Російські майнер стають жертвами злодіїв, втрачаючи дороге обладнання на мільйони рублів

13

Майнінг криптовалюта – це дороге підприємство. Сьогодні можна копати цифрові гроші на відкритих або на спеціалізованих пристроях, званих asic. Були часи, коли навіть біткоіни можна було отримати за допомогою звичайного процесора, але в ході різкого ускладнення алгоритму, ви безрезультатно витратите багато років, отримавши мінімальну винагороду. Взагалі може здатися, що майнінгові ферми розташовуються у великих містах, жителі яких досить заможні, щоб купити дороге обладнання для видобутку біткоіни або пару відеокарт для риття ефіру. Як виявилося, сьогодні можна зустріти майнера навіть в селі.

А вірніше буде сказати в тюменському районі в селі кулаково. Історія наступна: житель села викликав працівника, який вивозив з будинку побутове сміття. У якийсь момент хлопець усвідомив, що в гаражі ховається справжній скарб, адже там працювала система охолодження і більше десяти на вигляд дорогих і незрозумілих залозок. Не розуміючи, що перед ним таке, 46-річний зловмисник вночі пробрався в гараж і вивіз звідти все обладнання. Дивно, але хлопець виявився тупуватий, адже він викликав таксі до будинку. Можливо, саме це видало його місцезнаходження. Вже на наступний день половина пристроїв asic була благополучно здана в першу-ліпшу комісіонку в єкатеринбурзі. Друга частина віддана знайомим, яким доручили все продати якомога швидше.

Вже через деякий час лиходій був спійманий, а всі 11 asic вилучили. Зараз вони лежать у відділенні у вигляді речових доказів, але вже скоро повернуться власнику, де продовжать добувати йому біткоіни. Згідно з інформацією мвс, оціночна вартість всіх 11 апаратів дорівнює 1 мільйонів рублів. Назви не вказуються, але це і неважливо. Повідомляється, що злочинцеві загрожує термін до 10 років, уникнути який майже неможливо.

Взагалі подібні ситуації відбуваються часто. Наприклад, нещодавно власник ферми на 30 відеокарт заявив в поліцію на власного сусіда. Той, скористався відсутністю господаря, обчистив його квартиру. Що цікаво, власник проживав в іншому місці, а пропажу помітив тільки тоді, коли відеокарти перестали майні ефір. За оцінкою влади, відеокарти коштують 4 мільйони рублів. В обох випадках злочинців вдалося затримати по гарячих слідах. Пам’ятайте про майнер, який приховує знаходження дорогого обладнання на дачі? після всього цього не дивно, що він побоюється жадібних сусідів. Висновок з усього цього наступний: хочете спокійно майні – ховайте ферми глибше.