Що робити якщо компютер не включається?

346

Збій системи в ноутбуці? Не завантажується комп’ютер? Що робити, якщо комп’ютер пищить при включенні? Відповіді на ці питання ми розглянемо в нашій статті.

Відразу спробуємо розкласти все по поличках і зрозуміти, не включається персональний комп’ютер (далі ПК) та/або монітор? Є писк при включенні чи ні?

Бувають ситуації, коли ПК абсолютно робочий, тобто комп’ютер включається, але немає зображення на моніторі.

Зміст

Проблем з монітором не так багато, тому пропонуємо почати саме з них.

Що робити якщо монітор не включається?

Зверніть увагу на кнопку включення монітора. Якщо вона не горить — проблема в харчуванні екрану.

Однак слід пам’ятати, що не всі монітори мають підсвічування кнопки живлення, наприклад, у Samsung SyncMaster SA10 вона відсутня.

Наведемо алгоритм дій для діагностики несправності:

 • Натиснути кнопку включення монітора, можливо, він вимкнений.
 • Переконатися в справності розетки, до якої підключений монітор. Це можна зробити індикаторною викруткою, мультиметром або, скориставшись будь-яким портативним електроприладом, наприклад, зарядний пристрій до мобільного телефону, планшета, радіоприймачем, світильником, пр. Спробувати включити монітор від іншої розетки.
 • Перевірити кабель живлення, можливо, проблема зі статичним зарядом на кінцях кабелю або з самим кабелем. Витягнути кабель і вставити назад. Спробувати інший кабель.
 • Проблема в блоці живлення (далі БП) монітора. Необхідний ремонт (перепайка конденсаторів) або заміна БЖ.
 • Проблема в кнопці включення. Необхідна заміна кнопки.
 • Роздуті конденсатори на платі монітора. Необхідна перепайка конденсаторів.

Що робити якщо компютер не включається?

Якщо кнопка включення монітора блимає, але немає зображення — проблема в кабелі сигналу VGA (DVI) або відеокарти ПК.

 • Перевірте кабель передачі сигналу монітора (VGA або DVI), можливо, кабель щільно сидить у гнізді. Підтягніть фіксуючі гвинти кабелю. Спробуйте даний кабель на іншому екрані або поставте інший перевірений кабель на наявний. Деякі екрани мають і VGA і DVI входи, якщо не працює один, необхідно пробувати інший, природно, при наявності відповідного роз’єму на відеокарти ПК.

Що робити якщо компютер не включається?

 • Проблема в відеокарті. Якщо в системному блоці є 2 і більше відеокарти спробуйте переставити VGA або DVI кабель на іншу відеокарту. Переставте відеокарту в інший слот. Замініть відеокарту на перевірену. Протестуйте свою відеокарту на іншому ПК.

Що робити якщо компютер не включається?

На цьому 90% всіх несправностей монітора себе вичерпують, і ми переходимо до несправностей ПК.

Комп’ютер не включається або не завантажується?

Перш ніж ми приступимо до опису несправностей ПК, слід розібратися з термінологією, т. к., здавалося б, тотожні слова, якими описують несправність, несуть різний зміст.

Отже, машина не включається, коли після натискання на кнопку живлення комп’ютера:

 • світлові індикатори не горять;
 • не чути шуму працюючих кулерів (вентиляторів) охолодження;
 • відсутній одиночний звуковий сигнал вбудованого динаміка, якими зазвичай супроводжується нормальна завантаження ПК. Зверніть увагу, що серія з декількох звукових сигналів різної тривалості (коротке/довге), навпаки, свідчать про несправності комп’ютера.

Що робити якщо компютер не включається?

ПК не завантажується, коли після натискання на кнопку живлення комп’ютера:

 • світлові індикатори безперервно горять або блимають;
 • чути шум працюючих кулерів (вентиляторів) охолодження;
 • присутній одиночний звуковий сигнал вбудованого динаміка, після старту ПК; не завантажується операційна система (надалі ОС) комп’ютера, чорний екран, синій екран смерті (BSoD).

Що робити якщо комп’ютер пищить?

При включенні ПК, у разі позитивного результату на предмет наявності помилок, вбудований динамік подає один короткий звуковий сигнал.

Якщо при завантаженні йде серія звукових сигналів (комп’ютер пищить), значить у ПК є проблеми.

Відповідність кількості сигналів їх тривалості, системних помилок різні і відрізняються в залежності від виробників BIOS.

При включенні ПК зверніть увагу на розробника BIOS (інформація вказана на моніторі при завантаженні, також її можна знайти в інструкції до материнської плати).

Найбільш популярними виробниками BIOS є: Asus, Award, AMI, AST, Phoenix, Compaq, DELL.

Що робити якщо компютер не включається?

Цікаво! З таблицями розшифровки звукових сигналів можна ознайомитись у відповідному розділі Вікіпедії.

Що робити якщо комп’ютер не включається?

Якщо комп’ютер не включається, необхідно виконати ряд рекомендацій, наведених нижче:

 • Переконатися, що блок живлення системного блоку включений. Ззаду системного блоку є кнопка включення БЖ.

Що робити якщо компютер не включається?

 • Переконатися в справності розетки, до якої підключений ПК (див. вирішення аналогічної проблеми для монітора).
 • Переконатися в справності кабелю живлення ПК, можливо, проблема зі статичним зарядом на кінцях кабелю або з самим кабелем. Витягнути кабель і вставити назад. Спробувати інший кабель (наприклад, від монітора).
 • Переконатися у відсутності великої кількості пилу на платах комп’ютера. Спробувати почистити комп’ютер за допомогою пензлика та пилососа.

Що робити якщо компютер не включається?

 • Переконатися в справності блоку живлення комп’ютера. Виміряти мультиметром напруги на виході БЖ. Між чорним і жовтим проводами напруга повинна бути 12В, між чорним і червоним — 5В. Спробувати інший блок живлення аналогічної потужності.

Що робити якщо компютер не включається?

 • Переконатися в справності кнопки включення ПК. У разі необхідності замінити кнопку.
 • Переконатися у відсутності на материнській платі комп’ютера роздутих конденсаторів. У разі, якщо такі є, необхідна перепайка конденсаторів.
 • Проблема з батарейкою BIOS. Витягнути батарейку перевірити напругу на її контактах, воно повинно бути 3В. Відхилення в меншу сторону ведуть до нестабільної роботи ПК. Спробувати вставити іншу батарею.

Що робити якщо компютер не включається?

 • Переконатися в справності жорсткого диска. Перевірте чи роз’єми (живлення/SATA/IDE) встановлені належним чином. При роботі ПК, в т. ч. і при його завантаженні, якщо на жорсткий диск покласти руку, можна відчути невелику вібрацію, якщо цього не відбувається, велика ймовірність проблем з кабелями підключення жорсткого диска або його несправності.
 • Переконатися в справності оперативної пам’яті (далі ОЗП). Спробуйте вставити модуль ОЗП в інший слот на материнській платі. Якщо кілька модулів, необхідно їх отримати, після чого необхідно спробувати їх по черзі вставляти в слоти і після кожної спроби пробувати включати ПК. Спробуйте замінити модуль ОЗП на перевірений, робочий модуль.

Що робити якщо комп’ютер не завантажується?

Як правило, комп’ютер не завантажується з-за збоїв операційної системи або проблем з жорстким диском. Для пошуку несправності необхідно:

 • Переконатися в справності жорсткого диска. Перевірити жорсткий диск на відсутність битих секторів.
 • Переконатися у відсутності на екран BSoD. BSoD або синій екран смерті (від англ. Blue Screen of Death) — назва критичної помилки в операційних системах Microsoft Windows. Якщо Ви зіткнулися з такого роду помилкою, необхідно записати код помилки і скориставшись пошуком знайти причину її виникнення.

Що робити якщо компютер не включається?

 • Якщо з жорстким диском все в порядку, на моніторі немає помилок BSoD, то дуже висока ймовірність того, що проблеми з операційною системою і потрібно її перевстановлення. Як перевстановити Windows7 ми розглянемо у статті Переустановка Windows 7.

Не включається комп’ютер – шукаємо несправність. Діагностика і усунення несправностей ПК.

Ви натискаєте на кнопку включення, а він не завантажується, але при цьому працюють кулера, моргають індикатори екран залишається чорний. Не включається комп’ютер? Шукаємо несправність