Продажі процесорів amd падають, але доходи зросли на 60% за рахунок серверів і дорогих ryzen 9 5000

9

Вихід процесорів ryzen першого покоління супроводжувався зростанням продажів настільних рішень по всьому світу. Оскільки розгойдати ринок не так легко, реальні наслідки зміни парадигми стали помітні тільки до третього покоління ryzen, ну а ryzen 5 3600 вже багато років є найбільш продаваним процесором на планеті. Здавалося, вихід ryzen 5000 не тільки зміцнить становище amd, але і дозволить червоним зрівнятися з продажу настільних процесорів з intel. Очевидно, що всі очікування були марні, адже у лізи су свій шлях розвитку, який кардинально відрізнявся він нашого бачення, а як підсумок помітно невелике падіння продажів настільних чіпів, а також обвал на ринку відеокарт. Як виявилося, все це не сильно турбує amd, адже доходи зростають.

У 2020 році червоні рапортували про рекордні 9.763 мільярди виручки, що вважалося справжнім подарунком долі. Що ж, в 2021 незважаючи на напівпровідникову кризу і зниження частки продажів в настільному сегменті дохід повинен вирости на 60%. Відомо, що за підсумками першого півріччя вдалося виручити 7.295 мільярда, але друга половина традиційно вважається більш «рибної», тому поки навіть складно припустити, скільки в підсумку заробить amd. Головна причина відмова від продажу бюджетних рішень. Червоні досі не тільки випустили ryzen 5 5600 (та інші менш дорогі камені), але й не планують знижувати ціни. Точно така ж ситуація і з відеокартами.

Ну а велика частина виручки забезпечується за рахунок серверних процесорів серії rome і milan і дорогих ryzen 9 5000. Перші можуть запропонувати до 64 ядер і вважаються не тільки дешевше аналогів intel, але і швидше. Не дивно, що великі збирачі серверів і хмарних сховищ воліють саме epyc другого і третього поколінь. За прикладами ходити далеко не потрібно, адже тільки один frontier принесе amd кілька сотень мільйонів доларів. Представники червоної команди тверезо дивляться на ситуацію, що склалася. Вони констатують, що в умовах обмежених поставок просто немає іншого виходу, окрім як намагатися збільшувати дохід за рахунок преміального сегмента. Зрештою, поки покупець готовий платити за ryzen 7 5800х, знижувати ціни ніхто не буде.

У тому ж інтерв’ю представники amd зробили кілька цікавих коментарів щодо продажів відеокарт останнього покоління. Вони відзначають, що в основному їх купують геймери, в той час як частка майнер незначна. Мало того, червоні і зовсім відзначають, що роблять продукти виключно для ігор. Може хлопці живуть в іншому світі, або просто намагаються робити хорошу міну при поганій грі, адже через зростання цін на ефір, фермери розбирають будь-які відеокарти за подібною ціною.