Процесор apple m1x для майбутніх macbook pro випустять в двох варіантах

12

Процесор m1x прийде на зміну першому чіпу apple m1 у власних комп’ютерах американського виробника і запропонує чимало цікавого. Як і минулого разу, він буде представлений в двох варіантах і в даному випадку різниця може бути більш помітною.

M1 володіє конфігураціями з 7 і 8 графічними ядрами. Новий m1x може отримати 16 і 32 ядра. Нові macbook pro очікуються в жовтні, але поки невідомо, чи отримають найбільш потужний варіант процесора як 16-дюймовий, так і 14-дюймовий ноутбук.

M1 з 8 ядрами центрального процесора і 7 графічного пропонується тільки в macbook air за ціною $999. 8-ядерний графічний процесор обійдеться вже в $1249. Така ж диференціація була застосована до imac, де різницю в одне ядро графічного процесора оцінили в $200.

З недавніх пір такий же поділ спостерігається в мобільних пристроях apple. A15 bionic iphone 13 і iphone 13 mini володіє 4 графічними ядрами, а в двох старших моделях 5 ядер. У цьому може бути винен дефіцит процесорів, через який в невдалих екземплярах одне обчислювальне ядро довелося відключити.

Можливо, найбільш потужний процесор отримає тільки 16-дюймовий ноутбук. Підвищена продуктивність означає підвищене тепловиділення, з яким краще впорається більший пристрій. Кількість ядер центрального процесора в обох випадках буде однакове. 8 з них будуть продуктивними, 2 економічними.