 2000-10).

BSoD виникає, коли в коді драйвера, який виконується в режимі ядра або в самому ядрі, виникає помилка, яку не можна усунути.

Як правило, це спроба драйвера виконати неприпустиму операцію.

Єдине рішення в такій ситуації перезавантаження комп’ютера, але всі не збережені дані, з якими працював користувач, будуть втрачені.

Оскільки перезавантаження є єдиним можливим рішенням, вона відбувається автоматично.

Для усунення виникаючих помилок в системному журналі буде створено запис, в якій будуть вказані параметри BSoD помилки.

Якщо налаштування операційної системи передбачають можливість створення дампів пам’яті, то в журналі буде доступний шлях до файлу .dmp, який використовується розробниками драйверів і для більш точного визначення причин помилки.

Увага! Як правило, виникнення BSoD-помилок може відбуватися через: некоректних драйверів або їх несумісності з операційною системою, їх конфліктів між собою, а також в результаті збою.

Рідше помилки можуть бути викликані вірусами, несумісністю пристроїв або їх збоями, перегрівом комплектуючих.

Помилка BSoD складається з чотирьох 4 параметрів:

1. Код помилки (0x00000070) і її символьне ім’я (SESSION4_INITIALIZATION_FAILED).

2. Чотири параметра, що пояснюють причину виникнення помилки.

3. Адреса місця, де сталася помилка.

4. Назва драйвера пристрою, в якому сталася помилка.

Відключаємо перезавантаження при виникненні BSoD

Маючи вищевикладеною інформацією можна самостійно спробувати вирішити проблему.

У більшості випадків після появи BSoD-помилки комп’ютер не чекає втручання користувача і перезавантажується автоматично. В такому випадку отримати код помилки не можна.

Для отримання коду, необхідно відключити можливість перезавантаження системи у випадку її відмови.

Дана опція включена в ОС за замовчуванням. Для її відключення необхідно клікнути правою кнопкою миші на ярлику «Мій комп’ютер», вибрати «Властивості».

Помилки синього екрану: найпоширеніші коди помилок

Після чого перейти в меню «Додаткові параметри системи», на вкладці «Додатково», в меню «Завантаження і відновлення», розділ «Відмова системи», знімаємо прапорець «Виконати автоматичну перезавантаження», зберігаємо налаштування натисканням кнопки «OK».Помилки синього екрану: найпоширеніші коди помилок

Помилки синього екрану і методи їх виправлення

0x00000001: APC_INDEX_MISMATCH.

Найбільш поширеною причиною є послідовність неузгоджених викликів повторного включення і відключення APC у драйвера або файлової системи.

Драйвера, що викликають код є: ndis.sys, ntoskrnl.exe, psi.sys, raspppoe.sys, tcpip.sys, win32k.sys. Для усунення помилки рекомендується оновити операційну систему.

0x0000000A: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Може відбуватися при переході системи в сплячий режим, з-за некоректної роботи драйвера Diskdump.sys., коли драйвером використовується неправильну адресу пам’яті.

Для усунення рекомендується оновити операційну систему.

0x00000019: BAD_POOL_HEADER.

З’являється в результаті пошкодження заголовка пулу драйвером IPMI, при обробці запитів інструментів управління Windows. Рішення помилки полягає в оновленні системи.

0x00000025: NPFS_FILE_SYSTEM. 0x00000027: RDR_FILE_SYSTEM. 0x00000059: PINBALL_FILE_SYSTEM. Викликана вичерпанням пулу не довантажуваної пам’яті.

Для усунення проблеми слід збільшити обсяг оперативної пам’яті (ОЗП) комп’ютера.

В результаті збільшиться пул недовантажуваної пам’яті, яка доступна для використання ядром.

0x00000026: CDFS_FILE_SYSTEM.

Як правило, причина проблеми криється в пошкодженні файлової системи (наявністю збійних секторів, пошкоджених драйверів) або вичерпанням пулу не довантажуваної пам’яті.

Для виходу з ситуації рекомендується провести діагностику жорсткого диска комп’ютера на наявність битих секторів, після чого збільшити обсяг ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті.

0x0000002E: DATA_BUS_ERROR.

Ця помилка на 99% викликана з-за проблем з апаратною частиною комп’ютера — проблемою в конфігурації, несумісність обладнання комплектуючих або їх дефектами.

У більшості випадків з’являється при дефектної RAM-пам’яті, помилку кеш-пам’яті 2 рівня або помилок відеопам’яті. Рідше може виникнути у разі пошкодження жорсткого диска.

Якщо якась комплектуюча нещодавно була встановлена, її необхідно витягти, після чого протестувати роботу ПК.

При підтвердженні припущень, необхідно замінити комплектуючі, які призвели до аварії.

Також, не завадить перевірити правильність установки всіх плат в роз’єми, почистити контакти.

Якщо проблема сталася нещодавно встановленої операційної системи, необхідно перевірити наявність оновлень BIOS, SCSI-конролеров, мережевих плат.

Якщо всі перераховані вище поради не дали результату, рекомендується перевірити жорсткий диск комп’ютера на наявність битих секторів.

0x00000034: CACHE_MANAGER.

Проблема виникла Диспетчер кеша файлової системи через виснаження пулу не довантажуваної пам’яті. Збільшення обсягу ОЗП вирішує цю проблему.

0x0000003B: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION.

Синій екран виникає через помилки, викликаної в стеку драйвера MS IEEE 1394. Рішенням проблеми може бути встановлення оновлення KB980932.

У разі якщо встановлення зазначеного оновлення не допомогла, спробуйте виконати оновлення всієї системи.

0x0000003F: NO_MORE_SYSTEM_PTES.

З’являється при виконанні системою великої кількості операцій введення/виводу. Спробуйте збільшити обсяг віртуальної пам’яті системи.

Якщо це не допомогло, зверніть увагу на програми, установка яких передувала появі BSOD, дану помилку можуть викликати програми для роботи з жорстким диском, наприклад утиліти резервного копіювання, пр.

0x00000057: XNS_INTERNAL_ERROR. Вказує на проблему з мережевою платою комп’ютера. Для усунення проблеми, спробуйте замінити мережеву карту.

Обговорення помилки СИНЬОГО ЕКРАНУ 0x00000124

Помилки синього екрану: найпоширеніші коди помилок