Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

308

Технологія роботи gsm wifi маршрутизатора (або 3G/4G-роутера) не тривіальна – по суті, він є повторювачем-перетворювачем gsm сигналу wifi сигнал.

Зміст:

Використання такого підходу актуально для власників мобільних пристроїв (ноутбуків, планшетів), у яких відсутня вбудована підтримка 3G і які хочуть піти від використання 3G модемів.

Загальні відомості

3G-роутери такого класу досить мобільні, т. к. крім живлення від електричної мережі використовують вбудовану акумуляторну батарею.

Використання акумулятора, дозволяє перебувати на зв’язку без підзарядки протягом практично всього робочого дня (для більшості пристроїв час автономної роботи становить 6-10 годин).

Для підвищення якості зв’язку виробник передбачив можливість підключення зовнішньої антени.

У більшості випадків, фактична швидкість передачі даних складає від 2 до 5Мб/с і сильно залежить від відстані між абонентом і базовою станцією, її завантаженості і наявності активних і пасивних перешкод на шляху проходження сигналу.

Цікаво! Діапазон цін на gsm-роутери коливається в межах від 50 до 150$.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

Даний тип пристроїв по достоїнству оцінять співробітники компаній, які повинні постійно бути на зв’язку, але більшу частину робочого часу проводять поза офісу або мандрівники, не представляють своє життя без Інтернету.

У сьогоднішній статті ми поговоримо про 3G Wi-Fi роутера Huawei E5776.

Даний маршрутизатор може працювати в мережах 2G (GSM 850, 900, 1800, 1900 МГц), 3G (UMTS 900, 2100 МГц), 4G (LTE FDD 1800/2600 МГц, TDD 2300 МГц).

В залежності від модифікацій підтримуваний діапазон робочих частот може змінюватися. Пристрій має монохромний дисплей з підсвічуванням і діагоналлю 1,5″.

Варто відзначити, що дисплей досить інформативний, на ньому можна подивитися стан Інтернет-з’єднання, назва оператора, режим мережі, обсяг переданих даних, кількість бездротових клієнтів, індикатор розряду батареї.

Як і більшість таких пристроїв, крім бездротового підключення можна здійснити з’єднання за допомогою кабелю USB, що постачається в комплекті.

Таким чином, загальна кількість підключених абонентів 10 + 1.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

Привести маршрутизатор в робочий режим досить просто, необхідно вставити SIM-карту у відповідний роз’єм, зарядити батарею або підключити до електромережі, після чого включити живлення.

Після включення перевіряємо статус підключення до провайдера і, якщо результат позитивний, пробуємо підключатися до WiFi мережі.

Рекомендуємо змінити стандартний WiFi пароль і деактивувати WPS режим, як це зробити, розглянемо нижче.

Стандартний пароль нанесений на задню кришку роутера.

Крок 1. Підключення до роутера

Налаштування роутера стандартна, для доступу до налаштувань набираємо в браузері www.huaweimobilewifi.com хоча більш зручним, на наш погляд, є використання IP-адреси — 192.168.1.1.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

Меню даного роутера відрізняється від Wi-Fi маршрутизаторів тим, що будь-який користувач, підключений до бездротової мережі, може зайти на сторінку статистики в однойменному меню і переглянути статус підключення, стандарт мережі, кількість wi-fi-клієнтів, інформацію по трафіку, тривалість часу з’єднання.

Для адміністратора системи, доступна більш детальна зведення із зазначенням загального обсягу прийнятих/відправлених даних і тривалість роботи.

Стандартний логін/пароль адміністратора системи — admin/admin. Скидання лічильників здійснюється вручну.

Також можна переглянути детальну інформацію про підключених клієнтських пристроях.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

Крок 2. Налаштування мережі GSM

Всі настройки виконуються у відповідному меню.

Для налаштування мережі, необхідно перейти в субменю «Набір номер» і вибрати пункт «Налаштування мережі».

Серед доступних параметрів підключення зазначимо: можливість вибору режиму з’єднання (автомат або ручний), роботу в роумінгу, вибір мережі (2G, 3G, 4G, авто), вибір оператора.

Також передбачена можливість створення або зміни профілю доступу (APN, ім’я та пароль користувача) і зміна PIN-коду картки.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

Крок 3. Налаштування Wi-Fi мережі

Налаштування Wi-Fi (субменю «WLAN», пункт «Основні налаштування») включають всі стандартні налаштування: зміна ім’я мережі (SSID), вибір типу (WPA/WPA2-PSK) і режиму шифрування (AES+TKIP), а також вибір регіону, каналу мовлення та його ширини, вибір режиму роботи.

Додатково передбачено 10-ти рядковий фільтр MAC-адрес для блокування небажаних пристроїв і функція відключення бездротового модуля в разі відсутності активності з боку клієнтів для економії заряду батареї.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

У налаштуваннях DHCP-сервера можна при необхідності змінити IP-адресу маршрутизатора, маску підмережі, діапазон клієнтських IP-адрес і при необхідності відключити сам DHCP-сервер.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

Крок 4. Перегляд системних налаштувань

Субменю «Система» можна дізнатися інформацію про систему, змінити пароль адміністратора, виконати скидання всіх налаштувань і перезавантажити пристрій.

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління

На завершення скажемо, що заміна gsm-ротутером 3G-модему несе ряд переваг:

  • з’являється можливість Інтернет-серфінгу (в т. ч. для обміну даними в межах Wi-Fi мережі) для декількох пристроїв, що досить актуально на відпочинку;

  • виключається ризик пошкодження USB-порту або модему;

  • підвищується швидкість передачі даних, за рахунок виносу 3G-роутера в зону найкращого прийому сигналу (наприклад, на горище);

  • немає необхідності в установці додаткового програмного забезпечення або драйвера, все що необхідно це налаштувати роутер.

  • можливість установки роутера і створення бездротової мережі в автомобілі.

Огляд 3G Wi Fi роутер ZTE MF96 cdma+gsm Rev.B

Роутер gsm wi-fi: швидкість нового покоління