Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

337

Відповісти на питання з приводу смартфонів двох відомих китайських брендів Meizu або Xiaomi – що краще купити, не так просто. З одного боку, обидві компанії випускають чимало схожих моделей мобільної техніки – і за параметрами, і по функціональності, і навіть за ціною.

З іншого боку, різним користувачам подобаються свої особливості смартфонів – одні воліють фірмову операційну систему, інші хочуть отримати кращу якість знімків, третє більше цікавить автономність пристрою.

Зміст:

Історія брендів

Обидві китайські компанії не можна назвати новачками на ринку мобільної техніки. Однак бренд Meizu став відомий першим – в 2003-му році під ним випускалося декілька популярних mp3-плеєрів. Але вже в кінці минулого десятиліття, після появи перших айфонів, керівництво компанії робить ставку на смартфони, пророкуючи їм більший успіх у порівнянні з початківцями застарівати плеєрами.

У 2009-му році з’являються перші сенсорні телефони «Мейцу», дизайн і оснащення яких багато в чому було скопійовано з продукції Apple. З-за занадто серйозного подібності моделі Meizu M8 з першим поколінням iPhone виробництво китайської копії було припинено через рік після виходу компанії на ринок смартфонів. Зараз Meizu не повторює таких помилок, але невелику схожість з айфонами у її продукції все одно прослідковується.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 2. Компанія Meizu трохи старше, однак має такий же «стаж» випуску смартфонів.

Компанія Xiaomi розпочала свою роботу в 2010-му році – в якості виробника програмних оболонок MIUI, зараз вважається фірмової для телефонів цієї марки. Проте вже через рік бренд випустив свій перший смартфон Mi1 з непоганими для того часу параметрами – четырехдюймовый екран, 1 Гб ОЗУ, 4 Гб ПЗП і акумулятор на 1930 маг.

Протягом шести наступних років компанія випустила більше десятка моделей смартфонів, кілька фаблетов (планшетофонов) і три планшета, користуються непоганим попитом за свою вартість і продуктивність.

Порівняння параметрів смартфонів у 2017 році

Для того щоб порівняти продукцію двох брендів в цьому році, варто визначитися з критеріями оцінки. Головними серед них можна назвати такі характеристики:

 • різноманітність моделей на ринку;
 • якість збірки і зовнішній вигляд;
 • продуктивність схожих за параметрами пристроїв;
 • якість звуку і одержуваних з допомогою цих смартфонів фотознімків.
Не завадить також розглянути і особливості платформ, під управлінням яких працюють гаджети конкуруючих брендів. Варто згадати і одну з головних характеристик сучасних смартфонів – автономність, що впливає на час використання.

А в якості додаткового критерію оцінки можна проаналізувати наявність сумісних з цими телефонами пристроїв і невеликі конструктивні відмінності у вигляді спеціальних кнопок і датчиків.

Читайте також:

Кнопковий телефон з потужним акумулятором: ТОП-20 моделей на 2017 рік

Розблокування Meizu: Всі актуальні способи

Огляд Meizu M3 Note: бюджетно, але потужно

Огляд Meizu U10 32gb: дешево і сердито

Огляд Meizu PRO 6 Plus: смартфон для найвимогливіших

Модельний ряд

Порівнюючи кількість пристроїв, щорічно випускаються обома компаніями, можна помітити, що у Xiaomi виходить випускати новинки трохи частіше. У цього ж бренду в даний час помітно більше моделей смартфонів і їх модифікацій. Причому, як у сегменті дорогих і потужних флагманів, так і серед бюджетних моделей, ціна яких не перевищує $100.

Компанія Meizu ненабагато відстала за кількістю пристроїв, проте новинок серед них менше. Хоча зустрічаються смартфони цього бренду теж практично в будь-якій ціновій категорії від $90 до $600. Підводячи підсумки цієї категорії порівняння, можна відзначити, що за різноманітності модельного ряду в 2017-му році лідирує Xiaomi.

Дизайн і якість збірки

Критерій зовнішнього вигляду багато в чому залежить від особистого смаку користувача. Але, якщо розглядати дизайн смартфонів в цілому, можна помітити більш стильний вигляд недорогих моделей Meizu. Хоча у флагманських моделей відмінностей в дизайні вже не так багато – і ті, і інші смартфони виглядають цілком сучасно і привабливо.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 3. Смартфони Meizu мають сучасний і стильний зовнішній вигляд.

Показники якості збірки можна оцінити за відгуками користувачів телефонів різних марок і за кількістю відзначається цими ж людьми шлюбу. І це порівняння буде не на користь компанії – хоча її виправданням можна назвати велику кількість продажів. Прагнучи завоювати ринок кількістю своєї продукції, бренд приділяє менше уваги збірці.

Центральний і графічний процесор

Порівняння продуктивності смартфонів безпосередньо пов’язано з потужностями процесорів. І тут з невеликим відривом лідирує марка Xiaomi. У той час як Meizu випускає 90% моделей на чіпах MediaTek, практично всі версії «Сяоми» збираються з використанням більш продуктивних Qualcomm Snapdragon, вирізняються такими перевагами:

 • запуском найсучасніших і вимогливих до ресурсів ігор;
 • прискоренням роботи з 3D-графікою;
 • підтримкою камер з більш високою роздільною здатністю.
Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 4. Процесор Snapdragon – одне з переваг моделей Xiaomi.

З іншого боку, для більшості користувачів особливої різниці в цих процесорах немає. Інтернет-серфінг, перегляд відео у форматі HD і FullHD (встановлювати більшу дозвіл на смартфонах немає сенсу – людське око не помітить різниці), запуск середніх за параметрами ігор – з усіма цими завданнями однаково добре справляються і процесори від Медіатек, і чіпи Снапдрагон.

У плані графіки знову виграє Xiaomi – вбудовані відеопроцесори Adreno на флагманських моделях цього бренду набагато продуктивніше порівняно з графічними чіпами Mali і PowerVR, якими комплектують смартфони Meizu. Різниця буде помітною в будь-якій сучасній грі. Хоча, якщо користувач не витрачає час на ігровий процес, відмінностей у їх вбудованої графіки практично немає.

Зручність використання

Особливістю продукції «Мейзу» є спеціальна сенсорно-механічна кнопка mBack, користуватися якою зручніше у порівнянні зі стандартними керуючими елементами. Тим більше, що її наявність дозволяє зменшити простір під екраном, займане відразу трьома клавішами смартфонів «Сяоми». Можна відзначити і такий плюс mBack, як зменшення ймовірності випадково натиснути цю кнопку під час гри або перегляду відео.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 5. Кнопка mBack на моделях Meizu.

У бренда Xiaomi теж є особливість – інфрачервоний порт. При скачуванні спеціального додатка ця деталь дозволяє замінити пульт управління – наприклад, від телевізора або домашнього кінотеатру.

Фото і відео

Камери смартфонів кожної з китайських компаній відрізняються непоганим, хоча і далеко не найкращим (особливо, якщо порівнювати з «камерафонами» від Samsung або Sony) якістю. Однак навіть у бюджетних гаджетів і першого, і другого бренду є ручні налаштування яскравості, контрастності та інших характеристик фото – непогана можливість для поліпшення одержуваного зображення. А камери флагманських моделей дозволяють робити ще й непогані селфи.

Проаналізувавши якість фотографій Xiaomi і Meizu, можна зробити висновки про те, що головним критерієм є не кількість мегапікселів, але і апаратна частина смартфонів. Так, процесор «Медіатек» забезпечує більш натуральні кольори. А чіп Snapdragon надає картинок більше контрастності.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 6. Камери смартфонів брендів-конкурентів приблизно однакові.

Якість і гучність звуку

По гучності і чистоту звуку вперед виходять моделі «Мейзу». І в цьому немає нічого дивного, якщо згадати, що компанія спочатку спеціалізувалася саме на плеєрах. Свої розробки в області відтворення аудіо компанія перенесла і на смартфони, тому їх динаміки звучать трохи голосніше і якісніше.

Звучання моделей Xiaomi не можна назвати поганим – при необхідності, на цих телефонах теж можна слухати музику і дивитися відео та фільми. Однак підсилювачі на них стоять не такі потужні. І тим покупцям, для яких гучний звук є одним з головних критеріїв, варто звернути увагу на гаджети Meizu.

Операційна система

Порівнюючи операційні системи брендів-конкурентів, можна помітити, що на смартфонах Meizu встановлюється фірмова прошивка. З одного боку, це добре – платформа має кілька особливостей, відсутніх в стандартних ОС Android. З іншого боку – такі системи практично не передбачають можливостей адаптації під вимоги різних користувачів («кастомізації»).

У смартфонів Xiaomi проблем з адаптованими прошивками менше – і в мережі можна знайти десятки «кастомних» збірок. До плюсів платформ цього бренду відносять розширені можливості налаштування і часто з’являються поновлення. До мінусів – не завжди якісний переклад на російську мову.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 7. Прошивка MIUI на моделях «Сяоми».

Ступінь автономності

За рівнем автономності вперед виходять смартфони, а точніше, акумулятори Xiaomi. Середня ємність батарей на таких гаджетах становить близько 4000-4100 маг. Акумулятори флагманських версій Meizu відрізняються меншими показниками – в межах 3000-3500 маг.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 8. Акумуляторна батарея смартфона Xiaomi ємністю 4000 маг.

Характеристики батарей дозволяють смартфонам «Сяоми» працювати протягом 7-9 годин без підзарядки при активному використанні. Аналогічний параметр «Мейцу» не досягає навіть 7 годин. Хоча, якщо користуватися смартфонами не для ігор, а для дзвінків та інтернет-серфінгу, різниця буде не так помітна.

Популярність і цінова категорія

Розглядаючи популярність техніки, можна зробити неоднозначні висновки. Ще не так давно моделі Meizu було набагато простіше купити у вітчизняних магазинах та онлайн-сервіси, ніж продукцію Xiaomi. Така ситуація склалася завдяки русифікованому інтерфейсу і відсутності необхідності в перепрошиванню – тоді як смартфони «Сяоми» іноді потрібно додатково прошивати більш новими російськомовними версіями Android MIUI.

У той же час в 2017-му році картина змінилася – нові смартфони і фаблеты Xiaomi, що продаються за вигідною ціною і мають дуже навіть непогані параметри, підвищили попит на продукцію бренду. І тепер в мережі можна зустріти приблизно рівну кількість пропозицій купити техніку обох компаній.

Ціни на моделі двох китайських брендів ненабагато відрізняються один від одного. Цінова категорія теж збігається – і для бюджетних пристроїв, і для флагманів:

 • смартфони з 2 Гб оперативної пам’яті коштують від $100 до $200 для Meizu і в межах $110-180 для Xiaomi;
 • моделі з 3 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті можна придбати за суму від $150 до $350 і від $130 до $380, відповідно;
 • чотиригігабайтні телефони коштують в межах $200-550 («Мейцу») і $180-550 («Сяоми»).

Флагманські, тобто найбільш продуктивні і дорогі версії обох виробників обійдуться приблизно в $500-600. Однак у Xiaomi таких варіантів багато – у Meizu поки тільки один, Pro 7 Plus. Тому любителям флагманів з великою потужністю варто звертати увагу на бренд «Сяоми», який пропонує більшу різноманітність характеристик (у тому числі, і діагоналей екранів).

Додаткові особливості

Серед особливостей брендів, пов’язаних з ринком смартфонів лише побічно, можна відзначити наявність великого різноманіття гаджетів у Xiaomi. Ця компанія випускає і приставки для телевізорів, і «розумні годинник», і фітнес-браслети, і телевізійні приймачі, і навіть парасольки, рюкзаки та одяг.

Перевагою покупки цілого комплекту таких пристроїв (не рахуючи тих, які не відносяться до електроніці) є проста синхронізація за рахунок використання загального програмного забезпечення.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 9. Телевізор Xiaomi.

Лінійка продуктів Meizu значно біднішими. У ній можна знайти практично одні смартфони з аксесуарами і кілька розумних годин. В списку поки немає навіть планшетних комп’ютерів – першу таку модель розробники компанії тільки готують до випуску.

Порівняння смартфонів: Meizu або Xiaomi, який краще вибрати — докладний аналіз

Рис. 10. Смарт-годинник від Meizu.

Читайте також:

Смартфон до 15000 рублів 2018: ТОП-20 моделей — докладний огляд

Огляд Meizu M3 Max: Без одного дюйма планшет

Огляд Meizu M5 Note 32Gb: Робота над помилками

Телефони Meizu: всі моделі і ціни

Огляд Meizu M5S: Розкішний бюджетник

Причини вибору Xiaomi

Серед причин вибрати смартфон «Сяоми» в 2017-му році можна назвати:

 • необхідність безперервного використання гаджета без підзарядки протягом декількох днів (в режимі очікування і періодичних дзвінків) або хоча б 6-10 годин, якщо користуватися ним для ігор і інтернет-серфінгу. З акумуляторами деяких моделей цього бренду важко конкурувати не тільки Meizu, але і іншим виробникам смартфонів;
 • практичність і міцність – корпус смартфонів Xiaomi не відноситься до протиударним і «неубиваемым», однак, завдяки використанню в конструкції металу витримує більш серйозні механічні впливи у порівнянні з гаджетами інших марок;
 • більш яскравий екран, на якому можна читати, дивитися зображення або відео навіть на яскравому сонячному світлі;
 • запуск більш сучасних ігор – купуючи флагманський смартфон «Сяоми», навіть геймер може розраховувати не змінювати його протягом найближчих 2-3 років.

Серед переваг можна відзначити і більшу різноманітність моделей, і наявність кастомних прошивок, і наявність інфрачервоного порту. А користувачі, які віддають перевагу купувати не флагмани, але і не самі бюджетні варіанти, отримають при купівлі Xiaomi більше переваг, ніж при виборі смартфонів Meizu. Цей бренд пропонує більш вигідну ціну на свою продукцію середньої цінової категорії (близько $200-300).

Кілька приводів вибрати Meizu

У телефонів «Мейцу» є такі плюси:

 • більш вигідна ціна більшості бюджетних версій з 16-32 Гб ПЗП і 2 Гб оперативної пам’яті;
 • висока якість звуку, що випереджає не тільки моделі Xiaomi, але і смартфони інших конкурентів з тієї ж цінової категорії;
 • більш зручна кнопка під екраном і можливість розблокування за допомогою подвійного натискання на екран;
 • перемикання треків з допомогою жестів, що спрощує перегортання пісень і мелодій;
 • більш якісна прошивка – хоча варіантів платформи Android для моделей Meizu менше, зате всі вони правильно русифіковані і практично не містять недоліків.

Вибираючи флагманську версію смартфона Meizu, можна заощадити кілька десятків доларів. Саме на цю суму вона дешевше схожою по характеристиках версії Xiaomi. Варто відзначити і більш якісну збірку моделей бренду, хоча міцність корпусу у них трохи нижче порівняно з конкурентом.

Підсумки

Незважаючи на деяку різницю в характеристиках, далеко не всі користувачі звертають на це увагу. І критерієм часто стає просто звичка – перший куплений і вподобаний смартфон Xiaomi або Meizu може змусити вибрати цей же бренд і надалі.

Орієнтуються покупці і на поради близьких людей або співпали з їх вимогами співвідношення ціни і якості. Тому однозначної відповіді на питання, яку марку з цих двох вибрати, не існує.

Відео: