Процесори amd zen 4 “raphael” матимуть краще охолодження і енергопостачання

9

Нараховано винагороду

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

реклама

Очікується, що майбутні процесори amd ryzen на основі архітектури zen 4 принесуть численні поліпшення продуктивності. Згідно зі звітом сайту igor’s lab, amd також поліпшила показники потужності і тепловиділення для raphael.

Як зазначається у звіті, amd працює над усуненням загальних проблем з енергоспоживанням і показаннями температури в своїй майбутній лінійці процесорів. Враховуючи, що протягом останніх кількох поколінь ми бачили повідомлення про некоректні показники температури процесорів amd, це було б гарною новиною.

Для охолодження цп буде використовуватися tcontrol (tctl). Якщо цп повідомляє про більш високий tctl, вентилятори на кулері обертаються з більш високою швидкістю, а якщо цп повідомляє про більш низький tctl, швидкість обертання вентиляторів сповільнюється. Це простий процес, який працює до тих пір, поки працює цп.

Частиною tctl є нова покращена функція під назвою cur_temp (поточна температура), в якій реалізація raphael була перероблена. У попередніх поколіннях ryzen висновок cur_temp був нестабільним і призводив до випадкового розкручування вентилятора непослідовним чином. У raphael частина cur_temp була перероблена, щоб виводити більш плавну криву і забезпечувати вентилятори більш чіткими сигналами про температуру, що призвело до більш нормальної роботи вентилятора і, можливо, меншого шуму.

Що стосується управління живленням, igor’s lab пише, що: “amd рекомендує уникати надмірних рівнів (стадій) перетворення потужності при генерації часткових напруг, щоб підтримувати ефективність і не надто сильно знижувати загальну ефективність. Тому топологію перетворення потужності необхідно ретельно вивчити заздалегідь. Кількість і рівень напруги, а також вимоги до струму для кожної з цих шин повинні відповідати вимогам. Якщо потреба в струмі висока, необхідно використовувати імпульсні регулятори досить високої потужності. Загальна кількість ступенів на шляху струму має бути обмежена двома, включаючи основний вхідний джерело живлення, оскільки кожна ступінь значно знижує загальну ефективність кінцевого подається напруги. Тому послідовне з’єднання джерел живлення завжди вкрай контрпродуктивно”.

Схоже, amd прагне зробити своє охолодження краще і підвищити ефективність енергопостачання.